Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2018, 15:56   #1
Bajbusek82
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-03-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie Brak ładowania aku podczas jazdy

Witam. Podczas jazdy zapaliła się kontrolka brak ładowania akumulatora. Samochód 1.6 115km diesel. Przejechałem tak ok 200km auto nie zgasło. Udało mi się podjechać na warsztat. Sprawdzone zosto ładowanie i jest na poziomie 14 volt na akumulatorze i tak samo na alternatorze. Akumulatora naladowany wpełnie 12.5 volta. Po ponownym uruchomieniu silnika kontrolka zgasła. Ładowanie jest. Dodatkowo samochód wyposażony w system start stop z możliwością wylaczenia na desce rozdzielczej. Gdy zapaliła się kontrolka braku ładowania rownież podświetlił się guzik off systemu start stop i nie szło go włączyc. Po ponownym uruchumieniu silnika wszystko wróciło do normy. Czy może ktoś miał podobny problem jakie przyczyny tego mogły być. I czy faktycznie.

Bajbusek82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2018, 18:59   #2
STARRAD
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-05-2016
Skąd: Radom/Stargard
Model: Focus
Silnik: 1.6HDI
Rocznik: 2014
Postów: 67
Domyślnie Odp: Brak ładowania aku podczas jazdy

Miałem podobnie, ale tylko wtedy gdy włączałem klimę. Okazało się , że jest przetarty przewód od alternatora i dotyka instalacji klimy. ASO ogarnęło temat i spokój.
STARRAD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2018, 19:27   #3
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Brak ładowania aku podczas jazdy

Może być tak, że powoli klęka regulator napięcia. Może też z jakiegoś powodu siadło inteligentne ładowanie (pogoogluj). Na pewno komputer zapisał błąd -> trzeba odczytać co i jak.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2018, 21:40   #4
Bajbusek82
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-03-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: Brak ładowania aku podczas jazdy

W menu ukrytym mam zapisane trzy błędy DTC czy ma może ktoś rozpiske tych kodów błędów. Oto one C164_00 C214_00 C073_88
Bajbusek82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2018, 08:30   #5
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Brak ładowania aku podczas jazdy

Cytat:
Napisał Bajbusek82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W menu ukrytym mam zapisane trzy błędy DTC czy ma może ktoś rozpiske tych kodów błędów. Oto one C164_00 C214_00 C073_88
To są błędy komunikacji z modułami - wystąpiły zapewne przy problemach z ładowaniem. Nie odczytasz w ten sposób nic, co by mogło pomóc. Musisz skoczyć do kogoś z komputerem.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.