Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2015, 17:32   #11
Eddy
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 35
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

Uziu, Kolor dymu jest czarny. Spalanie jak sprawdzałem przed regeneracją turbo to było koło 7 litrów, nie mam ciężkiej nogi, ale jeżdżę praktycznie od pół roku non stop po mieście i to w korkach.

Eddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 17:46   #12
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Pogoń go ostro i obserwuj. Co do 200zl za wtryski, to może jakieś używane padaki z topielca, ale na 100% nie regeneracja, chyba że przez regeneracje rozumiemy wyjęcie ich, oczysczenie szmatą i wlanie preparatu do czyszczenia układu paliwowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a oczyścić kolektor z nagaru możesz tylko ręcznie, po zdemontowaniu elementu, inne czyszczenie nie ma sensu. Jakie paliwo lejesz?

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 17:50   #13
Eddy
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 35
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

Te wtryski to moje były regenerowane i założone ponownie. dobrze, że auto stoi u mechanika, poproszę, żeby się jeszcze tym zajął,bo ja pod blokiem to za dużo nie zdziałam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ekodiesel na orlenie, następne tankowanie wleje coś lepszego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 17:52   #14
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Czyli lejesz gnojówkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wlej mu coś lepszego, serio. Te kilka groszy na litrze zwróci Ci się w spalaniu.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 18:26   #15
Eddy
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 35
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

Jutro mechanik zaślepia EGR, zajrzy do kolektora i jak będzie syf to zdejmuje i czyści. Odbieram i na autostradę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. zrobię tak w dwa, trzy dni pod rząd i zobaczymy co się urodzi . jak dojadę do głębokiej rezerwy to zaleje coś lepszego.
Pytanie kolejne, nie mam katalizatora, czy może przez jego brak dymić ? czy dopiero teraz to dymienie tak naprawdę jest widoczne a "winowajcą" jest co innego ?
btw. bardzo dziękuje za zainteresowanie tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 18:56   #16
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

u mnie tlumik jest na full przelocie i dymi tak samo jak wczesniej, ale nim zaslepilem EGR i wyczyscilem kolektor to lokomotywa. Najlepiej zaslepic blaszką i powiedz to mechanikowmi bo moze nie chcialo mu sie rurki odkrecic i tylko podcisnienie odczepil a to nic nie da. Co do ropy to byle by wody nie bylo i czy eko diesel czy ta cala verwa to na kopcenie nie pomoze bo to nie wina paliwa tylko mechaniki, najpierw EGR a potem wtryski i nie za 200 zl, bo za 200 zl to sie robi koncowki ale w ursusie C 360
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 19:09   #17
Eddy
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 35
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

było zaślepione blaszką, ale stwierdził, że tak nie powinno być i odślepił i szczerze mówiąc było gorzej po odślepieniu. Stwierdził, że nie dymi od tego więc nie chciałem mu wchodzić w kompetencje, bo to on się na tym zna a nie ja. Jeżeli po tych zabiegach nie będzie poprawy to zdecyduje się na regenerację wtrysków. Ile to powinno kosztować ?
Eddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 19:24   #18
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Mówi się, że paliwo nie ma znaczenia, ale z doświadczenia wiem, że ma i to nie tylko u nas w kraju. Najgorsze co zalałem, to jakieś Gold że Statoila, czarna chmura za autem, że świata nie było widać, 8-9l/100 w spalaniu. Teraz trzymam się sprawdzonej stacji i paliwa, i powiem że musiałbym bardzo auto zmęczyć niskimi obrotami, żeby mi mocno dymił na czarno, tak to wystarczy po niskich obrotach chwila na trasie i już ani dymka nie puści. Zrób wszystko to, co napisał Uziu, pojezdzij trochę i powinno być dobrze. Tddi nie jest wymagający co do paliwa, ale nie lej mu byle syfu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?

Ostatnio edytowane przez mojmistrz ; 12-11-2015 o 19:30
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 19:28   #19
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

W pierwszym poście napisałeś że po zdjęciu blokady z egr zaczął mocniej dymić, zastanawiam się czy ty nie masz przypadkiem cały czas otwartego zaworu egr.

Druga sprawa jeżeli poprzedni mechanik zaślepił egr to musi zapisać dwa błędy, P0409 i P0404, a jeżeli mówią że nic nie ma to pewnie nikt nie sprawdzał nawet.

Widzę że jesteś z Poznania jak byś potrzebował podłączyć pod kompa lub ostatecznie lawetę to napisz na PW

Na koniec dodam że na twoim miejscu zaślepił bym egr, nalał dobrego paliwa, można tez stp do czyszczenia wtrysków i na autostrade.

Ostatnio edytowane przez J@colo ; 12-11-2015 o 19:31
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 19:39   #20
Eddy
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 35
Domyślnie Odp: Bardzo mocne dymienie

Dzięki J@colo za propozycje, będę miał w pamięci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na pewno posłucham waszych rad, wszyscy od razu twierdzili, że wtryski, że turbo... A nikt nie pomyślał, żeby przeczyścić kolektor, zaślepić EGR i przepalić na trasir. Mam nadzieję, że pomoże, jeżeli nie to pojdą wtryski na regenerację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , dymi , tddi



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.