Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2017, 12:20   #71
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rozne wskazania ladowania aku.

Co Ci mam napisać, nie wiem czego oczekujesz, może ten typ tak ma.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 00:08   #72
sajmonista
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-03-2017
Skąd: Limerick IRL
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 299
Domyślnie Odp: Rozne wskazania ladowania aku.

sam juz nie wiem, czy to ruszac czy nie, gdzies wyczytalem, ze w fordach takie ladowanie jest dopuszczalne, ale ile w tym prawdy. Mechanik powiedzial mi, ze tym trybem serwisowym w liczniku nie ma sie co sugerowac, ze miernik najdokladniej pokazuje co i jak.
sajmonista jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 00:38   #73
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Rozne wskazania ladowania aku.

Jak nie dzieje się nic złego, aku się nie rozładowywuje itp, to nic nie rób, nie ruszaj.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 02:53   #74
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Rozne wskazania ladowania aku.

Jak miernik dobry to ładowanie mogło by być lepsze. Jak problemów nie ma to nie ruszaj. Jak chcesz być spokojny podjedź do kogoś co ma inny lepszy miernik. Sprawdzać ładowanie na zamontowanym innym akumulatorze. Wskazania testu mogą przekłamywać tym Się nie przejmować
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 11:22   #75
sajmonista
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-03-2017
Skąd: Limerick IRL
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 299
Domyślnie Odp: Rozne wskazania ladowania aku.

no dobra, na razie odpuszcze, jak beda jakies problemy, cos sie bedzie dziwnego dziac, napisze. Dzieki.
sajmonista jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2017, 12:53   #76
Mir_009
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Od czasu do czasu włącza się kontrolka ładowania

Dodam do tego wątku swoje doświadczenie. Miałem podobnie - lampka ładowania pojawiała się i znikała co jakiś czas. Najgorsze było to, że w momencie pojawienia się u mechanika oczywiście gasła. Mechanicy nic nie znaleźli i oczywiście ładowanie było ok. Podjechałem kiedyś do warsztatu, gdzie są regenerowane alternatory i tam miły pan przeczyścił i dogiął styki złącza. Od tego momentu brak problemu.
Mir_009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 23:04   #77
Wojtek88
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 01-08-2018
Skąd: Gliwice
Model: Mazda 3
Silnik: 1,6 CiTD
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Uszkodzony alternator czy PCM? ZMIANA wartości napięć.

Cześć! Mam duży problem z ładowaniem w moim aucie. Natrafiłem na ten wątek i stwierdziłem, że może tu uzyskam pomoc. Może od początku, jestem użytkownikiem Mazdy 3 z silnikiem PSA 1,6 Diesel. Na forach Mazdy nie znalazłem wzmianek o przeprogramowaniu ładowania w PCM, dlatego piszę tu. Początkowo standardowa sytuacja, zapalona kontrolka alternatora, po sprawdzeniu okazało się, że alternator do niczego się nie nadaje. Kupiłem nowy oryginalny Denso 150A, wkładam i wielkie zdziwienie. Ładowanie jest, ale za małe, kontrolka świeci dalej. Od tej pory auto stało u dwóch elektryków, wszystko przemierzyli, instalacja jest w porządku. Pomyślałem, że dostałem uszkodzony alternator, więc kupiłem kolejny, sytuacja dalej bez poprawy. Elektrycy rozkładają ręce, a ja jestem bez auta trzeci miesiąc. Czytając Wasze wypowiedzi o zmianie ładowania PCM stwierdziłem, że może tu jest problem, czy ktoś może opisać jak wygląda to w Waszych Fordach? W końcu mamy bliźniaczy silnik.
Wojtek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2018, 05:34   #78
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Uszkodzony alternator czy PCM? ZMIANA wartości napięć.

Nie wiem czy w Mazdzie też występuje ten sam Smart Charge co u Forda, ale jeśli tak, to w przypadku problemów (kontrolka braku ładowania) należy odpiąć wtyczkę do pcm tak żeby alternator działał bez komunikacji z silnikiem. Kontrolka będzie się dalej świecić ale alternator musi dawać prawidłowy prąd i ciągnąć to napięcie do ponad 14v. Jeśli tego nie robi, znaczy że jest uszkodzony. Oczywiście jazda z odpięta wtyczką jest niezalecana ale dla testu wystarczy.
Bez informacji z pcm ma się po prostu zachowywać jak zwykły alternator.

Jeśli z odpięta wtyczką jest ok a problem pojawia się po jej podłączeniu no to można diagnozowac dalej.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 16:26   #79
griboo
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-05-2018
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 0
Domyślnie Odp: Uszkodzony alternator czy PCM? ZMIANA wartości napięć.

Panowie padł mi akumulator (S-MAX 2.0 TDCI 2014), wymieniłem na nowy. Reset Bms zrobiony. Po operacji do zapalniczki podłączyłem miernik ładowania, aby sprawdzić jak to teraz wygląda (niestety nie miałem go przed wymianą akumulatora, więc nie mogę porównać), aktualnie w czasie jazdy mam maksymalnie 13,7V, jak zatrzymuję auto bez gaszenia to spada nawet do 12,2V. Na zgaszonym silniku 12,2V.
Jak to jest u was, bo coś czuję, że jednak alternator nawala. Gdyby było zawsze na zapalonym silniku te 13,7 V to bym pewnie się nie przejął, bo to chyba dolna granica normy, ale u mnie skacze i spada do 12V nawet w czasie jazdy.
Jestem laikiem i nie chciałbym, aby mi mechanik wymienił pół auta.
Co radzicie?
Pozdrawiam
griboo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 16:31   #80
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Uszkodzony alternator czy PCM? ZMIANA wartości napięć.

Zrób to co w poście wyżej napisałem.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alternator


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.