Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2020, 16:14   #21
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wstawiał zegary z Kugi czy z Focusa/Cmaxa?
No właśnie dokładnie z focusa i na pewno nic nie przestawiał...... (elektryk podobno najlepszy u nas w mieście - parodia). Tzn. jak załatwię od Kugi - nawet anglika to bez przestawiania pokaże dobrą wartość? Dzięki za info. Jak zrobię z 300km i nie będzie efektu to jadę do niego go wyedukować.
P.S. Jestem w stanie sam to zrobić forscanem? Bo nic więcej oni też nie zrobią.... niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 04-04-2020 o 16:17
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 16:44   #22
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Czy najlepszy w mieście to nie wiem, z PGN mam informacje że ktoś tam grzebie z sukcesami w softach Fordów, ale sprawy licznikowe i tak były załatwiane u mnie.

Nie ma znaczenia z jakiego auta jest licznik UK-EU to też tylko kwestia tarczki, przynajmniej mi to nie sprawia różnicy.

Ważne żeby wszystkie opcje dla Kugi były zaznaczone, a najszybciej i najpewniej będzie jak licznik dawca dostanie konfigurację as built po VIN.

Forscanem tego nie zrobisz (przynajmniej ja tego nie próbowałem tym programem).
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 19:43   #23
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
P.S. Jestem w stanie sam to zrobić forscanem?...
Licznik w Kudze MK1 (podobnie jak w FF2 lift, C-max MK1 lift) konfiguruje się programem ELMConfig. Kabel używa się do tego ten sam co do FORScana.
Bez problemu da się to ogarnąć przez TeamViewer.

BTW - elektryk nie mógł być tak całkiem "leworęczny", bo licznik z Focusa MK2 nie zadziałał by w Kudze bez przestawienia rodzaju IMMO. Bo jakoś tak słabo wierzę, że to była "6-ta w totka" i trafił się szczęśliwie licznik od FF2 z FordPower... Bywają, ale jak te białe kruki - nie za często...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 20:19   #24
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bywają, ale jak te białe kruki - nie za często...
trochę ich widziałem

tak na szybko przejrzałem ostatnie VIN, trafiłem na dwie sztuki Focusów z KVM
Widać nie taka to rzadkość, ale uczciwie trzeba powiedzieć że były to duże liczniki.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2020, 21:02   #25
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW - elektryk nie mógł być tak całkiem "leworęczny", bo licznik z Focusa MK2 nie zadziałał by w Kudze bez przestawienia rodzaju IMMO.
Czyli jeżeli licznik od focusa też pokazuje złą wartość i był cały zbiornik wywalany w celu wymiany pływaka to co teraz? Czy pompa paliwa w drugiej komorze w zbiorniku też ma pływak?
Na tą chwilę zrobiłem około tylko 70km z powodu obecnych ograniczeń i wskazówka ani nie drgnęła z fulla nawet na milimetr....


Błędów obecnie już nie ma żadnych ale wartość procentowa zapchania dpf się zwiększa a wypalanie żadnego jakoś na razie nie zauważam.

Z auta ogólnie jestem bardzo niezadowolony bo niby wszystko jest ok (po za jakimś cykaniem, lekkim klekotaniem jak się rozgrzeje z okolic pompy wtryskowej dokładnie jak tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] więc mam nadzieję, że to tylko vacum) lecz dzisiaj jadąc przez może jakieś 7km, zaczął mi się dusić i wolniej przyspieszał nie pokazując żadnych błędów. Po zgaszeniu i po odpaleniu po chwili, zero problemów i wyrywał do przodu jak wcześniej...(może to objaw pompy paliwa w zbiorniku bo podobno często padają?)

i jeszcze jedno co dzisiaj zauważyłem. W związku, że mam ją od niedawna, kupiłem to auto na oponach zimowych i myślałem, że szum podczas hamowania czy jazdy z mniejszymi prędkościami jest właśnie spowodowany bieżnikiem zimowym lub z zużyciem tych opon? Dzisiaj założyłem nowe letnie bez przebiegu i jest może trochę lepiej ale nadal słyszę taki szum podczas jazdy? Nie miałem wcześniej suva ale czy może się ktoś wypowiedzieć na ten temat? Czy one tak powiedzmy głośniej jeżdżą? Wiem, że pytam jak totalny amator, chyba, że to łożyska? (Muszę sprawdzić na podnośniku jeszcze)

Wiem, że męczę i zadaje dużo pytań ale proszę was o pomoc w związku z dużą ilością czasu wolnego. Oczywiście nic nie chcę za darmo, po prostu nie mogę sobie z nim poradzić.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 15-04-2020 o 11:29
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2020, 21:36   #26
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Przeczytaj co dotychczas napisałem.

Licznik z Focusa będzie działać poprawnie tylko jeśli wszystko w nim będzie ustawione na Kugę.
Mech na pewno musiał mieć ustawiane w liczniku właściwy rodzaj PATS,zgodny z Kugą (może przestawił a może miał szczęście,że trafił na zgodny).

W przypadku Kugi można zaryzykować nawet "wysyłkowe" przygotowanie licznika.
Wystarczy VIN i przebieg, a potem "wyjmij/włóż".
W zasadzie to żadne ryzyko, a kwestia czy były jakieś dodatki po wyjeździe z fabryki.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 08-04-2020 o 21:40
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2020, 21:49   #27
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przypadku Kugi można zaryzykować nawet "wysyłkowe" przygotowanie licznika.
Wystarczy VIN i przebieg, a potem "wyjmij/włóż".
W zasadzie to żadne ryzyko, a kwestia czy były jakieś dodatki po wyjeździe z fabryki.
Ok. Czyli najlepiej jakbym wysłał Tobie 2x liczniki ten od kugi mój oryginalny i ten od focusa anglika i mi to ogarniesz? Łącznie ze zmianą tarczek? Jeżeli tak to z jakimi kosztami muszę się liczyć?
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 16:53   #28
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Chciałbym dodać ważną informację w temacie.

Te cykanie, klekotanie, stukanie co mi mechanicy postawili wyrok na wtryski lub pompę i koszty z tym związane i wstępne kwoty naprawy które miały oscylować w granicach od 2000-3000zł okazały się problemem z pompą vacum którą sam wymieniłem.
Koszt używanej pompy pierburg od Citroena DS5 po przebiegu 40.000km = 29zł
Nowa uszczelka z serwisu forda = 36zł, moja robocizna = 0zł

Za 65zł autko pracuje cichutko i tak jak powinno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do reszty, czyli został mi jeszcze wskaźnik paliwa który jest totalną zagadką i wtedy co mi lekko przerwał i stracił moc (po wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko wróciło do normy) to pojawił się błąd ten P003A który pojawia się sporadycznie więc tym na przyszłość muszę się zająć i chyba wreszcie będę mógł się cieszyć w pełni tym autem.
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2020, 10:51   #29
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

To znowu Ja (niestety).

Ten samochód zaczyna mnie powoli dobijać.

Wczoraj jadąc jakieś 20km, silnik zaczął nagle tracić moc, przerywał, raz chwytał moc a raz nie, a na postoju obroty falowały tak jakby nie dostawał odpowiedniej dawki paliwa (tak jak ostatnio). Na chwilę też na liczniku pojawiła się informacja o awarii silnika. Po przejechaniu jakiś znowu 10km, wszystko wróciło do normy, zero komunikatów i auto jeździ już bez zastrzeżeń (do czasu pewnie znowu jak coś się stanie).

Domyślam się, że będzie to związane z błędem który pojawia się sporadycznie P003A?

Dlatego chciałbym was zapytać. Ten czujnik co jest przy turbinie to z tego co widziałem jest niewymienialny? On jest jakby zakleszczony przez takie wypustki metalowe i nie idzie go odkręcić? Jest to do kupienia osobno i można to wymienić? To jest ten aktuator elektryczny, zawór upustowy?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przed chwilą zczytałem też kody błędów i chyba te przerywanie to nie ten aktuator
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po wykasowaniu błędów
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chyba coś z przewodami paliwowymi i instalacją wtrysków? Muszę wymienić instalacje te dwie po 4x kostki z jednej strony i po 2x z drugiej? No i te przelewy to tylko nowe teraz muszę zamówić tak? Bo te które teraz są założone kupowałem używane. Chyba, że to coś innego. Żadnych wycieków nie ma. Poradźcie proszę.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 27-04-2020 o 12:04
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2020, 14:18   #30
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Przy tylu błędach z różnych modułów, pierwsze co bym sprawdził to masa
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.