Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2020, 19:28   #11
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

ja bym zaczął od oleju
później montaż sprzęgła jeśli masz samonastawne

jeśli tak nie było przed wymianą, to wiesz jak jest

Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 21:10   #12
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

Tak, sprzęgło można źle zamontować.

Motul to jest średniawka, może jest trochę lepszy od Castrola czy fordowskiego (czyli też chyba castrola). Dobre oleje to masz na pewno z Millersa, Gulfa, Purple Royal, tego typu rzeczy, o Motulu są opinie że się bardzo zepsuł. A mój mechanik, który robi droższe ssmochody i specjalizuje się w Mercedesach to mówi, że do skrzyni tylko oryginał.

No ale najbardziej prawdopodobny moim zdaniem będzie ten synchronizator, ja w swoim aucie miałem tyle przypadków i zbiegów okoliczności, że mnie już nic nie zdziwi, zwłaszcza jeżeli zrobiłeś te 4 tysiące km, to jest bardzo dużo. Mi się zaczęło dziać coś 20 km po wyjechaniu od mechanika i myślałem, że to jego wina, później się okazało że nie, innym razem zostawiałem auto z dymieniem u mechanika, a po drodze do niego pękł mi spaw na wydechu i auto dymiło pod siebie, mechanik pojeździł i powiedział że jest okej bo nic nie widzi, itp itd. Więc to w ogóle może nie mieć nic wspólnego z tym sprzęgłem, tylko skrzynia poszła.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 12:46   #13
DAMBOR-MK2
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja bym zaczął od oleju
później montaż sprzęgła jeśli masz samonastawne

jeśli tak nie było przed wymianą, to wiesz jak jest
Tylko od wymiany zdążyłem zrobić już 4 tysiące kilometrów i dopiero teraz wyszło by że sprzęgło jest, źle założone?
DAMBOR-MK2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 16:22   #14
DAMBOR-MK2
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, sprzęgło można źle zamontować.

Motul to jest średniawka, może jest trochę lepszy od Castrola czy fordowskiego (czyli też chyba castrola). Dobre oleje to masz na pewno z Millersa, Gulfa, Purple Royal, tego typu rzeczy, o Motulu są opinie że się bardzo zepsuł. A mój mechanik, który robi droższe ssmochody i specjalizuje się w Mercedesach to mówi, że do skrzyni tylko oryginał.

No ale najbardziej prawdopodobny moim zdaniem będzie ten synchronizator, ja w swoim aucie miałem tyle przypadków i zbiegów okoliczności, że mnie już nic nie zdziwi, zwłaszcza jeżeli zrobiłeś te 4 tysiące km, to jest bardzo dużo. Mi się zaczęło dziać coś 20 km po wyjechaniu od mechanika i myślałem, że to jego wina, później się okazało że nie, innym razem zostawiałem auto z dymieniem u mechanika, a po drodze do niego pękł mi spaw na wydechu i auto dymiło pod siebie, mechanik pojeździł i powiedział że jest okej bo nic nie widzi, itp itd. Więc to w ogóle może nie mieć nic wspólnego z tym sprzęgłem, tylko skrzynia poszła.

Zacznę od takich najmniej inwazyjnych kwestii czyli spróbuje odpowietrzyć sprzęgło,a kolejno zabiorę się za wymianę oleju i poduszki na skrzyni, kolejno ewentualnie pójdzie do sprawdzenia skrzynia, pytanie czy lepiej szukać używki jeśli to jest jej wina czy regenerować? Bo dzwoniłem do mechanika wspomniał, że w zależności co do regeneracji to koszt od 600 do 1600 złotych...

Bump:
Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja bym zaczął od oleju
później montaż sprzęgła jeśli masz samonastawne

jeśli tak nie było przed wymianą, to wiesz jak jest
No wszystko rozumiem, ale z drugiej strony skoro po wymianie przejechałem 4 tysiące km i nie było problemu, a teraz nagle się pojawił to i tak w dalszym ciągu uważasz, że może to być kwestia źle złożonego sprzęgła?
DAMBOR-MK2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 17:06   #15
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

Ja bym obstawiał jednak, że trzeci bieg zrobił pa pa, niestety, jeżeli to dzieje się tylko na jednym biegu i wyższych obrotach, to może to być synchronizator, on ma zadanie wyrównać prędkości i widocznie nie daje rady.


Nie mogę się powstrzymać:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 17:29   #16
DAMBOR-MK2
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym obstawiał jednak, że trzeci bieg zrobił pa pa, niestety, jeżeli to dzieje się tylko na jednym biegu i wyższych obrotach, to może to być synchronizator, on ma zadanie wyrównać prędkości i widocznie nie daje rady.


Nie mogę się powstrzymać:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takim razie na dniach wezmę się za delikwenta i dam znać jak sytuacja. Zabiorę się za sprawdzenie wszystkiego co podpowiedzieliście i zobaczymy.

Łukasz powiedz mi jeśli padł synchronizator, lepszą opcją jest szukanie używanej skrzyni czy regeneracja?
DAMBOR-MK2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 19:32   #17
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

pewna używka

ale ja bym nie siał paniki jeszcze
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 20:31   #18
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

Zależy ile masz pieniędzy i jak długo chcesz jeździć tym autem, sam demontaż/montaż skrzyni to 400 złotych. Możesz szukać używki za kilka stów albo regenerować, ja kiedyś pytałem, to mi powiedzieli 1100 na tip top.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 09:04   #19
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

jakby synchronizator był kaput to byś zgrzytał co skrzyżowanie

nie panikuj
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 12:20   #20
DAMBOR-MK2
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakby synchronizator był kaput to byś zgrzytał co skrzyżowanie

nie panikuj
O i to jest dobra wiadomość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na dniach ogarnę temat będę informował i mam nadzieję, że masz rację i to nie jest skrzynia ;p
DAMBOR-MK2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.