Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2019, 17:32   #1
M4estr0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2019
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 5
Exclamation Zbyt uboga mieszanka paliwowa - kody p0171 i p0460

Witam wszystkich,
przeglądałem trochę forum, ale z racji tego, że nie bardzo znam się na aspektach technicznych, nie jest łatwo powiązać pewne fakty.

Zaświeciła mi się żółta kontrolka Check Engine. Sprawdziłem przez interfejs OBDII, że usterka dotyczy 2 błędów: p0171 - mieszanka w układzie zbyt uboga (grupa cylindrów 1) oraz p0460 - nieprawidłowy sygnał poziomu paliwa z zestawu wskaźników.
Focus ma 250 tys przebiegu. Teraz pod koniec kwietnia był serwisowany. Żółta kontrolka wyskoczyła jakieś 300km od wymiany rozrządu i oleju i jakieś 100km po naprawieniu uszczelniacza półosi prawej pod skrzynią.

I teraz tak, nie zauważyłem, aby wskaźnik paliwa funkcjonował niepoprawnie. Natomiast zauważyłem, że pojawiło się jakieś przebicie na lewych drzwiach (prądem pieści przy zamykaniu drzwi po każdej jeździe), pojawił się też dźwięk jednostajnego tykania w odcinkach co 10 sekund, dochodzący zza liczników (przekaźniki?). Nie wiem czy to może być w jakiś sposób powiązane czy to raczej zbieg okoliczności z tą elektryką.

Lista usterek, jakie mogą powodować błąd p0171 jest dość szeroka, m.in. sonda lambda, zapchany filtr paliwa, nieszczelność/lewe powietrze w układzie, uszkodzony przepływomierz, a nawet kiepskie paliwo. Forscan wyświetlił, że na jednej i drugiej sondzie lambda jest napięcie, wyglądają na pracujące. Tyle, że chwilowa korekta dawki paliwa na obu to 99.22%. Odczyt z wtryskiwaczy nie wyświetla błędów (o ile interfejs pokazuje to poprawnie).

W diagnostyce wyświetla się tylko 1 typowy error dla FUELSYS2 - ale to nie wiem czy tak to powinno wyglądać, FUELSYS1 - wygląda ok.

FUELSYS1 Closed Loop Stan układu paliwowego (pętla otwarta/zamknięta) - 1 rząd cylindrów
FUELSYS2 error Stan układu paliwowego (pętla otwarta/zamknięta) - 2 rząd cylindrów

Wyjeździłem też zatankowaną wcześniej 95-kę i zatankowałem gdzie indziej 98-kę. Usunąłem usterkę, jednak wróciła po 22km ponownie. Byłem z tym u jednego mechanika i stwierdził, że to problem mega trudny do zdiagnozowania i szkoda na to czasu, polecił żeby z tym jeździć, bo nic się nie stanie. Dał do zrozumienia, że można wszystko powymieniać a błąd jak był tak będzie. Nie bardzo trafia do mnie ta filozofia i umówiłem się już na oddanie auta do innego mechanika.

Pytanie, co to może być? Może ktoś z Was miał w Fordzie podobny problem, takie usterki w obrębie jednego modelu potrafią się powtarzać. Może powinienem zasugerować coś drugiemu mechanikowi. W czerwcu jadę w góry, chciałbym jak najszybciej pozbyć się tego problemu.

Z góry dzięki za każdą sugestię.

M4estr0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 08:50   #2
M4estr0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2019
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zbyt uboga mieszanka paliwowa - kody p0171 i p0460

Pomyślałem, że dopiszę jeszcze objawy, które wystąpiły dziś w drodze do pracy. Dość mocne falowanie obrotów na biegu jałowym, do tego coś w rodzaju dławienia się. Miałem wrażenie, że zaraz silnik na skrzyżowaniu mi zgaśnie. Może teraz coś więcej to powie?
M4estr0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 09:49   #3
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,698
Domyślnie Odp: Zbyt uboga mieszanka paliwowa - kody p0171 i p0460

Zrób test dymowy - na yt są filmiki. Stawiam na nieszczelność w dolocie za przepływomierzem

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S

Ostatnio edytowane przez Juzek ; 14-05-2019 o 06:40
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 11:54   #4
M4estr0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2019
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zbyt uboga mieszanka paliwowa - kody p0171 i p0460

Ok, dzięki wielkie za sugestię.
M4estr0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 17:59   #5
M4estr0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2019
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zbyt uboga mieszanka paliwowa - kody p0171 i p0460

Ledwo dojechałem do domu, ale dojechałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz to już non stop się dławi i gaśnie silnik. Ale sam już nie będę grzebał ani nim jeździł, w środę zostawiam mechanikowi, to zobaczymy co to jest. W każdym razie przed chwilą podłączyłem na chwilę interfejs i doszły nowe błędy. Czyli najprawdopodobniej to coś z powietrzem, ew. sonda lambda.

P1130 - HO2S11 nie przełącza w sposób prawidłowy. Możliwość adaptacji układu paliwowego osiągnęła granicę.
Brak zmian napiecia HO2S11 - korekta dawki paliwa na granicy
Przyczyną tego kodu DTC może być:
- Nieszczelności w kolektorze wydechowym, przez które może dostawać się dodatkowe powietrze.
- Nieszczelność kolektora.
- Nadmierne ciśnienie paliwa
- Ograniczenie drożności zasysanego powietrza.

P1131 - HO2S11 (sonda lambda HEGO, przed katalizorem) nie zmienia stanu, sonda sygnalizuje ubogą mieszankę.
HO2S11 nie przełącza w sposób prawidłowy. Czujnik wskazuje ubogą mieszankę.
- Nieszczelności w kolektorze wydechowym, przez które może dostawać się dodatkowe powietrze.
- Przyczyną tego kodu DTC może być:
- (Zbyt) niskie ciśnienie paliwa.
- Nieszczelność kolektora.
- Usterka w obwodzie elementu grzejnego HO2SHTR11 (podgrzewacz sondy lambda HEGO strona prawa, przed katalizatorem).

Jak uda się usunąć problem, to dam znać.
M4estr0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 16:20   #6
M4estr0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2019
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zbyt uboga mieszanka paliwowa - kody p0171 i p0460

Kolejny mechanik znowu dał ciała... jak zobaczył, że chodzi o kontrolkę check engine i powyższe błędy, to nagle okazało się, że czas będzie miał dopiero za 1,5 miesiąca (a i tak czekałem na niego tydzień).

Dziś auto zostawiłem u innego mechanika. Zdiagnozował niską kompresję na drugim tłoku i konieczność wyciągnięcia głowicy i poddaniu jej obróbce. Przewidywany koszt robocizny i uszczelek to ok. 2 tys. albo i więcej. Może się podjąć za 1,5 tygodnia najwcześniej. A jak już weźmie auto, to jakieś 2 tygodnie tam postoi, bo trzeba silnik rozebrać, potem wysyłają głowicę do naprawy, potem oczekiwanie dobry tydzień na powrót głowicy i ponowne składanie.

Gorzej jak okaże się, że problemem było co innego i ponad 2 kafle pójdą na marne. Pytanie czy to możliwe, że powodem niskiej kompresji jest inna, powiedzmy jakaś błaha nieszczelność? Czy jeśli diagnoza padła na niską kompresję na drugim tłoku to tak po prostu jest i wtedy nie jest to zależne od innych czynników?
M4estr0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
check engine , przepływomierz , sonda lambda


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.