Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2015, 09:54   #1
Eddy
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 35
Domyślnie Bardzo mocne dymienie

Witam wszystkich,
Mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem posiadaczem focusa od ponad roku, auto kupiłem od handlarza, który twierdził, że "Niemiec płakał jak sprzedawał", teraz ja płacze jak wsiadam...
na forum sprowadził mnie problem z którym borykało się dwóch mechaników i żaden nie umiał sobie z tym poradzić.
auto dymi i to dość mocno, ludzie za mną zwalniają, mocniejsze naduszenie gazu powoduje zostawienie ściany dymu...
Zaczęło się od tego, że wewnątrz śmierdziało ropą. Mechanik wymienił jakąś uszczelkę (jeżeli się nie mylę to była to uszczelka pod kolektorem wydechowym), śmierdzieć przestało - zaczęło dymić.
Kolejne naprawy to regeneracja wtryskiwaczy, zaślepienie EGR. Nic nie pomogło więc zrezygnowałem z usług tego mechanika z resztą sam mechanik już stwierdził, że to diesel więc musi dymić...
W miedzy czasie auto straciło moc. Znalazłem nowego mechanika, który zregenerował mi turbinę i autko odżyło. Ale nie mogłoby być idealnie - wyciął katalizator, ponieważ stwierdził, że już nie jest sprawny, odślepił EGR.
auto zaczęło mocniej dymić. Mechanik zaproponował regeneracje wtryskiwaczy, które wcześniej zregenerował poprzedni mechanik... no właśnie pytanie czy to zrobił. Jestem dość ufny, być może zbyt naiwny i nie prosiłem o żadne potwierdzenie, gwarancje itp...Wężyki, kabelki... posprawdzane - niepopękane.
Czy którychś z was miał podobny problem? może wiece w czym dopatrywać się przyczyn dymienia ?

Eddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 15:26   #2
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Nasuwa mi się pytanie: czy ktokolwiek zaczął od naprostszych rzeczy, jak szczelność dolotu, stan filtra powietrza?

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 15:50   #3
Eddy
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 35
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

filtr powietrza osobiście wymieniałem, szczelność dolotu była sprawdzana u pierwszego mechanika.
Eddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 16:14   #4
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Proponuję dokładnie sprawdzić wtryskiwacze, dziwne że pozwoliłeś cokolwiek z nimi robić bez diagnostyki. Mówisz, że po wymianie uszczelki pod kolekrorem zaczęło dymic, więc może idź w tym kierunku? Nie wiesz jak jeździł poprzedni właściciel, może w układzie wydechowym jest tyle nagaru, że bez bardzo porządnego czyszczenia się nie obejdzie.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 16:47   #5
Eddy
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 35
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

Wiesz jak to jest, mechanik niby kumpel kumpla więc jakimś zaufaniem go obdarzyłem... co prawda regeneracja nie kosztowała dużo, bo było to 200 zł, ale to kolejne 200 zł.
tak zaczął dymić po wymianie tej uszczelki. Też mi przez myśl przechodziło zbyt dużo nagaru, ja dodatkowo ostatnimi czasy dojeżdżam do pracy 7 km po mieście z czego 4 km to korki, więc też nie ma gdzie tego wydmuchać.
odnośnie porządnego czyszczenia, jak można go przeczyścić ? jakiś czas temu kupiłem spray do czyszczenia EGR ale znajomi odradzili czyszczenie na włączonym silniku.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to wziąć auto na autostradę i mu trochę dać w palnik
Eddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 16:54   #6
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

Regeneracja wtryskiwaczy za 200zł?
Nawet w TDDI to dobry żart.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 17:17   #7
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

Ten egr to sobie zaślep, nawet w zdrowym tddi mniej kopci i zbiera się nagaru, czy w ogóle sprawdzałeś błędy czy tylko każdy robi na chybił trafił?
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 17:26   #8
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

po pierwsze to jaki lolor dymu ? a po 2 to zaslep ale wpierw wyjmij caly kolektor ssacy, bo moze jest tak zabity ze ten focus malo co dostaje powietrza, porzadne mycie kolektora i egr a potem zaslepienie tego. Drugi temat to jak ze spalaniem ? powinien Ci palic 5,5-6,5 litra max zalezy jak jezdzisz, jak wiecej to wtryski moga lac, choc w TDDI pompa po drodze pierwsza siada a wtryski dobre, jak juz wyczyscisz wszystko to na jakas obwodnice i ogien ile wejdzie, 4 tys obrotow na 3 , na 4 i w palnik i palnik, no chyba ze dym masz niebieski albo bialy to wtedy pozamiatane.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 17:27   #9
Eddy
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 35
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

ministerq teraz już to wiem, ale wtedy myślałem, że złapałem Pana Boga za nogi...
J@colo - poproszę mechanika, żeby znów zaślepił (auto stoi u mechanika), sprawdzał błędy i nic nie wyskakiwało.
Eddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 17:31   #10
GTB20
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-10-2015
Skąd: Z domu
Model: sharan
Silnik: auy
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

za 200 zl to nie ma szans na kupno samych koncowek wtryskowych w tej cenie z zamiennika jakiegos wloskiego czy nawet polskiego WZM choc penie wzm nie robi takich.
Gdzie tu jeszcze wymiana i regulacja cisnień. JEsli ten mech wyciagnął wtryski i je pewnei wyszczotkowal druciakiem to ja sie nie zdziwie wcale jak jeszcze rano bedzie puszczal niebieskiego kopciucha.
GTB20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , dymi , tddi



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.