Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2020, 14:31   #51
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"

Pytanie czy zmieniając typ akumulatora w elmconfigu wyzeruje się także battery age?

Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 23:43   #52
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4
Silnik: 1.4/2.0EB
Rocznik: 1998/2011
Postów: 244
Domyślnie Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"

nie..
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2020, 12:09   #53
DeFacto
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-11-2018
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"

Witam Kolegów,

mam pytanie, czy jest gdzieś opcja wyboru wielkości akumulatora? Chodzi mi o to, że fabrycznie miałem 52Ah/500A, wymieniłem 6-letni oryg. na ciut większy 60Ah/600.
Przed wymianą zgłaszał się komunikat o rozładowaniu, ładowanie było na poziomie ok. 14,7-14,8V. Jeżdżę w większości b. krótkie odcinki, ale po wymianie i resecie ładowanie spadło do ok. 13,6V. Zakładam więc, że 'algorytm' wieku akumulatora zadziałał, ale zastanawiam się czy jest jeszcze możliwość gdzieś 'w systemie' wprowadzenia/wyboru większej poj., żeby ładowanie było lepiej dostosowane.
Nie mam dostępu (okablowania, oprogram.), żeby móc poszukać, ale może ktoś z Was wie - czy w MK4 po FL jest to dostępne, czy tylko 'zerowanie' wieku akum.
DeFacto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2020, 12:19   #54
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"

W centralnej konfiguracji mk4 jest 10 różnych typów akumulatorów do wyboru.
W tym 3 o pojemności 60Ah.
Ale aby to zmienić trzeba mieć kabelek.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2020, 12:35   #55
DeFacto
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-11-2018
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"

Dzięki za szybką odp.
Chyba będę w takim razie musiał rozejrzeć się za czymś 'amatorskim' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ewent. gdyby Ktoś z okolic Legionowa miał możliwość pomocy w takim ustawieniu to proszę o wiadomość.
DeFacto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2020, 12:43   #56
kenczorf
ford::beginner
 
Avatar kenczorf
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EB 267km, 411nm
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"

Cytat:
Napisał DeFacto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Kolegów,

mam pytanie, czy jest gdzieś opcja wyboru wielkości akumulatora? Chodzi mi o to, że fabrycznie miałem 52Ah/500A, wymieniłem 6-letni oryg. na ciut większy 60Ah/600.
Przed wymianą zgłaszał się komunikat o rozładowaniu, ładowanie było na poziomie ok. 14,7-14,8V. Jeżdżę w większości b. krótkie odcinki, ale po wymianie i resecie ładowanie spadło do ok. 13,6V. Zakładam więc, że 'algorytm' wieku akumulatora zadziałał, ale zastanawiam się czy jest jeszcze możliwość gdzieś 'w systemie' wprowadzenia/wyboru większej poj., żeby ładowanie było lepiej dostosowane.
Nie mam dostępu (okablowania, oprogram.), żeby móc poszukać, ale może ktoś z Was wie - czy w MK4 po FL jest to dostępne, czy tylko 'zerowanie' wieku akum.
Jest mozliwośc zmiany wielkości aku w forscann np. Generalnie musisz mieć kabel i soft
kenczorf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2020, 15:27   #57
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"

Cytat:
Napisał kenczorf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest mozliwośc zmiany wielkości aku w forscann np. Generalnie musisz mieć kabel i soft
Podłączę się pod pytanie, auto kupiłem w styczniu i od początku wyświetlał się komunikat o rozładowanym aku. Wydaje mi się, że może to być spowodowane właśnie złą konfiguracją ładowania, ewentualnie złym aku. Na tabliczce osłonowej aku widnieje napis że maks pojemność to 80Ah i 700CCA, podobnie wyszukuje wyszukiwarka aku np Varty. Kupiłem auto z akumulatorem Bannera 84 Ah-po innych "akcjach" jakie zrobił poprzedni włąsciel wydaje mi się, że po prostu włożył tylko nową baterię i nic nie zmieniał w parametrach itp...
Pytanie gdzie w forscanie znajdę akumulatory i jaki wybrać w obecnej sytuacji? Nadmienię, że na razie auto pali od strzał, nie zauważyłem, żeby brakowało prądu poza komunikatem o rozładowanej baterii i utratą komunikacji radia (wtedy pomaga tylko odłączenie klemy na chwilę). Wydaje mi się, że problemy mogą właśnie być spowodowane niedoładowanym akumulatorem...
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2020, 22:29   #58
kenczorf
ford::beginner
 
Avatar kenczorf
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 EB 267km, 411nm
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM

Niestety u mnie nawet n nowym aku i poprawnym ustawieniu ciąglw wali tym komunikatem z powodu krótkich tras.
Problemem jest to, że on z racji swierzego aku ładuje małym prądem, ale nie bierze pod uwagę, że jeśli robie krótkie odcinki o takie ładowanie tylko pogorsza sprawę.
Walcząc tym w rózny sposób np oszukjuąc rozmiarem baterii by wymusić większy prąd ładowania - poddałem się i wypiałem kabel odpowiadający za informacje o stanie aku.
Teraz radio na postoju mi się nie wyłącza po 5 min, nie wali informacją, że aku jest słaby. Laduje stałym prądem 14.4V i jest ok

Ostatnio edytowane przez SRS ; 07-11-2020 o 13:18
kenczorf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2020, 13:47   #59
DeFacto
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-11-2018
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"

Cytat:
Napisał kenczorf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety u mnie nawet n nowym aku i poprawnym ustawieniu ciąglw wali tym komunikatem z powodu krótkich tras.
Czy tak od początku, po zainstalowaniu nowego?
U mnie już rok temu, jak był 5-letni wyświetlał czasami komunikat, ale nie było żadnych innych objawów rozładowania. Wymieniłem teraz asekuracyjnie, żeby nie było ewent. kłopotu jak przyjdzie chłód. Pomiarowo ten oryg. nie był chyba jeszcze taki kiepski, pokazał przy ~12,6V prąd ok. 360A więc jak na 6-letnią 500-kę chyba znośnie. Może ze 2 lata by jeszcze podziałał.

Jeżdżę w dużej części b. krótkie odcinki więc dobre byłoby co jakiś czas po prostu doładowanie prostownikiem (jak jest jeszcze 'dobrze'). Zresztą takie są chyba generalne zalecenia producentów, ale z drugiej strony chyba mało kto to robi.
System tej fordowskiej 'inteligencji' może działa i OK skoro 'wiekowy' akum. uruchamia silnik, ale priorytety jak np. odłączanie radia na postoju może być uciążliwe. Tym b., jeśli jest to na podstawie wieku a nie faktycznej kondycji akumulatora.
Jeśli byłoby to możliwe to wolałbym ustawienia mniej eko pod wzgl. spalania, ale lepsze dla samej baterii. Może więc właściwsze jest wybranie w opcjach większej pojemności Ah niż jest zamontowany, aby wg 'krzywych' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ładowany był bardziej intensywnie. To już chyba dywagacje.
Na szczęście nowy aku to koszt ok. baku paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DeFacto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2020, 14:00   #60
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Reset/zmiana "BATTERY AGE"

Cytat:
Napisał kenczorf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciąglw wali tym komunikatem
Cytat:
Napisał DeFacto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem teraz asekuracyjnie,
nie śledzę tematu , ale czy po wymianie akumulatora był resetowany BMS ???
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.