Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2017, 21:33   #321
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy Ciągle koledzy walczycie
Pisałem Ci już kiedyś że nie mam ciśnienia na Sync3, jak jest to wgrywam i tyle.
Przy kolejnej okazji sprawdzę inny sposób, tak na co dzień mam inne, ciekawsze zajęcia.

__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2017, 21:37   #322
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Przy kolejnej okazji sprawdzę inny sposób, ....
Tyle, że tu nie jest potrzebna "kolejna okazja" ani "inny sposób", bo jak pisałem koledze Tomkowi "sposób jest PRAWIE dobry"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I na pewno nie trzeba go zmieniać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2017, 21:38   #323
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo jak pisałem koledze Tomkowi
mam na imię Piotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 09:18   #324
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

a tu taka ciekawostka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oba z aut 2017 rok ... w zamyśle nowsza to Fiesta z tego miesiąca
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg F117.jpg (19.4 KB, 277 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg F6.2.jpg (20.8 KB, 252 wyświetleń)
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 20-09-2017 o 09:41
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 09:42   #325
pkomi
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: EDGE Sport
Silnik: 2.0 BiTDCI
Rocznik: 2017
Postów: 44
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Fajnie, fajnie
wszystko poza mapą 117 mam. Skąd ta mapa?
pkomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 23:36   #326
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... w zamyśle nowsza to Fiesta z tego miesiąca
Ciekawe rzeczy Kolego piszecie...
Gdzieś musi być fabryka jakichś Fiest eksperymentalnych, bo z normalnej fabryki ja mam Fiestę sprzed 5 dokładnie dni i ona ma system 2.3 i mapę F6.1...
Ja VIN podaję otwartym tekstem - w odróżnieniu od Kolegi...

Czyli albo zobaczymy VINy albo jest to po prostu hexedytor...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trochę mnie już nuży pokazywanie tych kłamstewek, przeinaczeń i niedopowiedzeń Kolegi...

Tym razem jednak Kolega zdrowo przegiął - przy pomocy naszego forum puszcza w świat grubego fejka wprowadzając w błąd (oszukując) wszystkich.
Mapa "1 17" to nic innego jak wyedytowana we wsadzie pamięci Sync3 nazwa mapy "4 15" a "F6.2" odpowiednio nazwa mapy "F6.1". Bez zmiany czegokolwiek poza wyedytowaniem nazwy.
I to jest po prostu oszustwo.

Moje oskarżenie o puszczenie fejka jest bardzo łatwo obalić - wystarczy podać VINy albo opublikować zdjęcie z trybu serwisowego z listą modułów mapy.
BTW - fejk jest tak nieudolny, że zdjęcie ekranu "z Fiesty" jest zrobione na standardowym Sync3... Kolega chyba nie widział nowej Fiesty - wrażenie dużo lepszej rozdzielczości jej wersji Sync3 jest bardzo realistyczne i dobrze wychodzi na fotkach...

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - proszę o zrobienie z Kolegą porządku: puszczanie przy pomocy naszego forum fejków nie może ujść płazem.
Aby w wyniku szybkiej akcji edycyjnej "wiekopomne" dzieło kolegi nagle nie zniknęło bez śladu pozwoliłem sobie je zachować poniżej...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 16 wrzesnia Fiesta.jpg (103.5 KB, 178 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Leszcz.jpg (53.0 KB, 156 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 21-09-2017 o 05:42
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 23:10   #327
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisałem Ci już kiedyś że nie mam ciśnienia na Sync3, ...co dzień mam inne, ciekawsze zajęcia.
E tam... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sync3 to całkiem ciekawy przypadek... Szczególnie jak się rozumie jak to działa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"Niuanse" aktualizacji Sync3 w wersji 8GB (NA bez navi):

Poniżej jest wszystko o jednej z 6 partycji z informacjami na pamięci flash Sync3. Jest to partycja "najważniejsza" (i największa), zawierająca funkcjonalne komponenty Sync3 (bez CIP - tenże to po prostu system operacyjny, i on ulokowany jest na 2 innych "zmirrorowanych" partycjach).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powyższy zrzut ekranu pokazuje układ partycji 8GB PO update do wersji 3.0 EU pakietami funkcjonalnymi z wersji z navi EU.
Widać rozmiary wszystkich komponentów oraz dodatkowo ilość wolnego miejsca (omawiana partycja zamontowana jest w katalogu /fs/usb0).

Zasada aktualizacji jest bardzo prosta - na omawianej partycji ma się zmieścić to co jest aktualnie plus to co chcemy wgrać w danym cyklu aktualizacji. Jak widać na obrazku - nie mamy za dużego pola manewru... Wszystkiego raptem 986MB - stąd problemy z updatowaniem tego "biednego" systemu...
Widząc ten obrazek można sobie (bez podejmowania próby) określić co się uda a co nie...
To co zostanie zmienione w wyniku update "znika" po reboocie urządzenia i na tym polega "sposób na odzyskanie wolnego miejsca"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - niektórych spostrzegawczych może zaciekawić obecność pakietu "map.img" na systemie 8GB nonNav...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wytłumaczenie jest dość pokrętne: Amerykanie wymyślili twór "aplikacja navi bez danych mapy" i jeden Pan Bóg wie po co... A zajmuje miejsce! Dobrze, że tylko 145MB...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A na koniec jeszcze obrazek pokazujący, że bez problemu widać co tak na prawdę jest wgrane w danym wsadzie:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I tu kontynuacja ciekawostki o "navi bez map" - to ten pakiet GB5T-14G421-EH. Dla dociekliwych - pakiet GB5T-14G424-DH to pozostałość po licencji na update tą "navi bez mapy"...

To tyle prezentacji, ze to całkiem interesujące (dla mnie...) hobby...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 23-09-2017 o 09:30
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 10:51   #328
piotr_sc
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-08-2017
Skąd: sc
Model: ST
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Hejka panowie ;-)) , a SYNC 3 ver bez nawi , dziala navi przez Android Auto GoogleMaps itp ? i Apple Car Play aplikacja Mapy itp ? Czy lipa ? Bo wtedy chyba zasysa pozycje GPS z telefonu ??? Robił ktoś konwersje małe radio Focus mk3 na Sync3 + duzy panel ?
piotr_sc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 11:07   #329
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Robił chyba Paweł @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 20:16   #330
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał piotr_sc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Robił ktoś konwersje małe radio Focus mk3 na Sync3 + duzy panel ?
Tego wątku całego kolega nie dostrzegł???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.