Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2018, 12:05   #1
przemo0106
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2012
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Keyfree - nie mogę otworzyć auta pociągając za klamkę

Witam. Mam od paru dni dziwny problem z systemem keyfree. Mianowicie nie mogę otworzyć auta pociągając za klamkę (kluczyk jak zawsze w kieszeni, bateria miesiąc temu wymieniona). Na kilkadziesiąt prób ze 3 razy udało się to przy pociągnięciu za klamkę kierowcy. Pozostałe nie reagują. Z zamykaniem jest lepiej. Ale i tak sensor na klamce pasażera reaguje rzadziej. Bagażnik otwiera sie natomiast bez żadnego problemu (zarówno przyciskiem na klapie jak i machaniem nogą). Zapłon przyciskiem Power również bezproblemowy. Żadnych komunikatów nie wyświetla. Czy może ktoś się już spotkał z takim fenomenem. Dzięki z góry i Wesołych Świąt dla wszystkich.


Ostatnio edytowane przez przemo0106 ; 19-12-2018 o 15:24
przemo0106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 22:29   #2
Tomto79
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Kraków
Model: Ford Escape Titanium 4WD
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 56
Domyślnie Odp: Keyfree - nie mogę otworzyć auta pociągając za klamkę

Pewnie dlatego, że w Escape otwiera się nie przez pociągnięcie za klamkę. Za przednimi klamkami są czujniki (można wyczuć otwory pod palcami) i w momencie chwycenia za te klamki można dopiero otworzyć samochód. Inna sprawa, że system ten nie jest idealny i czasem nie za bardzo wykrywa próbę otwarcia, przynajmniej tak jest u mnie.
Tomto79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 23:39   #3
przemo0106
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2012
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Odp: Keyfree - nie mogę otworzyć auta pociągając za klamkę

Wiem mniej więcej jak to działa i przez ostatnie pół roku działało bez zarzutu. Problem pojawił się dopiero teraz i dlatego pytałem skąd taki problem. Może ktoś się z czymś takim spotkał. A tytuł mojego postu jest idiotyczny i nie jest mojego autorstwa. Dwukrotnie już to edytowałem i bez efektu. A tytuł niestety nie oddaje sensu mojej wypowiedzi.
przemo0106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 09:29   #4
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Keyfree - nie mogę otworzyć auta pociągając za klamkę

U mnie generalnie działa bez zarzutu aczkolwiek zdarza mu się czasem małe nieposłuszeństwo i są dni gdzie rzeczywiście ma jakieś odpadły i nie chce mu się otworzyć i wtedy musze z kluczyka, ale potem jak go zaraz zamknę z palca i próbuje otworzyć dotykając klamki ładnie otwiera.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 15:24   #5
Tomto79
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Kraków
Model: Ford Escape Titanium 4WD
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 56
Domyślnie Odp: Keyfree - nie mogę otworzyć auta pociągając za klamkę

To problem może leżeć w baterii, te tanie (np. zwykły Maxell) nawet nowe mają niższe napięcie niż te droższe (np. Duracell heavy duty). Może się tak zdarzyć, że po miesiącu (a trzeba pamiętać, że system bezkluczykowy rozładowuje baterię w trybie ciągłym) napięcie spada w okolice 3V i jest już problem. Nowa droższa bateria ma napięcie sporo powyżej 3V (okolice 3,3 - 3,4V) i dłużej je trzyma na odpowiednim poziomie. W aucie żony miałem taki problem i odkąd zacząłęm kupować lepsze baterie i problem znikł.
Tomto79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 12:52   #6
przemo0106
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2012
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Odp: Keyfree - nie mogę otworzyć auta pociągając za klamkę

Ten problem z baterią to chyba mało prawdopodobny mi się wydaje. Bo tak się akurat złożyło że musiałem baterię w obydwu pilotach wymienić. Ten drugi leży nieużywany a objawy identyczne. (A baterie są toshiby jeśli ma to jakieś znaczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Poza tym dwa dni od wczoraj znacząco się ociepliło na dworze (ok.6-8 st) I system jakimś cudem zaczął działać. No szlag mnie trafi. Przyjdą znów mrozy i pewnie wszystko padnie hehe. Co za sh..t. Kompletnie nie mam pojęcia co się z tym dzieje. Ale dzięki wszystkim za sugestie.
przemo0106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2018, 21:22   #7
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Keyfree - nie mogę otworzyć auta pociągając za klamkę

Przy relatywnie wysokiej wilgotności system zaczyna świrować. Zarówno otwieranie drzwi, jak i zamykanie.

Nawiasem, nie macie ciągać za klamkę, tylko czujnik w klamce ma zareagować na złapanie klamki, zweryfikować radiowo obecność pilota i otworzyć elektrycznie zamki. Jak to nastąpi, ciągniemy klamkę.

W mojej wersji dobrze to widać, bo mam składane lusterka i jeśli dotyk jest zarejestrowany, to lusterka się rozkładają, co oznacza, że odblokowały się zamki i można otworzyć samochód. Analogicznie przy zamykaniu - jak się składają lusterka, to znaczy, że zamki się zablokowały.

Jeśli samochód nie zarejestrował złapania klamki, to możecie ją szarpać choćby tydzień.

Nie ma to nic wspólnego z baterią w pilocie, o ile jest sprawna. Po prostu czujniki w klamkach nie rejestrują dotyku. Ten typ tak ma. Z rozmów z użytkownikami takich systemów w innych samochodach, podobno działa i tak rewelacyjnie.

Odpalanie bezkluczykowe nie ma z tym nic wspólnego, bo wtedy jest tylko weryfikacja drogą radiową, czy pilot jest w zasięgu i nic poza tym, a otwieranie klapy to czujnik optyczny + sprawdzenie, czy jest pilot.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2018, 21:32   #8
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Keyfree - nie mogę otworzyć auta pociągając za klamkę

Del
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 20:40   #9
segdo
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Police
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Keyfree - nie mogę otworzyć auta pociągając za klamkę

Witam Ford Focus 2018 odebrany z salonu 30 czerwca,system bezkluczykowego otwierania drzwi wysypał się po dwóch tygodniach od odbioru auta.Z braku czasu nie byłem jeszcze w aso więc sledze wszelkie fora i czekam na podpowiedz co się mogło stać.
segdo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2018, 16:51   #10
wiwo
ford::amateur
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 09-02-2013
Skąd: Zakopane
Model: C-MAX, Escape 2017
Silnik: 1,6 182 KM, 2,0 242KM
Rocznik: 2012, 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: Keyfree - nie mogę otworzyć auta pociągając za klamkę

Potwierdzam co napisał Tarmas a mianowicie...
parę dni temu po trasie autostradowej (dość mocno lało) keyfree zaczął żyć własnym życiem chociaż o ile jeszcze raz na jakiś czas zamykał to otwierać auta raczej już nie chciał.
Natomiast otwieranie bagażnika machnięciem nogą działało normalnie co potwierdziło mi fakt że problem nie leży w kluczyku a w czujnikach przy klamkach.
Po trzech dniach nie robiąc z tym nic wszystko wróciło do normy i na ten moment działa jak powinno
Ciężko natomiast dopatrzyć się jakieś prawidłowości bo auto już mam prawie rok i było jeżdżone już w mrozach, deszczach itp a to był jego pierwszy raz więc widać keyfree może mieć raz na jakiś czas swoje słabsze dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
key free



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.