Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2010, 01:21   #21
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

JVC ja mam już 60k i nie wymieniałem tarcz jeszcze, co prawda nie mierzyłem ale na oko wyglądają całkiem ok (za chwilę jadę na przegląd wiec się dowiem czy "na oko" dobrze widziałem) ... ale co najważniejsze, nic a nic nie bije, ciągle hamowanie jest bardzo dobre czego tu więcej chcieć - a moze jestem szczęśliwcem?!?!

__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 07:28   #22
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Leonzaw być może miałem pecha z pierwszymi tarczami , ale dobrze żeby wiedzieć że są dwa rodzaje tarcz: oryginały i motorcraft ,ja wziąłem te drugie i to był błąd ,dlatego jak ktoś chce pozostać przy oryginałach to tylko nie motorcraft
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2010, 11:38   #23
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Drgania na kierownicy przy hamowaniu. Tarcze ?

U mnie problem pojawił się przy przebiegu 29 tyś. km ,zwichrowała się lewa przednia tarcza, sprawdzona miernikiem miała bicie, oczywiście gwarancja nie uznana, co ciekawe problem był już wcześniej ale znacznie mniej odczuwalny na kołach 16" , po przejściu na 17" hamowanie stało się bardzo nieprzyjemne praktycznie z każdej prędkości (bicie na kierownicy).

Zakupiłem nowe tarcze i klocki firmy motorcraft i to był myślę duży błąd, przez pierwsze 2-3 tyś km. było wszystko dobrze , później przy hamowaniu z prędkości powyżej 120km/h drżenie kierownicy a z jeszcze wyższych prędkości dodatkowo huk w kabinie.
Postanowiłem sprawdzić tarcze i piasty pod względem bicia ,w ASO skasowano mnie 200zł i wyszło że ...wszystko jest OK, tarcze i piasty nie mają bicia. Moim zdaniem tarcze się przegrzewają i dostają odkształceń przy wysokiej temperaturze.
Przebieg 35 tyś km wymiana samych klocków na EBC green , nastąpiła poprawa na około 2 tyś km , ustąpił efekt huczenia podczas hamowania.
Przebieg 38 tyś. km. wymiana tarcz na ebc grove ,klocki jako że miały mały przebieg założone te same ( ebc green)
No i wszystko dobrze , ale do czasu..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po około 3 tyś km pojawia się bicie na kierownicy ,ale nie przy pierwszym hamowaniu ,lecz drugim, trzecim, oczywiście z prędkości wyższej niż 120 km/h poniżej jest dobrze. Pierwsze naciśnięcie hamulca jest zawsze OK, bez bicia. Konsultacja z EBC i podejrzenie że tarcze się przegrzewają i dostają jak to powiedzieli odkształceń plastycznych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Być może pomóc mogła by zmiana na klocki red , na swoje ryzyko kupuje klocki EBC red niestety bez żadnej poprawy , jest dokładnie to samo.
Na tym się historia kończy , mam prawie dwa nowe komplety tarcz (ebc i motorcraft) i trzy komplety klocków (motorcraft, ebc green, ebc red)
Jeżdżę dosyć szybko to fakt ,ale bez przesady ,nie jak wariat żeby przegrzewać tarcze ,nie wjeżdżam w duże kałuże o ile się da oczywiście na rozgrzanych hamulcach.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to kupić oryginalne tarcze (nie motorcrafta) i założyć klocki ebc które mam, w sumie oryginalne tarcze wytrzymały najdłużej, może ktoś z was coś doradzi, może problem tkwi nie w tarczach tylko..no właśnie nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wiem podobny problem ma keisim , po zmianie tarcz na ATE
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 10-08-2010 o 14:44
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2010, 13:14   #24
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie Odp: Problem z tarczami, drgania na kierownicy przy hamowaniu

Ja zmieniłem tarcze po 100 000 km. Zdecydowałem się na zakup tarcz Fordowskich i klacków Motorcraft.
Efekt mam taki że przy hamowaniu z wyższych prędkości pojawia się buczenie, nie wspomnę o tym, iż na starym zestawie nigdy tego nie było.
Tarcze przednie wyglądają tak jak by się nie zużywały (mają taką samą "szorstką" strukturę) a przejechałem na nich 27 000 km. Kierownica lekko drży ale to pewnie jest efekt felg 17" nie fordowskich oczywiście.
Wg mnie to wina tarcz ale jakoś nie mam pomysłu jak się tego pozbyć.
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 13:32   #25
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy przy hamowaniu. Tarcze ?

Ja miałem nieco inny przypadek w Focusie. Po wymianie kompletu tarcz i klockow i przejechaniu niewielkiego dystansu, wyczuwałem bicie w trakcie hamowania - bardzo dokuczliwe przy dużych szybkościach, ale już od pierwszego hamowania. Jako że obiawy szybko się nasilały, postanowiłem reklamować tarcze. Reklamacja została uznana i otrzymałem nowe tarcze z tej samej firmy. Objawy całkowicie ustąpiły po wymianie, ale wraz z przebiegiem zaczęły powracać, choć już nie tak szybko jaj poprzednio. W tym czasie oddałem samochód żonie, która znacznie mniej jeżdzi, więc minęlo nieco więcej czasu, ale efekt przy hamowaniu znów powrócił z pełną swoją mocą i dokuczliwością.
Postanowiłem więc już na swój koszt zmienić zarówno tarcze jak i klocki jednak innej firmy. Od tego czasu jest spokój i auto cicho i płynnie hamuje.
Też próbowałem szukać innych przyczyn, jednak okazało się że to tarcze i klocki.
Zresztą sam pisałeś, że po wymianie - efekt nie występuję, a dopiero po jakimś czasie.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 14:19   #26
Wind
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 20-07-2009
Skąd: cc
Model: FOCUS ST
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy przy hamowaniu. Tarcze ?

Miałem podobne objawy. Na 100% tarcze. Po przetoczeniu poprawa i następnie powoli powracające drgania. Zmieniłem przednie tarcze na EBC Ultimax i Klocki Green i jest ok.
Wind jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 08:24   #27
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy przy hamowaniu. Tarcze ?

No dzięki Panowie za odpowiedzi , wychodzi na to że coś mam pecha. Wind mam ten sam zestaw co Ty i nie jest dobrze, chyba się coraz bardziej skłaniam do tarcz oryginalnych Forda
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 08:35   #28
kristof70
FCP member
 
Avatar kristof70
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mk4 Mondeo TitaniumX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 05.2009
Postów: 389
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy przy hamowaniu. Tarcze ?

Miałem też ten problem, opisywałem go obszernie w innym wątku. Teraz po wymianie gwarancyjnej tarcz i klocków ( motorcraft) przejechałem 2 tys. km i na razie jest ok. Ostatnio na trasie sprawdzałem hamowanie z dużych prędkości i nie zauważyłem niepokojących objawów.
kristof70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 08:44   #29
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy przy hamowaniu. Tarcze ?

Być może jest tak że gdybym wyskakiwał na jakaś szybszą drogę powiedzmy 2-3 razy w miesiącu to było by dobrze, akurat mam tak że 5 razy w tygodniu śmigam drogą szybkiego ruchu przez około 30km za każdym razem, dlatego jest większe ryzyko przegrzania tarcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 08:39   #30
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy przy hamowaniu. Tarcze ?

Tarcze wymienione, bicie ustało ,buczenie również , na razie je docieram delikatnie do klocków, ale już widzę że na tarczach EBC hamulce były lepsze żyletki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 10-08-2010 o 14:45
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bicie tarcz , drgania kierownicy , hamowanie , hamulce , mondeo mk4 , tarcze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.