Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2010, 09:41   #221
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

LukaS mi to wygląda na problem z pompą wysokiego ciśnienia skoro nie zależy od prędkości i obciążenia. przy wtryskiwaczach problemy pojawiają się z reguły przy dużym obciążeniu silnika. spisz błędy i podaj je tutaj

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2010, 13:32   #222
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Lukas w tym roczniku co ty masz zawór EGR jest zwykły bez czujnika i oprócz czyszczenia nie trzeba z nim nic robić, tak wiec nie ma po co wymieniac bo nie bedzie rzadnej róznicy
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 07:54   #223
_LukaS_
ford::amateur
 
Avatar _LukaS_
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-08-2010
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: marzec 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam,

Przede wszystkim dziękuję Wam serdecznie za zainteresowanie i dobre rady. Po wizycie w ASO, wymianie filtrów, olejów, EGR oraz położenia czujnika wałka rozrządu niestety problem nie ustąpił.

Dlaczego wymieniałem EGR? Przed zakupem pojechaliśmy do ASO Forda w Płocku i tam po podpięciu pod komputer powiedziano mi, że następujące rzeczy są do wymiany:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak jak więc widzicie zawór EGR polecono mi wymienić, co też uczyniłem. Ponadto wentylator na chłodnicę i... to wszystko - komputer nie wywalił żadnych błędów odnośnie wtryskiwaczy czy turbiny.

Ponieważ kilka dni już pojeździłem, mogę trochę dokładniej opisać co się dokładnie dzieje. Niezależnie od prędkości, stylu jazdy co jakiś czas (czasem raz dziennie, czasem 3 razy na 15 minut) zaczyna mrugać mi kontrolka "sprężynki". Mam wtedy od 10 do 30 sek czasu, zanim mi silnik zgaśnie. Jeżeli wyłączę stacyjkę i uruchomię silnik ponownie (nawet jak pojazd jest w ruchu) wszystko wraca do normy, nie ma żadnego problemu z ponownym uruchomieniem silnika. Jeżeli zaś jadę dalej na migającej kontrolce w pewnym momencie następuje delikatne szarpnięcie (towarzyszy temu mały stuk) i po 3 sek. silnik się wyłącza (coś jakby włączenie się jakiegoś zabezpieczenia, które chroni przed poważniejszą awarią silnika). Błędnie opisałem wcześniejszy post - w trakcie mrugania kontrolki do zgaśnięcia silnika, następuje lekki spadek mocy - mniej więcej tak jakby nie pracowała turbina (wyłączyła się). Tak jak napisałem - jeżeli w czasie migania kontrolki znajdę miejsce do zatrzymania, robię to, ponownie uruchamiam silnik i wszystko do następnego razu wraca do normy. Mogę to również zrobić podczas jazdy (i robię to).

Dziś jadę do polecanego na tym forum mechanika w Olsztynie, zobaczymy, czy będzie potrafił mi pomóc.

Niestety nie spisałem błędów komputera, więc nie mogę ich podać. Przy ponownym podłączeniu silnika pod diagnostykę na pewno to zrobię (bo na fakturze z ASO jest tylko "Kontrola pojazdu z diag. IDS")

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc,

Łukasz

Ostatnio edytowane przez _LukaS_ ; 10-08-2010 o 08:23 Powód: literówki
_LukaS_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 18:36   #224
reeich
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: CiesYn
Model: Mondeo MK4 TITANIUM S hatch ,mondeo kombi,calibra
Silnik: 2.5T 220KM 2.0 TDCI 130KM,2.0 benzyna
Rocznik: 2010,2002,1992
Postów: 63
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

witam ja po 16tys przebiegu i 8miesicach wracam do problemu spreżynki od jakiegos miesiaca raz na jakis czas pojawia sie sprezynka 4wtryski regenerowane caly uklad sprawdzony i wyczyszczony był!!!objawia sie to tym ze po bardZo mocnym rozgrzaniu silnika i po po przekroczaniu 3tys obrotow nastepuje spadek mocy i sprezynka! po wylaczeniu stacyjki i odpaleniu wszytko wraca do normy !!
reeich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 10:33   #225
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Talking Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

wczoraj odebrałem swojego mondiego i kocham go już na nowo
sprawa wygląda tak dzwoniłem do Wilkowa Świebodzin lubuskie tam powiedzieli mi ze za komplet wtrysków wymiana sprawdzenie układu pompy (opiłki) , kalibracja i kody oczywiście wymiana filtra 3270 pln
znajomy z międzyrzecza zaoferował sie ze zrobi mi to taniej i rzeczywiście na zasadzie współpracy z firmami zrobił to za 2000 po zupełnych kosztach tylko części bez robocizny
wymiana wtrysków sprawdzenie nadanie kodów skasowanie twardego błędu z ecu i wprowadzenie nowych kodów
autko śmiga znowu jak dawniej bez błędów i problemów
jak odbierałem swojego mondka to stal tam jeszcze na warsztacie następny mondeo i chyba reno scenic ten nowy on chyba tez jest na układzie cr mondeo na pewno miał wywalone 4 wtryski bo ich nie było w głowicy.
oczywiście wszystko na papierze potwierdzone gwarancja pisemna na wtryski podpiętą pod zlecenie naprawy
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 11:59   #226
MagdalenaKG
ford::beginner
 
Avatar MagdalenaKG
 
Zarejestrowany: 05-08-2010
Skąd: dolnośląskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: grudzień 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

U mnie były te same objawy co u Was, wyszło:
1. elektroniczny moduł sterowania turbiną,
2. zawór ciśnienia w szynie paliwowej.

Jeszcze nie naprawiłam, dam znać jak zrobię, czy pomogło.
P.S. Wszyscy mówili, że wtryski - nie dałam się! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MagdalenaKG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 15:03   #227
suchy63
ford::amateur
 
Imię: przemek
Zarejestrowany: 03-06-2008
Skąd: wałbrzych
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam miałem te sam obiaw wymieniłem czujniki i dalej to samo okazało się że miałe walnienty jeden wtrysk po wymianie wszystko wróciło do normy.
suchy63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2010, 12:16   #228
_LukaS_
ford::amateur
 
Avatar _LukaS_
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-08-2010
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: marzec 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam.

Po wizycie u mechanika i ponownym podłączeniu pod komputer wyskoczyły 2 błędy - 1211 oraz 251. Mechanik powiedział, że są to bardzo ogólne błędy, zrobiliśmy więc próbę przelewową. Skutek - wtryskiwacz nr 3 do wymiany - lało się ze skurczybyka tak, że po niecałych 2 min zapełniłby całą fiolkę. Obecnie czekam na nowy wtryskiwacz i mam nadzieję, że na tym się skończy. Przeklinam też ASO w Płocku, że tak wspaniale dokonali diagnozy - "tak, panie Łukaszu, turbina i wtryski są sprawne..." :/
_LukaS_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2010, 16:01   #229
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

moim zdaniem nie zakończy się na wymianie 1 wtryskiwacza. obym się mylił
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2010, 22:50   #230
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie

Cytat:
Napisał kowal76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nowy on chyba tez jest na układzie cr mondeo
OT: Żadne Renault nie miał układu CR z Mondeo!!! Poprzednia generacja Megane (wszystkie łącznie ze Scenic`iem) oraz Clio (Thalia) miały silniki diesel`a 1.5 z układem wtryskowym CR od Delphi (na początku był awaryjny), ale nie miał on wiele wspólnego (oprócz producenta) z CR Mondeo.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moim zdaniem nie zakończy się na wymianie 1 wtryskiwacza. obym się mylił
A dlaczego niby? Walnięty 1 wtrysk wystarczy do aktywacji trybu awaryjnego (+ sprężynka) i wszelkich związanych z tym problemów.
Poza tym w moim przypadku zaczęło się niby od wtrysków ale dalej było coś nie tak, aż w końcu okazało się że w tym samym czasie padł jeszcze czujnik położenia wałka rozrządu.

Lukas, poszukaj i sprawdź koniecznie co oznaczają te błędy i z "czym je się je". Poza tym mam pytanie do Ciebie jakiego koloru był wymieniony (stary) czujnik poł. wałka rozrz.?
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 14-08-2010 o 23:02 Powód: Proszę nie pisac posta za postem, tylko edytować
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.