Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2023, 06:33   #21
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał bartolini9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
…Ja używam tego:
Vgate vLinker FS OBD2 adapter USB do przełącznika samochodowego FORS-can HS/MS-CAN [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To jest dokładnie ten sam, o którym wspomniałem: na alle można go kupić już za 149 zł po rabatach.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ps. Warto pamiętać o aktualizacji urządzenia (bo to nie tylko sama wtyczka) na stronie vGate - ostatnia aktualizacja ze stycznia 2023.

SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2023, 01:20   #22
Przemek225
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-01-2022
Skąd: Zielona Góra
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 3.2TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Panowie mam problem z swoim 4dzikiem. Zostały zamontowane dyfry z przełożeniem 3.15 było 3.55 manual 3.2 TDCI 2019r. Problem jest w tym, że po zmianie w BCM przełożenia na 3.15 nie robi mu to żadnej różnicy. Prędkość wszystko ok pokazuje ale nie wie na którym biegu jedzie, szarpie, źle podbija obroty przy zmianach biegów. Używam elm327 i na nim widzi mi tylko 4 moduly( PCM, OBDII, PAM, BdyCM). Już zwątpiłem i zamówiłem vlinker może na nim więcej modułów do przetrzepania będzie gdzie przełożenie główne siedzi.
Przemek225 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2023, 06:44   #23
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Jest duże prawdopodobieństwo, że inny dyfer (w wersji z 6AT) wymaga zmiany w kilku miejscach (np. w TCM), nie tylko w BCM. Jednak to sprawa dla bardziej „siedzących w temacie” Forscana.
Ps. możesz też podjechać do ASO i zapytać o sposób i koszt adaptacji dla nowych ustawień.

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 27-05-2023 o 06:47
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2023, 23:35   #24
Przemek225
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-01-2022
Skąd: Zielona Góra
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 3.2TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Po podłączeniu vlinkera odczytał mi więcej modułów i przełożenie główne jest jeszcze w abs i sa to konkretne dostępne do wyboru i jest 3.15. Niby przyjął 3.15 ale jest jeszcze gorzej choinka kontrolek i brak zmian. Co jeszcze można zrobić? Być może coś w trybie as-built trzeba zrobić.
Przemek225 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2023, 07:40   #25
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

As-built jest cyfrowym kodem komend opisanych ON/OFF - to nie tutaj jest problem. Poszukaj lepiej na forum anglojęzycznym Ranger5g podobnego tematu lub najprościej, jedź do ASO - oni będą wiedzieli co i jak trzeba zrobić aby to zadziałało. Możliwe, że jest potrzebna jakaś większa adaptacja, której Forscan nie obejmuje.
Gdybanie na forum niczego nie rozwiąże a ceny w ASO, przy cenie Rangera i jego spalaniu, też nie są wygórowane. Nie szukaj takich „oszczędności” bo dopłacisz „jak za zboże”…
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2023, 20:11   #26
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Kolejne zmiany znalezione w Forscan, w sekcji z kluczem: „STOP USE OF TRANSMISSION ADAPTIVE” oraz „HALT TRANSMISSION ADAPTIVE LEARNING”.
Pierwsza wyłącza korzystanie przez sterownik skrzyni 10R80 z tabeli adaptacji a druga zatrzymuje „naukę” adaptacji i zapis w tabeli.
Wyczyściłem tabelę, zresetowałem TCM i wyłączyłem używanie adaptacji (stopem). Jutro sprawdzę w trasie, ale krótka przejażdżka potwierdziła domniemanie o lżejszej pracy skrzyni bez szarpania przy zmianie biegów.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2023, 16:41   #27
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejne zmiany znalezione w Forscan, w sekcji z kluczem: „STOP USE OF TRANSMISSION ADAPTIVE” oraz „HALT TRANSMISSION ADAPTIVE LEARNING”.
Pierwsza wyłącza korzystanie przez sterownik skrzyni 10R80 z tabeli adaptacji a druga zatrzymuje „naukę” adaptacji i zapis w tabeli.
Wyczyściłem tabelę, zresetowałem TCM i wyłączyłem używanie adaptacji (stopem). Jutro sprawdzę w trasie, ale krótka przejażdżka potwierdziła domniemanie o lżejszej pracy skrzyni bez szarpania przy zmianie biegów.
Dzięki za info. O tym właśnie ostatnio myślałem, bo coś skrzynia zaczęła szarpać, 20 tyś km przejechane.

Chciałem najpierw zabrać się za tabelę adaptacji (podeślesz które to opcje dokładnie?) oraz jak zresetować TCM (i czy trzeba rzeczywiście to robić?). Może szarpanie ustało przez reset adaptacji po prostu, a nie przez zatrzymanie adaptacji ?
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2023, 17:11   #28
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Wcześniej robiłem „Clear Transmission Adaptive Tables” a potem „Reset modułu” - oba w sekcji z kluczem. Rzeczywiście pomogło, ale po kilkunastu tysiącach km poszarpywanie wróciło. Znowu zrobiłem reset (w czerwcu) i było OK. Jednak teraz, wraz z upgradem Forscan pojawiły się nowe opcje - stąd pomysł na spróbowanie (tym bardziej, że na angielskich forach polecali te funkcje jako ostateczne rozwiazanie szarpania).
Wszystkie opcje są pod ikonką klucza - wchodzisz w pierwsza zakładkę „Procedury serwisowe” - ważne aby mieć aktualny Forscan - wersja z końcówką 5.
BTW: dzisiaj zrobiłem ponad 300 km i jest OK - skrzynia lepiej pracuje i nie szarpie niespodziewanie.
BTW2: przy 30 kkm wymieniałem częściowo olej przez bagnet - uwierz mi, był czarny zamiast czerwony (więcej w wątku o wymianie oleju w skrzyni).

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 14-08-2023 o 17:14 Powód: Uzupełnienie
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2023, 18:58   #29
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Dzięki jeszcze raz, przeprowadzę to samo u siebie.

Przy serwisie olejowym na 20 tys km w serwisie, wspomniałem o szarpaniu skrzyni. Powiedzieli, że w razie problemów ... bezproblemowo wymienią na gwarancji, jak to robili już w paru Rangerach, bo wiedzą o problemie. Dziwne podejście. Wg nich oleju się nie wymienia, a może warto byłoby o tym pomyśleć najpierw ?

A co do wymiany oleju w skrzyni, bo chyba to oczywiste, chce wymienić po 30 tys km. Zastanawiałem się również na wymianie miski olejowej na wersję z radiatorem, lecz nie jestem pewien jak wtedy sprawa gwarancji się ma.

BTW: w appce Ford Pass pojawiła mi się akcja serwisowa "P375 stage 6.2 Bit Panther Diesel Engine Cut Out" - ciekawe o co chodzi...

Ostatnio edytowane przez SRS ; 14-08-2023 o 19:04
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2023, 08:39   #30
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Możliwe, że ta akcja dotyczy aut z rocznika 2022 - mój (z 2021) nie ma żadnej akcji serwisowej.
BTW: czasami ASO zadziwia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie stwierdzono, że skrzynia 10R80 …… nie ma filtra oleju!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.