Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2023, 00:16   #11
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Pytanie o Wartość

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odpowiedz sobie na pytanie, jak może być wzorowy, skoro auto dosłownie gniło nieużywane przez 19 lat. Średnio czterysta kilometrów rocznie.... stan rurek gumowych w silniku, korozja na tarczach, itd. itp

tak sobie można auta kolekcjonerskie trzymać, a nie znanego z rdzy - z tych lat właśnie - Forda.
Ale ja o tym wiem i jestem w pełni tego świadomy, o czym mówisz. Dlatego mój poprzedni post do kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , napisałem w formie hipotezy. Kluczowe są w tym poście słowa "jeżeli" i "powinien", które oznaczają pewne przypuszczenie, a nie fakt.

Tak naprawdę ani ja, ani Ty, nie wiemy jaki jest stan tego C-Maxa, bo go nie widzieliśmy na oczy, a kolega Piter przestał się odzywać...

kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 09:21   #12
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Pytanie o Wartość

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoro auto dosłownie gniło nieużywane przez 19 lat. .

Ostatnio odbyła się aukcja Poloneza z 1989 roku. Nieco więcej lat niż wspomniany Ford, co? A stan idealny, jak z fabryki. Wszystko doskonale utrzymane. Poszedł na aukcji za ponad 110 tysięcy zł.
( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )

Tak więc można przechowywać auto można w stanie idealnym.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 09:52   #13
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Pytanie o Wartość

Można, jeśli to jest kolekcjonerskie auto. A ten poldek był w folii, nieużywany w ogóle. Także "drobna" różnica.
C-Max kolekcjonerski ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wolne żarty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 10:02   #14
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,773
Domyślnie Odp: Pytanie o Wartość

Polonez to już nie podlega prawom rynku tylko spekulacjom. Chcą za caro plusy tyle, co za borewicze i nawet czasem te pieniądze dostają.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 13:06   #15
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Pytanie o Wartość

bo tymi autami nikt nie będzie jeździł, tylko sobie je postawi na zasadzie doniczki/kominka w swojej willi - i ich cena z miesiąca na miesiąc tylko rośnie.

i tym się to różni.. także porównywać fabrycznie nowego 35-letniego Poloneza z zerowym przebiegiem i folią na fotelach, z używanym Cmaxem.. Nie mam pytań.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2023, 12:28   #16
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Pytanie o Wartość

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a może stał w suchym garażu podziemnym?
Co to jasnowidz jesteś?
Aha i w garażu wilgoci nie ma przy opadach deszczu/topienia się śniegu? Już nie mówiąc i innych elementach mechanicznych, które od stania idą natychmiast do wymiany (opony, gumy w zawieszeniu, paski, korozja silnika).
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2023, 08:59   #17
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Pytanie o Wartość

cicho tam, ważne że przebieg mały ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i dlatego właśnie w Polsce od początku lat 90 rynek aut używanych wygląda jak wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2023, 10:23   #18
smietana
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 260
Domyślnie Odp: Pytanie o Wartość

Cytat:
Napisał Piter 1973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam pytanie dotyczące Forda c-max 1.6 diesel z 2004rok produkcji którego aktualnie nabyłem, ciekawostką natomiast jest przebieg tego samochodu :7616 km,

który jest wręcz niewiarygodny ,ale potwierdzają to dokumenty z wcześniejszych przeglądów gdzie wpisany jest również przebieg, jak i osoba od której to auto nabyłem znała ten samochód jak i właściciela.

Chciałbym was zapytać jaką cenę może mieć takie auto, waszym zdaniem??
Jak w dieselu to mysle ze 7-8tysi max jakby benzyna to 9-10 max. Bo wiadomo ceny podskoczyly.
Sam mam c-maxa z 2005 wiec mysle ze i tak bys na tym zarobil, a jak dales wiecej to przeplaciles, bo diesle c-max z 2003/4 to jakies 5-6 tysi lataja.
Przebieg nierealny raczej, ale sam przebieg to jednak malo, te focusy jednak lubily ruda a ruda je

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cicho tam, ważne że przebieg mały ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i dlatego właśnie w Polsce od początku lat 90 rynek aut używanych wygląda jak wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myslisz sie kolego to auto to kolejcjoner.. ale kolekcjoner rdzy...

A tak z ciekawosci jak sie maja c-maxy te po 2010 i najnowsze? Tez je tak chrupie? Czy juz lepsza blacha?

Ostatnio edytowane przez smietana ; 07-09-2023 o 10:26
smietana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2023, 11:22   #19
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Pytanie o Wartość

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aha i w garażu wilgoci nie ma przy opadach deszczu/topienia się śniegu? Już nie mówiąc i innych elementach mechanicznych, które od stania idą natychmiast do wymiany (opony, gumy w zawieszeniu, paski, korozja silnika).
Garaż to chyba Tobie się kojarzy z przybudówką do chałupy. A garaż to też może być klimatyzowana (suche powietrze) hala. Poldek mógł stać nie na kołach, tylko na podnośniku.

btw pisałem tylko możliwościach przechowywania auta i że stare też można przechowywać porządnie, więc kto wie jak ten Ford jest / był trzymany. Jeśli jak Polonez, to ok, a jak w garażu przy chałupie, to stan auta jest jak piszesz.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2023, 14:24   #20
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Pytanie o Wartość

Nie, na słowo garaż myślę o indywidualnym miejscu pod blokiem z zamykanym na klucz bramą do tego miejsca (garaż podziemny): [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.