Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2018, 16:18   #1
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Czy dwuletni akumulator może nadawać się na złom??

Mam pytanie do osób używających akumulatorów Centra Futura - macie (mieliście) z nimi jakieś problemy w okresie gwarancyjnym (3 lata)?? Ja mam taki w swoim Focusie (o pojemności 60 Ah), kupiony 2 lata temu i zaczyna mi już nawalać - co prawda nie zawiódł jeszcze na drodze, ale podjechałem ostatnio na stację diagnostyczną aby ustawić światła i po ok. 2 minutach (max) świecenia świateł bez pracy silnika, przy próbie rozruchu ledwo zakręcił raz i przy drugim już nawet kontrolki gasły - totalnie rozładowało akumulator. Instalacja w aucie jest ok - napięcie ładowania 14,4V, brak dużego upływu prądu po zgaszeniu. Jeżdżę głownie na światłach dziennych, więc w zasadzie jedynie z większych odbiorników prądu mam radio multimedialne. Co ciekawe jak wtedy na stacji odpaliłem auto z kabli i przyjechałem do domu (5 km) to z ciekawości odpaliłem go z 5 razy czy da radę - bez problemów odpalał... Akumulator od samego początku ma niskie napięcie - 12,1 - 12,2V - ale nigdy nie zawiódł na drodze więc się tym nie przejmowałem, często nawet zimą ma poniżej 12V i zawsze odpala, ale jak się okazało - wystarczy go zostawić krótką chwilę na światłach i totalnie rozładowany... Naładowałem akumulator ostatnio (12 godzin - pod koniec ładowania napięcie 15,98V przy włączonym prostowniku) i następnego dnia (akumulator nie podpięty do instalacji auta) sprawdzam napięcie, a tam 12,2V. Przy rozruchu zimnego silnika napięcie spada do 8,5V, gdy silnik jest ciepły - do 10V. Czy powyższe objawy sugerować mogą, iż ten akumulator jest wadliwy?? Pytam bo akumulator jest jeszcze na gwarancji i jeśli to może być wada to mam szansę go oddać na gwarancji... A dodam, że niedawno sąsiad też musiał kupić nowy akumulator - też miał Centra Futura (2,5 roku) i pod koniec co dwa dni musiał ładować, bo po nocy aku rozładowany zupełnie... Kupił nowy i problemy ustąpiły wiec u niego też nie instalacja auta była problemem... Czy Centra Futura to jakieś wadliwe akumulatory??

Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 17:07   #2
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Czy dwuletni akumulator może nadawać się na złom??

Akumulator można załatwić poprzez złe składowanie (magazyny, sklepy itp). W sklepach doładowują je tylko przed sezonem a później wytrzymują 2-3 lata.
Ja jak do 607 kupowałem to się naczytałem i brałem pod uwagę centra future, exide premium i autopart gold. Wybrałem exide, dwa lata (i sprzedałem więc nie wiem co dalej) miałem spokój, auto pod chmurą i niezbyt często używane, poprzednia varta wytrzymała równe 10 lat.
Kolega robił w autopart i polecał wersje gold lecz ciężko w pobliżu było dostać.
Dzwoniąc do producentów żaden nie chce podać jak po oznaczeniu dojść do roku produkcji, na internecie coś jest, ale czy wiarygodne to nie wiem.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 17:39   #3
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: Czy dwuletni akumulator może nadawać się na złom??

Futura w mondeo wytrzymała do początku trzeciej zimy. Teraz mam zwykła centrę i po trzech latach uzupełniłem jej tylko wodę. Lata super, odpukac, już czwarty sezon. Raz na jakiś czas podladowuje bo auto robi minimalne dystanse w mieście chociaż ostatnio w październiku. Auto nocuje w ciepłym garażu.

Zdaje się że futura to szmelc poszukaj na necie.
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 17:45   #4
drk001
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2011
Postów: 127
Domyślnie Odp: Czy dwuletni akumulator może nadawać się na złom??

Kupowałem Centra Futura do mojego poprzedniego auta w okolicach listopada 2011 roku. Do dziś pali za pierwszym razem. (W styczniu ubiegłego przy tych mrozach ok -20 st. też bez problemu.)
drk001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 18:08   #5
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Czy dwuletni akumulator może nadawać się na złom??

Ja dwie takie centry oddawałem na gwarancji, generalnie na zwykłej baterii mało znanej dłużej się pojeździ.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 18:12   #6
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Czy dwuletni akumulator może nadawać się na złom??

jak masz znajomosci w de to sobie kup bergsona - polata ci 6-8 lat

kto by w polandi to sprowadzal, tu sie sprzedaje szmelc
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 18:21   #7
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Czy dwuletni akumulator może nadawać się na złom??

Pamiętam jak się ukazały pierwsze centy Futura to było na prawdę wykonane dobrze i solidnie, ale od pewnego czasu to podobno padaka jakich mało. Kolega się napalił i po 10 miesiącach oddał - masakra
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 12:43   #8
Aleksander1404
ford::average
 
Avatar Aleksander1404
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 18-02-2015
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Czy dwuletni akumulator może nadawać się na złom??

To chyba faktycznie "profilaktycznie" oddam ten aku na gwarancji bo widzę, że centra (a przynajmniej ten model) to szmelc... Ja też przy wyborze kierowałem się tym, że miałem dobre doświadczenia z aku centry - w starym aucie mam centra plus i ten ma już 8 lat i do tej pory nigdy nie zawiódł, pomimo tego, że auto rzadko używane i stoi pod "chmurką". Więc jak weszła "futura", która miała być jeszcze lepsza to się skusiłem...
Aleksander1404 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 15:54   #9
grzegorzyk
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-01-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 16v 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 224
Domyślnie Odp: Czy dwuletni akumulator może nadawać się na złom??

Oddaj to dziadostwo , tylko napisz dla potomnych czy uznali gwarancję.
A jeszcze gdyby uznali ,to sprawdź czy dali nową kartę gwarancyjną.
grzegorzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.