Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2012, 19:39   #21
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Stuki w silniku

Cytat:
Napisał Cinekkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na zimnym jest dużo lepiej i ciszej czasem powiedziałbym idealnie ale ze wzrostem temperatury silnika zaczyna "nachodzić".
Jest jeszcze jedna znana przypadłość temperaturowa tych silników: czujnik położenia wału i czujnik położenia wałka rozrządu. Na zimno jest ok, na gorąco silnik nawet gaśnie...

Co do tzw ogólnowojskowych testerów /interfejsów: nie są wiarygodne...

Czy te objawy są tylko na wolnych obrotach, czy także podczas jazdy przy większych obrotach?

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 20:01   #22
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: Stuki w silniku

objawy są tylko na wolnych obrotach. Na wysokich jest ok- silnik się ładnie wkręca i w górnym zakresie również ładnie pracuje.
W czasie jazdy jest też w miarę ok, przyspiesza w miare ok (choc bez rewelacji) ale nie dławi się i nie gaśnie.
Na wolnych obrotach gdy silnik jest rozgrzany i popracuje przez pare min to potrafi zgasnąć bo tak szarpie i faluje silnikiem

Ostatnio edytowane przez Cinekkk ; 18-04-2012 o 20:06
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 20:52   #23
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Stuki w silniku

Cytat:
Napisał Cinekkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
objawy są tylko na wolnych obrotach.
Powiedziałbym, że to wtryski - ale skoro nowe są i nadal to samo, to bym pojechał na wgranie nowego softu.
Jeżeli do Warszawy nie jest dla ciebie za daleko, umów się w Auto-Waś. Oni robią tylko Transity i kumają to co robią...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 20:58   #24
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: Stuki w silniku

Pochodzę z Białegostoku więc kawałek mam ale to mniejszy problem, większy jest taki, że auto jest mi w tygodniu cały czas potrzebne i nie mam jak go nawet zostawić... a tyle co widzę na ich stronie to w sobotę chyba nie pracują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawo ile by krzykneli w salonie forda za wgranie nowego softu ewentualnie podpięcie pod kompa? hm...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a swoją drogą to możliwe, żeby tak się mapy rozjechały? W sumie to kilkakrotnie wtryski były wyjmowane i wkładane i często inne i nie w swoje miejsca. Więc może komp zgłupiał...
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 22:34   #25
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Stuki w silniku

Cytat:
Napisał Cinekkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto jest mi w tygodniu cały czas potrzebne i nie mam jak go nawet zostawić
Tam się umawiasz telefonicznie na dzień i godzinę jak na wizytę do profesora w klinice - przyjeżdżasz i nie ma opcji, abyś nie był załatwiony. Wyjątkowo poukładany i solidny warsztat. Auta nie zostawiasz, tylko albo popijasz kawę, albo stoisz przy aucie i trujesz tyłek mechanikowi - tam można...
Mają kpl najnowsze fordowskie oprogramowanie i IDS-a.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-04-2012 o 22:37
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 16:11   #26
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: Stuki w silniku

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie dziwo, że mają klientów skoro tak podchodzą do roboty...
Jeśli w Białym nic nie uda się nic poradzić na bolączki mojego transita- będzie trzeba do nich któregoś dnia podskoczyć...
dzięki za info
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2012, 16:34   #27
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: Stuki w silniku

Sporo osób mówi, że dziwna praca może być spowodowana ciśnieniem paliwa (któryś z czujników ciśnienia).
Podłączyłem się interfejsem ELM327 i w programie scanmaster sprawdziłem ciśnienie paliwa.
Ciśnienie paliwa skacze od 160 kPa nawet do ponad 300 kPa (na biegu jałowym)- wartości skaczą gwałtownie z sekundy na sekundę. Podłączyłem się u kumpla i u niego ciśnienie trzyma wartość od 260-300 max. (skoki średnio są ale o 20-30 kPa max, zaś u mnie od 160 nagle do 300 a nawet i wyzej).
Chyba tak nie powinno być? Jaki czujnik za to jest odpowiedzialny? czy ten przy pompie czy przy listwie?
Kolejna sprawa EGR. Jakie wartosci program powinien wskazywać? bo u mnie jest 0 a u kumpla pokazywalo jakieś wartości.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg scan.jpg (63.8 KB, 31 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Cinekkk ; 21-04-2012 o 16:44
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2012, 18:10   #28
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Stuki w silniku

Cytat:
Napisał Cinekkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba tak nie powinno być? Jaki czujnik za to jest odpowiedzialny? czy ten przy pompie czy przy listwie?
No... ciśnienie powinno być stabilne. Masz pompę Denso, w niej jest zawór regulacyjny SCV, który odpowiada za ciśnienie na listwie. Na samej listwie jest czujnik ciśnienia.
Problem polega na tym, że nie wiadomo czy uszkodzony jest zawór regulacyjny i ciśnienie rzeczywiście skacze, czy uszkodzony jest czujnik na listwie... Tester tego nie powie...

U mnie w w systemie Delphi chłopaki z warsztatu byli tak uprzejmi, że wrzucili na próbę inny zawór używany ale sprawny...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2012, 21:21   #29
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: Stuki w silniku

No właśnie interfejs tego nie powie , który konkretnie padł i wydaje mi się, że będzie trzeba zaryzykować i kupić obydwa. Ewentualnie pierw jeden a jak nie pomoże drugi.
Na allegro oblukałem zawór pompy nowy za 335 , gorzej z czujnikiem listwy, gdyż zazwyczaj nie jest sprzedawany osobno, często wraz z listwą (używany) a z nowym to raczej ciężko. Używana listwa z czujnikiem ok 250zł (demontaż z auta z rocznika 2009/2010). Jak kupować to raczej nowe. Tylko od którego lepiej zacząć? Wydaje mi się, że może ten przy pompie na pierwszy ogień...

Ostatnio edytowane przez Cinekkk ; 21-04-2012 o 21:40
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2012, 11:42   #30
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Stuki w silniku

Cytat:
Napisał Cinekkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że może ten przy pompie na pierwszy ogień...
Raczej tak, ale ja wpierw bym udał się do kumatego warsztatu, bo to ryzykowne finansowo...
Czujnik na listwie nie występuje osobno, Ford uważa, że ze względu na ciśnienie może być uszczelniany tylko u producenta (i chyba ma rację). Czyli jeżeli trzeba go wymienić to z całą listwą.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.