Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2009, 11:20   #1
matrek10
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: Lubin
Model: mondeo mk4
Silnik: tdci 2000 dw10c
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie [mk3]tdci nie pali

Mk3 TDCI 2002-po przekręceniu kluczyka rozrusznik nie kręci, słychać tylko jednostajne pstrykanie ,po dłuższym nasłuchiwaniu znalazłem że pod maską pod plastikową pokrywką bezpieczników jest przekaźnik który wydaje ten odgłos. Aku wygląda na ok kątrolka na stanie naładowania jest zielona, staje się dla mnie oczywiste że jeżeli przewód sterujący cewką na bendiksie idzie przez ten przekaźnik to nie poda stałego napięcia i klapa .Od czego zacząć czy od kupna przekaźnika czy może przewud ktury ma go wyzwolić ma prąd przerywany . Jeżeli ktoś miał podobny przypadek to prosił bym o radę żeby nie ponosić niepotrzebnych kosztów .Dzięki.

matrek10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2009, 13:04   #2
Jaca1
ford::average
 
Avatar Jaca1
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK5 mondeo - Titanium kombi Power shift
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 76
Domyślnie Odp: [mk3]tdci nie pali

Mialem podobne objawy - skonczylo sie na wymianie akumulatora. Te zielone kontrolki
na aku nalezy traktowac z rezerwa. NIe zawsze fakt, ze jest zielona swiadczy o tym, ze aku jest ok. A to latwo sprawdzic i nic nie kosztuje. Podepnij sie od sasiada - tylko pamietaj by swoj aku wypiac z obwodu. Zdejmij poprostu jedna kleme. Powodzenia.
Jaca1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2009, 16:07   #3
mihowe
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Mazury
Model: MK3
Silnik: TDCi 130
Rocznik: 2001
Postów: 239
Domyślnie Odp: [mk3]tdci nie pali

Cytat:
Napisał matrek10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od czego zacząć czy od kupna przekaźnika czy może przewud ktury ma go wyzwolić ma prąd przerywany . Jeżeli ktoś miał podobny przypadek to prosił bym o radę żeby nie ponosić niepotrzebnych kosztów .Dzięki.
Jeżeli nie chcesz pchać sie w koszta to zacznij od rozrusznika.
__________________
Tylko po co wierzyć anonimowemu kolesiowi w internecie........
mihowe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2009, 16:22   #4
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: [mk3]tdci nie pali

Miałem identyczny przypadek/objawy we wrześniu br. Diagnoza: AKUMULATOR!!! Dodatkowo, tak od 2 tygodni przed padnięciem akumulat. za każdym razem musiałem nieco dłuzej kręcić rozrusz. zeby zapalił silnik, coraz dłużej i dłuzej aż w końcu pewnego poranka nie zapalił... Wsadzili nowy i rewelacja!!! Ważne - jeśli potwierdzi się akumulator - żebyś kupił (albo ktoś Tobie kupił) specjalny dla Foda - chodzi o wymiary!!! Standardowe Aku są wyższe i nie pasują. Każdy liczący sie producent ma w ofercie Aku z wymiarami przystosowanymi do Fordów.
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2009, 19:16   #5
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: [mk3]tdci nie pali

Miałem to samo - akumulator do wymiany - o 16:00 jeszcze wszysto było ok - o 17:00 już mondka nie odpaliłem - nic nie dało nocne ładowanie , ani podpięcie pod inne auto (passat 2.0 tdi) - dopiero jak wyjeliśmy akumulator z tego passata i włozylismy do mondeo auto od razu dało się odpalić.
Ktoś w innym wątku pisał, że ma włożony wyższy niż to przewiduje ford akumulator - ale musiał odpiąć przewody + i - z zaczepów.
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2009, 16:18   #6
mihowe
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Mazury
Model: MK3
Silnik: TDCi 130
Rocznik: 2001
Postów: 239
Domyślnie Odp: [mk3]tdci nie pali

Jeżeli przyczyna jest akumulator to bardzo łatwo to stwierdzić bo po każdym włączeniu zapłonu przeprowadza się test zegarów.
(wskazówki obrotomierza i prędkościomierza wykonją ruch po całej skali)
__________________
Tylko po co wierzyć anonimowemu kolesiowi w internecie........
mihowe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2009, 17:31   #7
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: [mk3]tdci nie pali

^^^^^^
Mi, pomimo ewidentnej awarii akumulator, nie zawsze pojawiał się "test zegarów" po włączeniu zapłonu! To nie jest warunek niezbędny, aby stwierdzić że dojdzie to "testu zegarów" to winny jest aku, a jak nie będzie "testu zegarów" to na pewno wina leży gdzie indziej.
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 23:06   #8
Rąsia
ford::beginner
 
Imię: kleofans
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: borkowo
Model: bugatti veyron
Silnik: 1100
Rocznik: 2019
Postów: 40
Domyślnie Odp: [mk3]tdci nie pali

Mam podobne objawy i jeszcze więcej. Po dłuższym postoju ok.1.5 doby po przekręceniu kluczyka słychać pstrykanie rozrusznika. Po dłuższych walkach z tym problemem wyjąłem rozrusznik. Rozłożyłem na czynniki pierwsze, wyczyściłem i nasmarowałem, złożyłem i dalej lipa. Pomyślałem, że może akumulator. Ładowanie nie skutkowało. Kupiłem nowy. Dwa dni było ok. Dziś rano prubuję odpalić i d..a. To samo. Pstryka i pstryka. Byłem w szoku. Akumulator nówka, rozrusznik sprawdzony (szczotki bendix itd.) a on pstryka. Pomóżcie bo skończyły mi się pomysły.
Rąsia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.