Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2019, 09:16   #21
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Niech każdy jedzie jak chce, nie bardzo rozumiem w czym problem. Ja nie narzucam jak ktoś ma jechać, ale i nie chcę by ktoś narzucał mi. Oczywiście bez przeginek typu: wiszenie na zderzaku, czy jakiś klakson, bo rozumiem że o takiej sytuacji mówisz @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , a nie sam fakt, ze widzisz kogos w tylnym lusterku i wiesz ze chce cie wyprzedzic (ja wtedy zwalniam, lub po zakrecie "nie przyspiesze", a jeszcze migaczem podpowiem).

__________________
Dzieciowóz z charakterem: Ford S-Max 2.2 TDCi 200KM AT Titanium S

Ostatnio edytowane przez Eatal ; 13-05-2019 o 09:18
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 10:22   #22
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Sam z chęcią też pomagam.
Mrugnę kierunkiem żeby ktoś wyprzedzał czy nawet przykleję się do krawężnika, żeby było więcej widać.
Nie mówiąc o delikatnym nawet przesunięciu się na lewo czy prawo jak widzę jak powoli motocyklem ktoś jedzie w korku to mu zrobię więcej miejsca.
Ale dojeżdżasz do zakrętu, jedziesz trasą pierwszy raz.
Z 90km/h widzisz na 60km/h więc zwalniasz ze 100km/h do 70km/h co bądźmy ze sobą szczerzy, czujesz jakbyś prawie stał w miejscu.
Ale nie znasz zakrętu, masz ograniczoną widoczność i pada deszcz.
I normalnie gdyby nie te kilka metrów odległości, to wręcz czujesz oddech tego z tyłu który już na wyjściu z zakrętu, na ciągłej zaczyna wyprzedzać bo jak śmiałeś zwolnić.

I tak - paranoją jest, że w ten zakręt, jak jest sucho, to zapewne możesz wejść z prędkością 150km/h
i bezproblemowo trzymasz się w linii i zapewne przejedziesz go też na mokro mając 120km/h,
ale jest takim a nie innym zakrętem, że postawili znak.

A Ty tą trasą jedziesz pierwszy raz.
Oczywiście z chęcia byś śmigał 150km/h po wszystkich zakrętach.
Ale jednak szanujesz życie swoje, pasażerów i innych uczestników drogi. Więc zwalniasz. I jesteś wrogiem statystycznego polskiego kierowcy.
Jak śmiałeś mu zwolnić. On tędy jeździ 3x w tygodniu.
Ten znak to debile postawili a jeszcze większy debil przecież "go spowolnił".
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 10:42   #23
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pada deszcz (...) na ciągłej zaczyna wyprzedzać bo jak śmiałeś zwolnić.
Ja takiego przypadku - jak opisałeś - to jeszcze nie miałem. Jeżeli masz kamerę - zgłaszaj.

I czemu się debilem przejmujesz. Jak ktoś chce skakać z mostu to niech skacze, byle żeby innych za sobą nie pociągnął.

I teraz już poważnie - czy są jakiekolwiek przepisy, których ktoś nie łamie? To ma być argument za przepisami (w sensie: bo ktoś je łamie, to muszą być, a nie dlatego że mają sens)? Pamiętaj o kontekście - autostradowym ograniczeniu (ale wygodniej jest uzasadnic przepisy "czerwonym światłem" albo "wyprzedzaniem samchód przekraczający dozwoloną prędkość na podwójnej ciągłej na zakręcie bez widoczności w czasie deszczu"). Z drugiej strony jeśli ktoś zna drogę lepiej, dlaczego nie miałby jechać szybciej (wykluczając rzut monetą a tym jest wyprzedzanie bez widoczności)?

Ja w zakręty wchodzę tak jak czuję w bieżących warunkach, a nie dlatego że ktoś mi napisał instrukcję. Wiozę rodzinę, komu wypłaczę się w ramię jak pojadę "przepisowo", a jednak wypadnę z trasy?

Z ciekawości - przeczytałeś podlinkowany artykuł?
__________________
Dzieciowóz z charakterem: Ford S-Max 2.2 TDCi 200KM AT Titanium S

Ostatnio edytowane przez Eatal ; 13-05-2019 o 11:08
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 12:17   #24
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Wszystko sprowadza się do 'kultury' i pamiętania, że nie jest się samemu. Tak jak ten wolniejszy może trochę zdjęchać czy dać sygnał kierunkiem, żeby szybki mógł wyprzedzić, tak szybki powinien pamiętać że ten wolniejszy przed nim ma jakiś powód że jedzie wolniej (choćby taki że szybciej nie umie). I zabierać się za wyprzedzanie tak żeby temu wolniejszemu ciśnienia nie podnosić niepotrzebnie.
Nie mniej jakieś przepisy są, i chyba niepoprawne jest piętnowanie kogoś, że jedzie zgodnie z przepisami. Chce ktoś przyszaleć, zna drogę na pamięć (znaki są podobno dla tych co drogi nie znają ;-) to jego sprawa, ale niech robi to bezinwazyjnie dla innych.
Co do "grzechów" autostradowych kierowców to chyba nie był wymieniony jeszcze jeden - jedzie sobie gostek 130, ja jadę 140, czyli powoli go dogadam i wyprzedzam. Tylko że on jedzie "szybką furą", a ja jadę jakimś małym bździlem. Ledwo go wyprzedzę i zjadę na prawy pas, gość przyspiesza i mnie wyprzedza. Ok, jego sprawa. Tyle że on też zjeżdża na prawy pas i.... zwalnia do poprzedniej prędkości. Jadę swoim tempem, małym autem to często jest poniżej 140 (z dowolnego powodu). Skoro gość jedzie swoim tempem, a ja na długim dystansie dojechałem do niego, to znaczy, że jadę od niego szybciej. Po co więc te manewry, szczególnie jeśli naprawdę gość nie ma w planie zmienić tempa jazdy?
Osobiście - jeśli mam wybór - to wolę mieć przed sobą pusto. A jadąc dalszą trasę autostradą, chcę utrzymać jakieś tempo podróży. W takich przypadkach najczęściej po prostu naciskam i odjeżdżam gościowi - taka ciekawostka - jak juz sie oddalę na większy dystans i zwolnię do swojego tempa, to gostek mnie nie goni. Ma tylko problem gdy jest wyprzedzany....
Nie jest tego tak dużo jak kiedyś, ale robiąc w ostatnie dwa weekendy ponad 1500km po polskich autostradach i s-kach, małym niepozornym autem, nie były to pojedyncze przypadki.

Na koniec pozdrowienia dla kolegi z Norwegii. W pełni potwierdzam. Siła spokoju, wszyscy jadą równo i grzecznie. w szczególności na autostradzie jak jest 100 to 3 pasy jadą równo 100. A u nas tańcowanie i skakanie.
A te 100 nie jest dlatego, że system zakazał szybciej. Tylko dlatego że większość dróg można śmiało uznać za górskie i dużo szybciej po prostu nie da się bezpiecznie dla siebie i otoczenia jechać.

I jeszcze druga uwaga - do wczesniejszej wypowiedzi - A1 nie jest gładka jak stół. Jedną z zauważalnych wad naszych autostrad, w porównaniu np do niemieckich, są właśnie nieustanne przewyższenia, górki i dołki, które bez problemu mogły być zniwelowane na etapie budowy.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 14:04   #25
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Cytat:
Napisał BrunoJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze druga uwaga - do wczesniejszej wypowiedzi - A1 nie jest gładka jak stół. Jedną z zauważalnych wad naszych autostrad, w porównaniu np do niemieckich, są właśnie nieustanne przewyższenia, górki i dołki, które bez problemu mogły być zniwelowane na etapie budowy.
A to akurat takie wymagania są - droga ma byś prosta w pionie i poziomie nie dłużej niż ...... (nie pamiętam) im większa prędkość projektowana na danej drodze tym dłuższe mogą być proste odcinki bez łuku (pionowego lub poziomego) choć mogło by być prosto jak w hameryce przez pustynię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Podobno chodzi o to by coś się działo na drodze bo na takiej całkiem prostej można zasnąć.

Dz.U.2016.0.124 t.j. - Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.
Dział 3, rozdział 2, par 20

Ostatnio edytowane przez adam127777 ; 13-05-2019 o 14:10
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 16:19   #26
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Nie przekonało mnie to. Wymyślone przez ludzi którzy chyba nie jeździli za często autostradami. Wpływa na spalanie, a przy słabszym aucie jak nie ma tempomatu to trzeba pilnować nieustannie prędkości, co jest irytujące. Ba, miałem raz jakiegoś kaszkaja z wypożyczalni i przy zapiętym 140 na tempomacie nie był w stanie utrzymać prędkości na 6tym biegu. Pozwolę sobie zostać przy zdaniu, że tak było taniej i nie zostało zadbane żeby zrobić to naprawdę porządnie. Ustawy się zmienia, czasem w jedna noc, wiec i słabe wytłumaczenie jest.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 17:23   #27
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Ja Cię nie próbowałem przekonać tylko napisałem z czego wynika 'pokrętność' dróg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 21:33   #28
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Czy ograniczenie 70mph na godzinę w UK irytuje? [wydzielony]

Chodziło mi raczej że ustawodawca mnie nie przekonał. Może z kierowcą jeździ, wtedy mu zlata. Ja jak jeżdżę z kierowcą, to też nie moje zmartwienie (plus odpowiednie auto, więc nie osłabnie pod górkę).
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.