Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2020, 16:34   #1121
skomor22
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-03-2020
Skąd: Nysa
Model: FOCUS mk3 fl
Silnik: 2.0 TDCI POWERSHIFT
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Witam, szukałem ale nie znalazłem rozwiązania problemu, wiec piszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Posiadam europejskiego Focusa mk3 FL 2017 z Sync3 na pokładzie. Zdecydowałem się na aktualizację systemu oraz map dostępnych na stronie FORDA zgodnie z instrukcją i okazało się że po zakończonej aktualizacji i wysunięciu pendrive pojawia się komunikat, że instalacja trwa dalej i żebym nie wyjmował pendrive z USB.
Po powtórnym wsunięciu pendrive wyskakuje komunikat o dostępnej aktualizacji i czy chcę rozpocząć, po zatwierdzeniu natychmiast wywala błąd MEM_ERR03.
Zauważyłem również że polecenia głosowe dotyczące nawigacji nie działąją prawidłowo, nie potrafi znaleźć adresu ani najbliższej stacji benzynowej.


Proszę o pomoc !
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_2247.jpg (92.0 KB, 125 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_2245.jpg (94.3 KB, 114 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_2248.jpg (93.9 KB, 112 wyświetleń)

skomor22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 21:09   #1122
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Mam podobnie. Po upgradzie do 3.0/ F8 w smax'17 (z plików z serwera forda) po podłączeniu dysku wyłącznie z muzyką daje info, że trwa instalacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylko, że u mnie brak błędów. Restart nie pomógł.
Obsługa głosowa navi nie działa.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]

Ostatnio edytowane przez Alecki ; 05-04-2020 o 11:26
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 07:32   #1123
doubleube
ford::average
 
Avatar doubleube
 
Imię: Wlod
Zarejestrowany: 13-02-2020
Skąd: Gdynia
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

Nie mogłem sobie przypomnieć jak mi to poszło, też wywalało błędy, kupiłem większy i szybszy pendrive i nic.
Przed aktualizacja zresetujcie radio do ustawień fabrycznych

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
doubleube jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 09:20   #1124
Tekno
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2007
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 2.0 TDCI 150km
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Spróbuj może jeszcze raz sformatować pendrive upewniając się że masz format exFat. Reset sync do ustawień fabrycznych, odpal motor i próba.A jak nie to inny pendrive, tylko nie taki co do chipsów dorzucają.
Tekno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2020, 10:03   #1125
kk70
ford::beginner
 
Imię: sinus
Zarejestrowany: 20-06-2015
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 30
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Czy dostępne są (gdzieś w sieci) pliki do aktualizacji map F9 na Sync3 3.0?

lic
JR3T-14G424-BE

map
JR3T-14G421-BE

Nav-Voice
JR3T-14G422-BE
kk70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2020, 22:21   #1126
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Niestety Ford nie ma map. Licencja jest, ale map nie ma. Ford usilnie nie chce ich upublicznić nawet w niejawny sposób.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 19:24   #1127
Blez
ford::beginner
 
Imię: Blazej
Zarejestrowany: 30-12-2018
Skąd: Wroclaw
Model: Focus mk3 lift
Silnik: 1.5 120km
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Witam
Panie i Panowie - czytam ten wątek od kilku godzin, a że jestem osobą lekko a-technologiczną (ale pierwszą instalację map udało mi się zrobić ze strony forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Czytam, czytam i nie rozumiem.
Sprawdziłem dzisiaj na stronie forda czy należą mi się aktualizacje - niestety nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak przeczytałem wątek i podobno jest możliwość instalacji aktualizacji do wersji 3.3 - obecnie mam 3.0

Pytanie czy można wygenerować "siłowo" plik który pokaże na stronie forda, że należy mi się aktualizacja - taki jak po zakończeniu poprzedniej aktualizacji. Chciałbym pokazać fordowi, że należy mi się aktualizacja i żebym mógł ją pobrać.

Jest bardzo dużo wątków ale jedne dotyczą map inne wersji 3.4 - mało rozumiem
Blez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 19:44   #1128
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał Blez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem dzisiaj na stronie forda czy należą mi się aktualizacje - niestety nie
Skoro Ford tak pisze to oznacze ze on nie przewidział oficjalnej aktualziacji do twojego auta, jezeli dobrze widze to Focus3 lift. Softy od 3.2 są przewidziane dla auto z nowszym APIM takim jak Focus4. Jest metoda wgrywania "siłowego" do twojego auta innego softu lepsze po tym zabiegu FORD już nie będzie miał dlaciego żadnych aktualizcji, z racji że masz soft przeznaczony nie do twojego auta.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 19:56   #1129
Blez
ford::beginner
 
Imię: Blazej
Zarejestrowany: 30-12-2018
Skąd: Wroclaw
Model: Focus mk3 lift
Silnik: 1.5 120km
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Dzięki za szybką odpowiedź.

Rozumiem, że ford już nie będzie mnie aktualizował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wyczytałem, że ludzie na tym forum aktualizują nawet sync z wersji 2 do 3.4 więc jest to możliwe - i mam nadzieję, że szansa na "uwalenie" systemu jest niewielka.

Ja chciałbym wgrać wersje "siłową" 3.2 i do tego mapy F9 bo podobno można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednak wszyscy tutaj piszą o paczkach plikach itp - nie bardzo wiem jak mam z tym wystartować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

W tej chwili mam wersję gracenote: 1,1,1,1127 i mapy f8
Blez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 21:21   #1130
cody-25
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2019
Skąd: Lublin
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Raczej aktualizację map do F9 dostaniesz od Forda dla swojego softu 3.0 tylko musisz na nią jeszcze poczekać gdyż Ford jeszcze jej nie wypuścił, więc osobiście wstrzymał bym się na Twoim miejscu z wgrywaniem wersji softu >=3.2 bo w sumie dużo ona u Ciebie nie zmieni (po za 3.4 która ma zmieniony motyw)
cody-25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.