Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2020, 19:56   #1
Cinek78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2018
Skąd: Oleśnica k/Wrocławia
Model: Gulietta,S-max,Ducati, Genesis Coupe 3.8 V6
Silnik: 2.0 180PS diesel
Rocznik: 2015 S-max
Postów: 149
Post 4x4 - serwis napędu

Wiem, że temat niszowy, ale może ktoś podpowie jakie wymiany mam zrobić w okolicy 120 tyś. ? Głównie interesuje mnie dyfer, most, i co tam jeszcze jest. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Cinek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 07:55   #2
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: 4x4 - serwis napędu

Zapewne dobrze byłoby olej wymienić w dyfrach.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 19:48   #3
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 139
Domyślnie Odp: 4x4 - serwis napędu

ASO nie zaleca wymiany w ogóle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tu gość to rozebrał (zdjęcia):

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 12:38   #4
kalachan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: małopolska
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: 4x4 - serwis napędu

W Kudze mojej siostry robiłem wymianę oleju i filtra pompki. Samochód kupiony z pewnym przebiegiem 120tyś. Po miesiącu błędy napędu 4x4. Zatkane sitko, filtr pompki hydrauliki tylnego dyfra. Zestawy oleju i filtra najtaniej kupisz jako do Volvo. Gdybym miał 4x4 zrobiłbym przy około 100tyś. a jeśli mieszkasz na zaśnieżonych lub błotnistych drogach to nawet częściej .

Ostatnio edytowane przez kalachan ; 01-03-2020 o 22:42
kalachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 14:18   #5
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 139
Domyślnie Odp: 4x4 - serwis napędu

Cytat:
Napisał kalachan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Kudze mojej siostry robiłem wymianę oleju i filtra pompki. Samochód kupiony z pewnym przebiegiem 120tyś. Po miesiącu błędy napędu 4x4. Zatkane sitko, filtr pompki hydrauliki tylnego dyfra. Zestawy oleju i filtra najtaniej kupisz jako do Volvo. Gdym miał 4x4 zrobiłbym przy około 100tyś. a jeśli mieszasz na zaśnieżonych lub błotnistych drogach to nawet częściej .
Jaki to był rocznik auta? Czy to nie było auto jeszcze na haldex-ie?

Najnowsze są na japońskim wynalazku JTEKT... czy tam jest filtr?

Zobacz zdjęcia z posta, który podlinkowałem. Gość to rozebrał
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 22:37   #6
kalachan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: małopolska
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: 4x4 - serwis napędu

Tak tam był Haldex. Normalne ze opiłki ze sprzęgła płytkowego pracującego w większości czasu w poślizgu się pojawiają.
Nie zwróciłem uwagi że jest tam jakieś nowe cudo japońskie.
Co ten Haldex komu przeszkadzał. Nie był to może torsen ale działa nieżle. Części sporo i na rynku mnóstwo używek.
Niedługo zawory egr będą odlewane razem z kolektorem wydechowym i turbiną. 100tyś gwarancji wytrzyma a później 10tyś/zł za egr i jeszcze silnik trzeba wyjąc do podmiany. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aż poświęciłem chwilę bo trochę wprowadziłem Cię w błąd a tu zaraz się zacznie że nabijam posty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pogrzebałem w necie. Wygląda że nie ma możliwości wymiany oleju bez rozebrania ale i tak nie wiadomo co tam wlać.
Z amerykańskiego (chyba) forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W wątku chyba chodziło o wymianę oleju w tylnym moście. JTEKT jest oddzielnym elementem i ma swój olej, płyn
Cytat - tłumacz google:

"Chciałem tylko podzielić się tym, czego nauczyłem się wczoraj. Zadzwoniłem do JTEKT, ponieważ chciałem wiedzieć, czy olej przekładniowy RDU był wspólny z ich mokrym sprzęgłem. Okazuje się, że wbudowany tylny mechanizm różnicowy Dana ma oddzielny olej przekładniowy niż mokre sprzęgło elektromagnetyczne JTEKT. Mokre sprzęgło zostało mi opisane jako bardzo trwałe, uszczelnione na całe życie urządzenie. Tak więc nie powinniśmy mieć problemów z wymianą płynów w tylnej osi Dana na coś lepszego niż płyn Forda zgodny ze specyfikacją OEM 80w-90. Obecnie korzystam z Mobil Delvac 75w-90 w tej jednostce.

Twoje zdrowie! "

Ostatnio edytowane przez kalachan ; 01-03-2020 o 23:20
kalachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.