Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2018, 11:30   #1
Ziomalnb
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie wymiana akumulatora - komunikat niskie napięcie

Witam,
Ostatnio stałem się posiadaczem Focusa MK3, rocznik 2013. Na dzień dobry była wymagana wymiana akumulatora. Problem polegał na tym, że przy odpaleniu na zimnym silniku wyświetlała się na komputerze awaria silnika. Szybka diagnoza pod komputerem - niskie napięcie akumulatora. No to pierwsze co pojechałem do hurtowni po nowy akumulator. W hurtowni dobrali nową baterię - FIAMM TR650 i wydawało się, że wszystko powinno być ok. Następnego dnia przy pierwszej próbie odpalenia silnika po przekręceniu na zapłon znowu pojawił się błąd o niskim napięciu. Najdziwniejsze jest to, że wystarczy tylko uruchomić silnik na dosłownie sekundę i potem błąd znika i przy ponownym przekręceniu na zapłon błąd już nie wyskakuje. Tylko, że co rano historia się powtarza. Ktoś wie co może być powodem takiej sytuacji?

P.S. zauważyłem, że błąd pojawia się w momencie kiedy zapala się żółta ikonka systemu Start / Stop.

Ziomalnb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 11:43   #2
Komar4
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 05-10-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2014
Postów: 35
Domyślnie Odp: Problem z akumulatorem lub instalacją elektryczną

Pewnie akumulator postał na sklepie i jeżeli go nie podłączyłeś pod prostownik to nie zdołał się doładować. Ja zmieniałem niedawno na Vartę i też trzeba było go doładować. Teraz wypadało by wziąć miernik i sprawdzić jakie ma napięcie i czy masz ładowanie z alternatora. Proponuję też podłączyć jeszcze aku pod prostownik na kilka godzin.
Komar4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 11:44   #3
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Problem z akumulatorem lub instalacją elektryczną

może kompa trzeba podłączyć
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 12:47   #4
Ziomalnb
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Problem z akumulatorem lub instalacją elektryczną

Cytat:
Napisał Komar4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie akumulator postał na sklepie i jeżeli go nie podłączyłeś pod prostownik to nie zdołał się doładować. Ja zmieniałem niedawno na Vartę i też trzeba było go doładować. Teraz wypadało by wziąć miernik i sprawdzić jakie ma napięcie i czy masz ładowanie z alternatora. Proponuję też podłączyć jeszcze aku pod prostownik na kilka godzin.
W hurtowni sami wymienili mi akumulator i na koniec sprawdzali miernikiem. Poza tym zaraz po zainstalowaniu akumulatora odpalałem silnik (właśnie po to żeby sprawdzili ładowanie) i wtedy komunikat nie wyskoczył. Dopiero na drugi dzień

Ostatnio edytowane przez Ziomalnb ; 26-11-2018 o 12:49
Ziomalnb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 17:38   #5
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Problem z akumulatorem lub instalacją elektryczną

Cytat:
Napisał Komar4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie akumulator postał na sklepie
a może w sklepie okresowo doładowują akumulatory ?

Cytat:
Napisał Ziomalnb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W hurtowni sami wymienili mi akumulator i na koniec sprawdzali miernikiem.
i prawidłowo zrobili , sprawdzili czy jest prawidłowe napięcie ładowania.
O jednej rzeczy zapomnieli że po takiej wymianie trzeba zresetować czujnik stanu naładowania akumulatora ( BMS ) i trzeba zrobić poprzez program np.IDS
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 20:43   #6
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: Problem z akumulatorem lub instalacją elektryczną

Cytat:
po takiej wymianie trzeba zresetować czujnik stanu naładowania akumulatora ( BMS )
Podobno nie ma głupich pytań, więc zapytam: czy taki reset należy wykonywać tylko przy wymianie akumulatora na nowy, czy też po każdym odłączeniu akumulatora, naładowaniu go poza autem i ponownym podłączeniu? No bo przecież BMS - jak mniemam - pamięta jakiś stan akumulatora, a tu nagle znika napięcie, a później pojawia się akumulator w innym stanie.
Może lepsze jest ładowanie akumulatora bez odpinania go od instalacji? Trochę bym się bał takiej procedury używając "ładowarki" z Lidla...

EDIT:
Już znalazłem odpowiedź - przy doładowywaniu nie jest potrzebny reset BMS:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

EDIT 2:
Trochę sobie poczytałem forum i zacząłem zastanawiać się, czy reset czujnika BMS po ładowaniu na zewnątrz rzeczywiście jest pozbawione sensu. Jeśli przed ładowaniem na zewnątrz BMS wiedział, że akumulator jest niedoładowany (krótkie trasy), to po podpięciu naładowanego rozumiem, że nadal będzie próbował go doładować? No bo jeśli nie, to na cóż byłaby mu "historia", skoro miałby bazować tylko na bieżących odczytach?
Teoretycznie reset nie powinien zaszkodzić, bo czujnik będzie "uczył się" od zera i zaadoptuje się do bieżącego stanu akumulatora.
Niech ktoś mnie poprawi, jeśli błądzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT 3:
Dla potomnych:
Cytat:
Nie wykonuj zerowania, jeśli akumulator nie został wymieniony.
Chociaż wciąż nie znam uzasadnienia dlaczego nie wolno zerować BMS po doładowaniu akumulatora "na zewnątrz", to zapamiętam tę radę, wierzę Koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na słowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ignas ; 26-11-2018 o 21:50
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2018, 07:37   #7
Ziomalnb
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Problem z akumulatorem lub instalacją elektryczną

Cytat:
O jednej rzeczy zapomnieli że po takiej wymianie trzeba zresetować czujnik stanu naładowania akumulatora ( BMS ) i trzeba zrobić poprzez program np.IDS
Dzięki! Żonka pracuje w salonie Forda to poprosi chłopaków z serwisu, aby to ogarnęli :-)
Ziomalnb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2018, 13:17   #8
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: wymiana akumulatora - komunikat niskie napięcie

Czy każdy focus mk3 posiada system BMS ? W mk3 bieda edition wymienialem aku juz w kilku autach i zadne nie wywalało błedów.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2018, 16:18   #9
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: wymiana akumulatora - komunikat niskie napięcie

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy każdy focus mk3 posiada system BMS ? W mk3 bieda edition wymienialem aku juz w kilku autach i zadne nie wywalało błedów.
Na 99.9% kazdy. Na klemie minusowej jest takie urzadzonka wielkosci paczki zapalek.
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2018, 17:03   #10
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: wymiana akumulatora - komunikat niskie napięcie

Jakby co, takie coś:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.