Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2014, 02:54   #1
Darrro
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Presostat na pinach 1i2 rozłącza co kilka sekund kompresor - przyczyna ?

Witam, ostatnio po dłuższym okresie jazdy z uszkodzonym wymieniłem kompresor na nowy. Klimaciarze nabili układ ale był urwany kabelek od sprężarki.
Kabelek udało mi się odnaleźć i zlutować ale wystąpił problem z działaniem układu. Pojechałem do klimaciarza, który sprawdził ciśnienia, powiedział, że są dobre i po podłączeniu komputera zdiagnozował, że wina leży po stronie migającego klimatronica (50zł za diagnozę ;/ ).
Panel po przeczyszczeniu przestał migać ale klima dalej nie działa prawidłowo.
Po włączeniu klimy załączają się wiatraki, kompresor przez dłuższą chwilę działa aż piny 1 i 2 na presostacie rozwierają się i sprężarka przestaje kręcić (3 i 4 cały czas są rozwarte). Później piny 1 i 2 zwierają, sprężarka załącza się na dwa obroty, piny rozwierają i wyłącza, załącza i wyłącza itd. a przez nawiewy leci powietrze o temperaturze jak na czujniku zewnętrznym (przy grzaniu idzie w góre do 50st)
osuszać jest zimny i oszroniony, gruba rurka do zaworu rozprężnego zimna.

moje pytanie brzmi czy winny jest presostat czy coś innego ? ewentualnie co jeszcze posprawdzać i jak aby do klimaciarza wybrać się już z częściami zamiennymi?


Ostatnio edytowane przez Darrro ; 04-04-2014 o 03:15 Powód: błedy w tytule
Darrro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2014, 19:20   #2
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Presostat na pinach 1i2 rozłącza co kilka sekund kompresor - przyczyna ?

Ja skonfrontowałbym działanie presostatu z wskazaniami zegarów ciśnień - na wysokim głównie i wyciągnął wnioski o jego sprawności bądź nie.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2014, 23:32   #3
Darrro
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: Presostat na pinach 1i2 rozłącza co kilka sekund kompresor - przyczyna ?

Witam, też się skłaniam ku tej diagnozie.

Mam tylko pytanie odnośnie działania presostatu 4 pinowego.

1 i 2 pin są zwarte jak ciśnienie jest w normie, a rozwarte jak jest za niskie lub za wysokie ??

3 i 4 są zwarte tylko jak ciśnienie wzrasta i odpowiadają tylko za włączenie drugiego biegu wentylatora ?



Czy presostat jest wkręcany ? można go wymienić na nabitej klimie?

Ostatnio edytowane przez Darrro ; 05-04-2014 o 02:31
Darrro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2014, 18:54   #4
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Presostat na pinach 1i2 rozłącza co kilka sekund kompresor - przyczyna ?

presostat nie ma zaworka, jest w bezpośrednim kontakcie z czynnikiem, wiec bez sciągnięcia czynnika nie obejdzie się.

tak jak piszesz 2 piny na wentylator (przy wysokim ciśnieniu ciśnieniu krytycznym właczają się na szybko bieg aby zbijać temperaturę).
Pozostałe 2 informują o obecnści czynnika w układzie - sygnał dla ukł. sprężarki, że może się załączać.

Powieś mierniki / lampki małej mocy, równolegle do obowdów presostatu i zobacz co się dzieje.
np. czy obwód odpowiedzialny za informację o ciśnieniu w ukł. (obecnosc czynnika) przerywa się przy pojawieniu wysokiego ciśnienia.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2014, 21:45   #5
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 490
Domyślnie Odp: Presostat na pinach 1i2 rozłącza co kilka sekund kompresor - przyczyna ?

A ja się spytam jaką ilość czynnika masz nabitą jeśli 950 +-50 to OK przy jednym parowniku.

Polecam przeczytać temat jak dobrze pamiętam to tytuł klimatyzacja - szwankuje powodem załączania i wyłączania może być opisany w tym temacie czujnik oszronienia parownika jest też opisane jak to sprawdzić.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 17:53   #6
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: Presostat na pinach 1i2 rozłącza co kilka sekund kompresor - przyczyna ?

U mnie presostat ma zaworek. Wymieniałem go nie spuszczając czynnika.
Albo za mało czynnika albo uszkodzony presostat.
Galo-> kolega twierdzi że styki rozwiera presostat a nie czujnik oszronienia.
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 19:00   #7
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Presostat na pinach 1i2 rozłącza co kilka sekund kompresor - przyczyna ?

choć nie do mnie pytanie... oba są NC (normalnie zamknięte), czujnik oszronienia ma zapobiec zamrożeniu klimatyzacji samej siebie.. natomiast na presostacie (brak czynnika) - krótko mówiąc zatarciu.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 23:17   #8
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 490
Domyślnie Odp: Presostat na pinach 1i2 rozłącza co kilka sekund kompresor - przyczyna ?

Z tym czujnikiem to była moja sugestia i nie zwróciłem uwagi gdzie kolega napisał że rozłącza sprężarkę co kilka sekund a to już raczej wyklucza usterkę czujnika oszronienia..............mój błąd - przepraszam.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 19:14   #9
Darrro
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: Presostat na pinach 1i2 rozłącza co kilka sekund kompresor - przyczyna ?

Witam, presostat wymieniony na nowy, klima nabita i dalej nie grzeje.
Włącza się na początku na kilka sekund potem wyłącza i co chwilę włącza na sekundę.

Klimatolog twierdzi, że ciśnienia są w normie i wg niego to panel źle steruje, tyle tylko, że panel przestał nawet migać.

Ktoś może mieć jeszcze pomysły co to może być?

jutro sprawdzę jak sprawuje się nowy presostat aby wykluczyć go na 100%.
Darrro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 17:28   #10
Ryba77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Puławy
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2000.01.28
Postów: 150
Domyślnie Odp: Presostat na pinach 1i2 rozłącza co kilka sekund kompresor - przyczyna ?

W 2.0 i w 2.3 sprężarki są o stałej pojemności skokowej i żeby nie rozwalić układu i sprężarki, czujnik oszronienia parownika włącza i wyłącza sprężarkę. W 1.9 jest sprężarka o zmiennej pojemności skokowej i pracuje ciągle.
Ryba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ciśnienie , klimatyzacja , presostat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.