Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2020, 22:17   #1
brynol
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Mikołów
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Question Wymiana reflektorów przednich na adaptacyjne lub xenon

Witam,
Uszkodziłem focusa i musze wymienić przednie lampy.
Jest ktoś w stanie mnie pokierować co muszę zrobić i dokupić żeby zamiast zwykłych lamp kupie adaptacyjne- tzn. ze skrętne soczewką- mam tu na myśli instalację żeby to faktycznie działało, na tych lampach najbardziej mi zależy.

Chyba że jest możliwość wsadzić lampy na żarówkę D1S- akurat z Hella są dostępne w fajnej cenie. Tylko proszę się powstrzymać o komentarzy że xenon nie legalny, bez spryskiwaczy i układu poziomowania. Spryskiwacze będą zamontowane jeżeli się zdecyduje na ksenony. Jeżeli chodzi o lampy xenon to ma ktoś numer części przetwornicy xenona?- instalacji zmieniać nie trzeba chyba do xenona, a do adaptacyjnych pewnie trzeba conieco dołożyć?

Proszę o pomoc a nie komentarze hejterów ;-)

brynol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2020, 17:46   #2
mn92
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-02-2013
Model: Focus MK2 FL Trendanium ;-)
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 61
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów przednich na adaptacyjne lub xenon

Dołożyłem z sukcesem lampy AFS, to się wypowiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trzeba zdjąć kierownicę i wymienić czujnik kąta skrętu kierownicy z 4-pinowego na 6-pinowy, dociągnąć do niego jeden przewód, dołożyć moduł sterujący, przeciągnąć kilka dodatkowych przewodów przez grodź silnika do lamp, zmienić przebieg przewodów do poziomowania lamp i oczywiście wymienić same lampy. Znalezienie oryginalnych lamp AFS w dobrym stanie jest sporym wyzwaniem, ja polowałem na nie przez kilka dobrych miesięcy. Kompletna instrukcja doposażenia: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do xenonów - też trzeba przeciągnąć przewody przez grodź silnika, dołożyć moduł sterujący (dla HID i AFS są inne, nie da się po prostu zmienić im konfiguracji), dołożyć dwa czujniki ugięcia zawieszenia wraz z wiązką (jeden na przednim wahaczu, drugi na tylnym).

Trochę łatwiejsze jest doposażenie w spryskiwacze reflektorów, ale wymaga to zdjęcia zderzaka i prawego przedniego nadkola. Spryskiwacze można dołożyć niezależnie od rodzaju lamp. Polecam tutoriale na czeskim forum z linka, te tematy są tam dobrze i zwięźle (w porównaniu z rosyjskim forum) opracowane.

Też zastanawiałem się między AFS i xenonami. W końcu zdecydowałem się na AFS, z kilku powodów:
- na xenonach nie da się uruchomić fabrycznych świateł dziennych na 70%, musiałbym odłączyć przewód oporowy i miałbym dzienne na 100%, żeby oszczędzać żarniki, musiałbym dołożyć dodatkowe dzienne
- nie mam fabrycznie podciągniętej wiązki do czujników ugięcia wahaczy, nie chciałem się w to bawić
- subiektywnie bardziej podobają mi się lampy AFS, mają większą i ładniejszą soczewkę.
mn92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 23:39   #3
brynol
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Mikołów
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów przednich na adaptacyjne lub xenon

dziękuje za info,
ja tez bardziej wole skrętne niz ksenony, tylko jak piszesz problem z dostepnoscia.
o ile lewa nowa z forda znalazłem za 590 zl to za prawa wolaja 2100...
zarejestruje sie na to forum żeby poczytać, hmm może Ty bys wykonał w moim focusie taka podmiane, skoro masz juz doświadczenie w tym?

Cytat:
Napisał mn92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dołożyłem z sukcesem lampy AFS, to się wypowiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trzeba zdjąć kierownicę i wymienić czujnik kąta skrętu kierownicy z 4-pinowego na 6-pinowy, dociągnąć do niego jeden przewód, dołożyć moduł sterujący, przeciągnąć kilka dodatkowych przewodów przez grodź silnika do lamp, zmienić przebieg przewodów do poziomowania lamp i oczywiście wymienić same lampy. Znalezienie oryginalnych lamp AFS w dobrym stanie jest sporym wyzwaniem, ja polowałem na nie przez kilka dobrych miesięcy. Kompletna instrukcja doposażenia: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do xenonów - też trzeba przeciągnąć przewody przez grodź silnika, dołożyć moduł sterujący (dla HID i AFS są inne, nie da się po prostu zmienić im konfiguracji), dołożyć dwa czujniki ugięcia zawieszenia wraz z wiązką (jeden na przednim wahaczu, drugi na tylnym).

Trochę łatwiejsze jest doposażenie w spryskiwacze reflektorów, ale wymaga to zdjęcia zderzaka i prawego przedniego nadkola. Spryskiwacze można dołożyć niezależnie od rodzaju lamp. Polecam tutoriale na czeskim forum z linka, te tematy są tam dobrze i zwięźle (w porównaniu z rosyjskim forum) opracowane.

Też zastanawiałem się między AFS i xenonami. W końcu zdecydowałem się na AFS, z kilku powodów:
- na xenonach nie da się uruchomić fabrycznych świateł dziennych na 70%, musiałbym odłączyć przewód oporowy i miałbym dzienne na 100%, żeby oszczędzać żarniki, musiałbym dołożyć dodatkowe dzienne
- nie mam fabrycznie podciągniętej wiązki do czujników ugięcia wahaczy, nie chciałem się w to bawić
- subiektywnie bardziej podobają mi się lampy AFS, mają większą i ładniejszą soczewkę.
brynol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 10:41   #4
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów przednich na adaptacyjne lub xenon

Lampy ze skrętną soczewką tak samo słabo świeci jak zwykła lampa? Ma taki sam beznadziejny system montażu żarówki (klips z przewodami, czy już druciki)? Xenon mocniej świeci, niż żarówka.
Lampy też nie są tanie..
Edit: czy xenon nie jest też skrętny?

Ostatnio edytowane przez konieczko5 ; 21-08-2020 o 10:59
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 13:14   #5
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów przednich na adaptacyjne lub xenon

Może Wam coś pomoże jeśli chodzi o moje lampy, oryginalnebi xenony. Od początku świeciły fatalnie i jest dużo wątków że ogólnie xenony forda to porażka. Moje stunungowal kolega zakładając wnętrze lamp z innego auta i swieca akceptowalnie. Założyłem do jazdy dziennej przeciwmgielne z dziennymi i podpialem zgodnie z przepisami że wyłączają się razem z postojowymi. A postojowe musiałem dac nielegalne ledy bo oryginalne grzeją się tak ze plastik jest biały lampy.
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 18:14   #6
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów przednich na adaptacyjne lub xenon

W xenonie soczewka jaką ma średnicę? Pozycyjne nie mogą się świecić razem do jazdy dziennej.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2021, 20:16   #7
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Dołożenie autopoziomowania

Witam.
Chcę dołożyć u siebie autopoziomowanie. Docelowo chcę mieć AFS, a w lampy włożyć Bi-LED. Jednak na początku same ustawienie góra-dół wystarczy.
Co potrzebuję poza czujnikiem poziomowania? Może ktoś podać numery katalogowe części (czujnik jest tylko na tylnej belce, czy z przodu też)? Wiązka elektryczna idzie do modułu. Gdzie on fabrycznie jest zamontowany? Mam przełącznik z pokrętłem wysokości. Będzie kolidował? Jak wygląda ustawienie wysokości do której auto ma dążyć (w vagu włącza się nastawy serwisowe).
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2021, 21:11   #8
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Dołożenie autopoziomowania

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a w lampy włożyć Bi-LED.
Pozwól, że przypomnę Ci jakim jesteś stróżem prawa (link do posta [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) :

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za montaż W3W powinni zabierać DR.
Za bi-ledy proponuję więzienie i bana na forum.
Normalnie hipokryzja roku.


A do meritum: żeby działalo poziomowanie masz dwa czujniki: przód i tyl. Znalezienie przedniego czujnika nawet do mk3 to niemal cud. Znaleźć sprawny do mk2 w używce według mnie bardzo ciężko.

Afs to z kolei inny układ który w mk2 występował ze zwykłą soczewka (nie ksenon). Do działa oprócz modułu potrzebna jest też wymiana czujnika kąta skrętu na kierownicy z 4pin na 6pin.

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 19-07-2021 o 21:28
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 07:48   #9
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów przednich na adaptacyjne lub xenon

Nie hipokryzja. Więcej światła w W5W jest niezbędna, aby dostrzec auto.
AFS wiem, że muszę dodać czujnik kąta skrętu na kierownicy + lampy z AFS (do których zamierzam włożyć bi-led). Czemu chcę wstawić biled?Z Żarówki H7 dają zbyt mało światła (tak mam założone +130%). Jeżdżę w nocy (ok godz. 1-4 w nocy) przez lasy i jest bardzo dużo zwierząt. Raz na miesiąc awaryjne hamowanie to norma. Dodatkowo droga jest wyboista i pomimo dobrze ustawionych świateł niektórzy debile mrugają długimi (temu na początku chcę wstawić automatyczną regulację góra-dół).
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 08:04   #10
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów przednich na adaptacyjne lub xenon

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo droga jest wyboista i pomimo dobrze ustawionych świateł niektórzy debile mrugają długimi (temu na początku chcę wstawić automatyczną regulację góra-dół).
Moim zdaniem (mogę się mylić): AFS i auto regulacja góra-dół to dwa różne systemy i nie występowały w foce razem (w AFS regulacja góra-dół jest ręczna). Być może da się to pogodzić, ale tego nie wiem. Natomiast jeśli jest jak mówię to musiałbyś wsadzić jeden moduł do sterowania AFSem, a drugi do sterowania wysokością. Pomijając bezsensowność tego rozwiązania na pewno dostaniesz w DTC niezłą choinkę.

Dodatkowo nie wiem jak to działa w MK2, ale w MK1 przy ksenonie ta regulacja góra-dół miała niezłego laga więc raczej nie dałoby się tego zastosować w opisywanym przez Ciebie przypadku.

Co więcej: wsadzenie bi-leda w soczewkę do AFS (czyli do halogenu) to już bez personalnych wycieczek - zbrodnia na ludzkości. Halogen ma kompletnie inne odcięcie i będziesz walił ludziom po oczach tak, że hej.

Skoro masz za dużo wolnej kasy, to kup ori ksenon, zregeneruj soczewkę i odbłyśnik, wsadź tam jakiś bi-led, dółóż 2 czujnik, moduł i ciesz się oświetleniem.

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 20-07-2021 o 08:08
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lampy , reflektor , xenon



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.