Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2017, 21:07   #261
maryan55
ford::average
 
Avatar maryan55
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: było 2.3 LPG / jest 2.0 TDCi
Rocznik: było 1998 / jest 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Hej. Mnie też dopadł ten nieszczęśliwy kod P0691. Według opisów które były tu wcześniej zacząłem sprawdzać ten cieniutki kabelek sterujący wentylatorem. Rozprułem 30 cm wiązki od wentylatora a kabelek był cały. Dalej na dół już nie prułem tylko od razu przeciągnąłem nowy od kompa w nadkolu do samej wtyczki modułu wentylatora. U mnie w Galaxy 2.0 TDCi 2006r był on w pierwszej wtyczce od strony silnika w kompie, koło zbiornika na płyn spryskiwaczy. PIN nr C. 2. Jak coś to mogę podesłać zdjęcia. Niestety to nie naprawiło mojej usterki, błąd dalej się pojawiał, wiatrak nie działał... I znowu forum. I przeczytałem o zużytych szczotkach w silniku wentylatora! I BINGO! Genialny opis jak wyjąć wiatrak, jak go rozebrać, i najważniejsze! W poście ktoś napisał wymiary tych szczotek! WIELKIE dzięki! Zamówiłem (od jakiegoś elektronarzędzia, z przesyłką wyszło 33zł), rozebrałem, wymieniłem i hula! Dzięki wszystkim za wpisy i opisy!

maryan55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 12:24   #262
zbigzbgi
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 24-09-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witam
u mnie podobny problem z P0691, ale nie sądzę że są to szczotki wentylatora.
FORScan pokazuje błąd "Kod: P0691 - Niska wartość sygnału w obwodzie sterującym wentylatora 1"
Sterownik wentylatora wymieniony na nowy.
Fioletowy kabelek - w dużym fragmencie wymieniony na nowy i raczej działa OK (podłączyłem do fioletowego kabelka miernik i pokazuje 4,35V, później oscyloskop i po resecie błędów przez FORScan, z włączoną klimą, widać bardzo ładny przebieg prostokątny o napięciu Umax 4 V (obrazek w załączeniu), wtedy też wentylator kręci się OK. Po ok. 5 sekundach przebieg zanika i zostaje płaski wykres co powoduje że wentylatora zatrzymuje się.
Po zatrzymaniu wentylatora FROScan ponownie pokazuje błąd "Kod: P0691 - Niska wartość sygnału w obwodzie sterującym wentylatora 1"
Po jego skasowaniu sytuacja się powtarza.
W takiej sytuacji podejrzewam - albo sterownik wysyłający sygnał fali prostokątnej filetowym kabelkiem albo jakiś przekaźnik od wentylatora o ile istnieje ?
Czy w S-MAX 2.0 TDCI 2008 jest przekaźnik odpowiedzialny za pracę wentylatora chłodnicy ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg fioletowy-przebieg-ok.jpg (16.9 KB, 121 wyświetleń)
zbigzbgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 17:39   #263
Papito
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: Bielawa
Model: FORD Mondeo MK4 / S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009/ 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działa klima

witam odswieze tema gdyz mam problem z klima u siebe, wentylator nie startuje. i teraz pytanie do ktorego kabla dokladnie we wtyczkach od kompa mam sie podpiac aby wymienic fioletowy kabel bez rozwalania wiazki??? Pacjent to S-max 2.0 tdci 140 koni 2007 rok
Papito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 17:32   #264
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Ten kabel się przeciera od strony skrzynki z bezpiecznikami w komorze silnika.
Wyjmujesz obudowę filtra powietrza i usuwasz izolacje w miejscu gdzie z wiązki idącej od skrzyni na dół komory wychodzą przewody masowe które są przykręcone do podloznicy. Tam najczęściej już widać zielony nalot po zdjęciu otuliny.
Kup tylko termokurczliwe koszulki ale z klejem w środku żeby zabezpieczyły.
Wtedy od razu zobaczysz czy nie ma innych problemów z kablami

Sent from my XT1650 using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 21:43   #265
zbigzbgi
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 24-09-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał Papito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam odswieze tema gdyz mam problem z klima u siebe, wentylator nie startuje. i teraz pytanie do ktorego kabla dokladnie we wtyczkach od kompa mam sie podpiac aby wymienic fioletowy kabel bez rozwalania wiazki??? Pacjent to S-max 2.0 tdci 140 koni 2007 rok
W S-Max 2.0 tdci 140 rok 2008, do ECU są 3 wtyki wielopinowe, fioletowy kabelek ze sterownika wentylatora wchodzi do czarnego wtyku (najmniejszy wtyk, najbliższy wejściu wiązki kablowej do plastikowej osłony ECU) pin C2.

Opis problemu na talkford.com
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg czarny_c2.jpg (56.1 KB, 228 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez zbigzbgi ; 22-01-2018 o 22:10
zbigzbgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 21:55   #266
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Naprawdę łatwiej jest rozebrać ten kawałek wiązki i naprawić niż dobierać się do pcm.
Część diesli ma osłonę na komputer i trzeba wiercić śrubę żeby się dostać do wtyczek.
Pomijam już że do naprawy wiązki trzeba wyjąć filtr powietrza, a do pcm trzeba zdjąć koło i nadkole.


Sent from my XT1650 using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 22:04   #267
zbigzbgi
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 24-09-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Bump:
Cytat:
Napisał Papito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam odswieze tema gdyz mam problem z klima u siebe, wentylator nie startuje. i teraz pytanie do ktorego kabla dokladnie we wtyczkach od kompa mam sie podpiac aby wymienic fioletowy kabel bez rozwalania wiazki??? Pacjent to S-max 2.0 tdci 140 koni 2007 rok
W S-Max 2.0 tdci 140 rok 2008, do ECU są 3 wtyki wielopinowe, fioletowy kabelek ze sterownika wentylatora wchodzi do czarnego wtyku (najmniejszy wtyk, najbliższy wejściu wiązki kablowej do plastikowej osłony ECU) pin C2.

Opis problemu na talkford.com
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale dla pewności sprawdź FORscanem jaki błąd pokazuje. U mnie był P0691. Po rozebraniu silnika wentylatora okazało się że komutator był kompletnie zjechany. Wymieniłem cały zestaw wentylatora na nowy i wszystko działa teraz OK. Teraz przy niskich temp. dla pewności spróbuj wysterować wentylator z FORscanu (można w nim wymusić % prędkości wentylatora max ustawienie ok. 94% daje pełną prędkość obrotów wentylatora) albo jak masz sterowanie głosem wydaj komendę "Demisting on" - wtedy zawsze włącza się wentylator mimo że tempereatura ustawiana jest a High.

Ostatnio edytowane przez zbigzbgi ; 22-01-2018 o 22:09
zbigzbgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 08:56   #268
maryan55
ford::average
 
Avatar maryan55
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: było 2.3 LPG / jest 2.0 TDCi
Rocznik: było 1998 / jest 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Kilka postów wcześniej pisałem o cudownej naprawie wentylatora... Niestety, działał tylko chwilę. Później było już tak, że w ogóle wiatrak nie startował (bo wcześniej włączał się na kilkanaście sekund, potem stop, i błąd P0691 w sterowniku, a po skasowaniu to samo...). Moduł wentylatora był zepsuty (ten zamocowany na wentylatorze). Kupiłem używkę i działa już dwa tygodnie bez żadnych błędów! Na alle portalu trafiłem wyprzedaż jakiegoś magazynu i z przesyłką kosztował tylko 50zł! Z Transita 2.2 TDCi. U mnie temat zamknięty!
maryan55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2018, 06:54   #269
adamwro25
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witam

mnie również dopadł problem klimy, chciałem sprawdzić przy pomocy forscan ciśnienie czynnika - może ktoś podpowiedzieć które to PID-y ?

do tej pory sprawdziłem:
1. wentylator podłączony na krótko działa
2. przy pomocy forscan ustaliłem że jest brak reakcji na przycisk A/C (AC_SW ma status OFF nie zmienia się po włączeniku A/C)
3. po ręcznym zwarciu obwodu przekaźnika R3 brak reakcji

zanim zacznę grzebać w wiązce chciałem sprawdzić jakie mam ciśnienie czynnika

Ostatnio edytowane przez adamwro25 ; 11-04-2018 o 06:56
adamwro25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 11:29   #270
sopelos
ford::average
 
Avatar sopelos
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 12-07-2011
Skąd: Chojnice
Model: S-max
Silnik: 2.0 cdti
Rocznik: 2007
Postów: 54
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witam wszystkich. Od pół roku jeżdżę s-maxem, teraz przy cieplejszej pogodzie okazało się, że klima nie chłodzi, wentylator stoi w miejscu. Przeczytałem cały ten wątek i mam kilka pytań. Czy jest jakaś różnica przy odpalaniu wentylatora na krótko, bo dając napięcie przed modułem ten nie startował. Natomiast za modułem - wentylator ruszył. Autko przeskanowałem forscanem, i nie ma tego błędu który większość z Was miała. Czy dobrze myślę, że skoro nie ma tego błędu, to fioletowy kabelek jest cały?

Bump:
sopelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , kod , łódz , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.