Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2018, 17:44   #61
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

U siebie dzisiaj zdiagnozowałem uszkodzony cienki kabelek na załamaniu, zaraz przy wtyczce do modułu wentylatora.

szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 12:05   #62
SławomirM
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 06-09-2020
Model: S-Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Problem ze sterownikiem wentylatorów S-Max

Witam,
Czy miał ktoś problemy ze sterownikiem wentylatorów S-Max 2012 (klimatronik - sterownik ma włączać 2 wentylatory ). Oryginalny sterownik przepalił mi się 2 lata temu - później kupiłem już 3 zamienniki i każdy się szybko uszkadza. Ostatni pochodził dosłownie 1 tydzień. W ASO można kupić tylko cały zestaw z wentylatorami za kosmiczną cenę 3700 zł. Czy może mi ktoś coś podpowiedzieć jak ten temat rozwiązać? Gdzie kupić nowy sterownik dobrej jakości? Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki. Sławek
SławomirM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 12:27   #63
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Problem ze sterownikiem wentylatorów S-Max

Cytat:
Napisał SławomirM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy miał ktoś problemy ze sterownikiem wentylatorów S-Max 2012 (klimatronik - sterownik ma włączać 2 wentylatory ).
TAK! Miał!
Poszukaj odpowiedzi na forum.
Cytat:
Napisał SławomirM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
później kupiłem już 3 zamienniki i każdy się szybko uszkadza.
I nie daje Ci to nic do myślenia?
Cytat:
Napisał SławomirM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ASO można kupić tylko cały zestaw z wentylatorami za kosmiczną cenę 3700 zł.
Kosmiczną? Normalna cena za nowe wentylatory i moduł.
Cytat:
Napisał SławomirM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie kupić nowy sterownik dobrej jakości?
Jak nie chcesz/możesz kupić nowej części zamiennej, to kup używkę. Byle oryginał.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 20:11   #64
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Co to za zamiennik? U mnie już drugi rok działa bez problemu. Poza tym masz gwarancję na dwa lata . W żadne używki bym się nie pchał.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 22:04   #65
SławomirM
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 06-09-2020
Model: S-Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Zamiennik niestety nie ma żadnych oznaczeń jest sprzedawany na Allegro przez kilka firm ale widać, że jest to ten sam produkt tylko dystrybuowany przez różnych sprzedawców.

Bump: Przeszukałem forum i widziałem parę wpisów (co prawda dość starych) opisujących podobne problemu z wentylatorami spowodowane uszkodzoną wiązką przewodów dochodzących do wentylatora lub samego sterownika. Po przeczytaniu tych wpisów zastanawiam się czy w moim przypadku może być tak, że diagnoza mechanika jest jednak zbyt pochopna, że uszkodzony jest znów moduł. Po ostatniej wymianie miałem taki objaw, że pochodził dosłownie 2 dni - później po ostrej jeździe na autostradzie i stanięciu w korku przestał się włączać wentylator ale jeszcze tego samego dnia znów zaczął działać i tak działał bez problemów przez następne 3 tygodnie aż któregoś dnia znów przestał działać i tak jest do dziś. Mechanik sprawdził czy wentylator działa "na krótko" i stwierdził,że moduł nie przekazuje na wyjściu napięcia więc to on jest znów uszkodzony. Czy może ktoś się wypowiedzieć w tym temacie jakie jest prawdopodobieństwo, że to jednak nie moduł ale kable? (odczyt błędów z komputera wskazuje błąd zwarcie do masy).
SławomirM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 09:21   #66
Mojjo
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Platinium
Silnik: 2.5T 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Re: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Też to przerabiałem. Pierwsza diagnoza: sterownik do wymiany. Po zamontowaniu zamiennika problem nie ustąpił (klima u mnie działała, wentylator się kręcił, ale nie dawał rady w większym korku i silnik się grzał). Postawiłem na popularny fioletowy kabelek, o którym pełno na forum, ale nie stwierdzono jego usterki. Został sam wentylator. Okazało się, że mocno były zużyte szczotki i komutator w silniku wentylatora. Kręcił, ale za słabo, gdy trzeba było przyspieszyć. Wymieniłem cały wentylator (zamiennik za 480zł) i wszystko działa, jak trzeba. I miałem błąd P0691 (zwarcie do masy wentylatora). Pewnie warto sprawdzić te inne opcje przed kupnem kolejnego modułu.
Mojjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2020, 07:52   #67
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Ja ostatecznie kupiłem używane wentylatory z modułem (oryginalne) za 1/3 ceny nówki. Po wymianie mam spokój. Swoje perypetie z tym problemem opisałem w moim wątku (link w stopce). Mam nawet zdjęcia z wymiany, którą przeprowadziłem sam.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 17:46   #68
michał76
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-06-2021
Skąd: Kujawsko-pomorskie
Model: ford
Silnik: 2,0 16v
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

witam
potrzebuję pomocy nie działa wentylator
dowiedziałem się jak byłe nabić klimę
niby prąd na wejście i wyjściu z modułu jest kupiłem nowy zamiennik na allego i nie działa co to może być przyczyną
a Czujnik - wyłącznik odcinający wysokie ciśnienie układu klimatyzacji gdzie się znajduje
czy jak podłączę pod komputer będzie coś wiadomo
czy szukać samemu
wentylator w ogóle się nie załącza w korku temperatura rośnie do 120
proszę o odpowiedz
silnik 2,0 benzyna 145 km 2007 rok
pozdrawiam
michał76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2021, 11:38   #69
Milan12
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-04-2016
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Również od grzeję temat z nietypową sytuacją. Wszystkie wartości na wejściu do modułu wentylatora są poprawne (4,5v fiolet, 12v czerwony, masa czarny) natomiast na wyjściu z modułu do wentylatora mam w obu pinach prąd dodatni. Byłem pewien że to moduł, kupiłem nowy ale jest ta sama sytuacja. Po podpięciu kostki do modułu wentylatora wartość napięcia na fioletowym kabelku wzrasta do takiej samej wartości jak na czerwonym przewodzie zasilającym czyli ok 12v. Zgłupiałem. Co to może być?

Ostatnio edytowane przez Milan12 ; 13-06-2021 o 15:57
Milan12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2021, 22:12   #70
L_BUBU
ford::beginner
 
Imię: Emilian
Zarejestrowany: 24-01-2019
Skąd: Lublin
Model: S-max 2007 2.0 145KM , S-max 2010r 2.0 203KM
Silnik: 2.0 145KM i 203KM
Rocznik: 2007 i 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

U mnie nie działa wentylator chłodnicy
Czytałem opisy na forum ale żaden nie odpowiada mojemu problemowi
S-max 2.0 145KM benzyna

-Wentylator sprawdzony jest sprawny
-moduł sprawdzony jest sprawny
-kabelek sprawdzony jest sprawny
-sprawdzone napięcie na kabelku 0v
-sprawdzone napięcie wyjścia ze sterownika PCM Brak
-Klimatyzacja nabita
-Silnik osiąga temperaturę 105stopni i wentylator się nie załącza

Klimatyzacja na postoju przestaje działać a po chwili jak się układ zagrzeje to rozłącza się kompresor i w trakcie jazdy chłodzi
ale wentylator się nie kręci

co może być jeszcze przyczyną tej usterki

Ostatnio edytowane przez L_BUBU ; 19-06-2021 o 22:28
L_BUBU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.