Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2019, 20:38   #1
pawwoz1980@wp.pl
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Wschowa
Model: Smax
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Ustawiłem zbieżność Ale auto dalej ściąga w prawo jaka przyczyna?

Cały czas auto trochę sciagało w prawo od kiedy je mam...postanowiłem się z tym rozprawić w końcu..przy jeździe miejskiej problem jest większy I trzeba się nakontrować kierownicą..jak się jedzie szybciej jest lepiej choć kierownica nie jest do końca ustawiona do jazdy na wprost..dałem auto do ustawienia zbieżności..Inne autko grupy vag ogarneli mi fajnie I jedzie git..smax dalej tak samo ściąga przy wolniejszej jeździe bardziej.. niby coś przedstawili delikatnie I powinno być ok..choć ponoc jedna opona trochę startą jedną stroną..we wtorek jadę zmienić opony na nowe Ale mam wrażenie że może nie być koniec problemu..Z góry dodam że auto nie jest po dzwonie przeszczepie itd..jadę zmienić opony tam gdzie robiłem zbieżność może coś podpowiecie..zalączyłem fotkę z wynikami zbieżności..
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20190310_212943.jpg (88.2 KB, 54 wyświetleń)

pawwoz1980@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2019, 20:51   #2
redo444
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-09-2018
Skąd: podlaskie
Model: Ford S Max
Silnik: Diesel 163 km
Rocznik: grudzień 2011
Postów: 44
Domyślnie Odp: Ustawiłem zbieżność Ale auto dalej ściąga w prawo jaka przyczyna?

Napiszę pewnie coś oczywistego, ale nie dodałeś tej czynności we wpisie: geometrię ustawiaj dopiero, gdy nie masz luzów w zawszeniu - wszystko ma być na tip top. Poza tym dodam, że mój s-max również pociąga delikatnie do prawej. Przy zmianie obuwia na letnie, również zabiorę się do sprawdzenia przyczyny.
redo444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2019, 20:51   #3
zx81
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-01-2018
Skąd: Kraków
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 32
Domyślnie Odp: Ustawiłem zbieżność Ale auto dalej ściąga w prawo jaka przyczyna?

Zamień koła lewe z prawym i zobacz co się stanie.Sama zbieżność ma niewielki wpływ na ściąganie.
zx81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2019, 21:26   #4
pawwoz1980@wp.pl
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Wschowa
Model: Smax
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ustawiłem zbieżność Ale auto dalej ściąga w prawo jaka przyczyna?

Oczywiście luzów brak.. nie puka nic nie stuka..zresztą dziwne jest to że bardziej ściąga jak się wolniej jedzie..jak szybciej problem ustępuje..A już napewno staje się mniej wyczuwalny..dodam że to automat...

Bump: Może faktycznie przełożę koła z przodu zobacze jak I czy zareaguje na to..
pawwoz1980@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2019, 06:35   #5
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Ustawiłem zbieżność Ale auto dalej ściąga w prawo jaka przyczyna?

To że ściąga to musisz mieć sprawdzone dokładnie czy któreś koło ciężej się nie kręci,
czy sprężyny są w super stanie , czy amortyzatory mają identyczny ucisk , czy nie ma luzu w zawieszeniu tył i przód,czy zbieżność i kąty są prawidłowe na przodzie i tył, końcówki drążków do sprawdzenia, maglownica itp, itd.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2019, 08:50   #6
pawwoz1980@wp.pl
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Wschowa
Model: Smax
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ustawiłem zbieżność Ale auto dalej ściąga w prawo jaka przyczyna?

Temat zamykam. Zmieniłem koła na letnie i auto jedzie jak po sznurku..mimo że opony stare jeszcze tuż przed wymianą..myślę że jak jutro zmienię na nowe nic się nie pogorszy. Wychodzi że albo felga stalowa albo opona coś nie halo zimowa. Pozdrawiam I dzięki za sugestie.
pawwoz1980@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2019, 11:22   #7
jussi
ford::advanced
 
Avatar jussi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-11-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford S-max / Ford Fiesta mk7
Silnik: 2.0 Pb Flex Fuel / 1.25 Pb
Rocznik: 2008 / 2017
Postów: 269
Domyślnie Odp: Ustawiłem zbieżność Ale auto dalej ściąga w prawo jaka przyczyna?

U mnie podobna sytuacja. Wymienilem komplet drazkow i koncowek aby wyeliminować wszystkie luzy jakie mialem wówczas w aucie oraz ustawiłem zbieżność. Jednak auto sciagało. Zmienilem kola na nowe letnie i jak ręką odjął. Zimowki juz byly na wykończeniu wiec po wymianie na nowe również nie bylo juz problemu ze sciaganiem auta.
jussi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.