Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2020, 09:33   #11
Mario80
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: SZCZECIN
Model: Skoda Rapid
Silnik: 1.4TDI 90PS DSG
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pukanie tylnych przesuwnych drzwi

Witam. Odkopie.
Wczoraj dokonując jazdy testowej bardzo zadbanym Grand C-Maxem z 2011 roku zauważyłem wiecznie stukające tylne przesuwne drzwi z obydwu stron.
Rozumiem, ze problem jest znany i powyższa porada zawsze pomaga na ta usterkę?
A może ktoś walczy z tym do dzisiaj?

Auta w ogolę nie brałem pod uwagę do zakupu, ale muszę powiedzieć ze mnie orzekło, i się nad nim zastanawiam. Zastrzeżenie jakie jeszcze mam to średniej jakości wygłuszenie auta na trasie, natomiast sam silnik 1,6TDCI 115PS jest lepiej odizolowany niż w Pugu 308 T9.


Ostatnio edytowane przez Mario80 ; 21-11-2020 o 09:40
Mario80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 09:05   #12
szkk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Pukanie tylnych przesuwnych drzwi

U mnie była cisza do momentu kiedy to postanowiłem przesmarować rolki drzwi ze względu na opory jakie pojawiły się ostatnimi czasy.
Do przesmarowania użyłem jednego z preparatów firmy Brunox, opisywanego jako konserwująco smarujący. Do tego przeleciałem uszczelki preparatem do tego przeznaczonym.
No i se zaczęło. Tak skrzypi po obu stronach, ze się jeździć nie da. Problem zlokalizowałem dokładnie na słupku, w dolnym "trzpieniu" ustalającym jak pisali koledzy.
Na chwilę obecną prowizorka, kawałki nitrylowej rękawiczki pomiędzy drzwi a słupek, właśnie w tym miejscu i jak ręką odjął, cisza totalna.
Co ciekawe, żaden z powyższych preparatów nie dostał się na te elementy.
W weekend z tym powalczę, dam znać co się udało wybadać.
szkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2022, 13:18   #13
PawelGlod
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 15-04-2022
Skąd: Krakow
Model: Grand C Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Pukanie tylnych przesuwnych drzwi

Witam

Panowie proszę, kto może jeszcze niech napisze czy miał problem skrzypiących/trzeszczących drzwi. Bardzo zależy mi na rozwiązaniach jakich użyliście:
- smary & silikony na uszczelki ?
- regulacja tych trzpieni ?

Auto w stanie idealnym praktycznie, drzwi nie bite, nie malowane , wszystko w aucie spasowane jak w fabryce

... a po ruszeniu samochodem 5-10 km/h na płaskim terenie typu kostka brukowa i próbie skrętu w lewo, lub wjechaniu na malutką nierówność (minimalną) trzaski/stuki/puki w lewych drzwiach w (prawych bardzo rzadko) i to głośne .

Jadąc dalej kostka brukową 10-15 km na godzinę co chwile trzaski, więc otworzyliśmy drzwi 10 cm i problem ustał - tylko do momentu zamknięcia z powrotem drzwi. Wiadomo, że to był test i nikt nie będzie z drzwiami otwartymi jeździł i szukam rozwiązania w 100 pewnego przed kupnem tego egzemplarza.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PawelGlod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.