Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2018, 07:01   #1
kriscante
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-08-2018
Skąd: Lipiany
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2,4
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Silnik gaśnie po krótkiej jeździe, odpala po kilku godzinach

Witam
Mam taką oto sytuację, z którą nikt w okolicy nie bardzo może sobie poradzić.
Posiadam Forda Tourneo Custom z 2014 roku. Zdarzyło mi się to już kilkukrotnie, że po przejechaniu około 10 kilometrów czyli po jakichś 7-8 minutach jazdy gaśnie silnik, wyświetla się komunikat "Awaria silnika, Konieczny natychmiastowy serwis" Samochodu już nie można wtedy przez kilka godzin uruchomić. Po tym czasie, czyli po paru godzinach auto odpala i można dalej jeździć. Po podłączeniu pod komputer pokazuje błąd niskiego ciśnienia w pompie paliwa. Wyczyściłem zbiornik, wymieniłem pompkę paliwa w zbiorniku - problem istnieje dalej. Może miał ktoś już podobną sytuację lub ma jakiś pomysł na to, co to może być i gdzie ewentualnie szukać przyczyny? Dzięki z góry za pomoc

kriscante jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 09:03   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po krótkiej jeździe, odpala po kilku godzinach

Mogę się mylić, ale w układzie wtryskowym Custom 2014 chyba nie ma pompki w zbiorniku, pompa wtryskowa ma własną pompke łopatkową zasysajacą paliwo ze zbiornika.

Błąd niskiego ciśnienia w pompie - nie ma takiego błędu, bo nie ma czujnika ciśnienia w pompie, jest na listwie CR i tam mierzone jest ciśnienie. Zakładając, że o ten błąd chodzi i że sama pompa mechanicznie nie jest jeszcze wypracowana, można podejrzewać, że zawór regulacyjny pompy, sterowany sygnałem PWM z PCM, jest uszkodzony. Przede wszystkim tu szukałbym przyczyny kłopotów - i ten zawór bym podmienił.
Jednak nie można wykluczyć uszkodzenia zaworu upustowego na listwie, a nawet samego czujnika ciśnienia na listwie.
Obiektywnie trzeba przyznać, że diagnozowanie takiej chwiejnie występującej awarii jest trudne, bo kiedy przyjeżdża się do diagnosty, to najczęściej wszystko jest ok i można tylko po zapisanych błędach domyślać, co jest przyczyną. Natomiast nie można sprawdzić układu w trybie rzeczywistym kiedy awaria występuje...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 12:43   #3
kriscante
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-08-2018
Skąd: Lipiany
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2,4
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po krótkiej jeździe, odpala po kilku godzinach

Jest pompa paliwa w zbiorniku. Pierwsze podejrzenie własnie było, że nie podaje paliwa, więc ją wymienili i wyczyścili zbiornik. Elektrozawór na pompie wtryskowej wymieniał poprzedni właściciel auta, bo auto kupiłem używane z tą właśnie usterką. Nadmienie tylko, że właśnie poprzedni właściciel dlatego auto sprzedał, bo też nie mógł poradzić sobie z tym problemem. Ja miałem nadzieję, że sobie poradzę ale jest ciężko, nikt nie bardzo wie za co się chwycić. Mi z kolei też nie uśmiecha się wymieniać po kolei wszystkich podejrzanych podzespołów, bo wiadomo że koszty nie małe. Poradźcie proszę, od czego zacząć, jakie kroki na początek, żeby jakoś sensownie zdiagnozować tą usterkę
kriscante jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 13:55   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po krótkiej jeździe, odpala po kilku godzinach

Sczytaj zapisane błędy fordowskim IDS-em przy pomocy dobrego diagnosty.
Testery tzw. ogólnowojskowe czasami pokazują błędy zupełnie od czapy.

W PCM jest zaimplementowanych mnóstwo sytuacji, przy których dawka wtrysku przyjmowana jest za zero i silnik nie odpali. Bez stuprocentowej pewności jaki jest błąd - możemy tylko wróżyć.
-------------------------

Sprawdziłem - silniki 2,2 po modernizacji w 2011 roku (przejście na układ Siemens) mają pompkę paliwa w zbiorniku.
Także najnowsze silniki 2,0 EcoBlue Panther mają pompkę w zbiorniku (zintegrowaną z czujnikiem poziomu paliwa).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-04-2020 o 12:42
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 18:02   #5
kriscante
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-08-2018
Skąd: Lipiany
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2,4
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po krótkiej jeździe, odpala po kilku godzinach

Wijtekjanus dzięki. Podjadę więc jeszcze raz na diagnostykę i niech sczytają te błędy. Dam znać co i jak wyszło.
kriscante jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 18:38   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po krótkiej jeździe, odpala po kilku godzinach

Niezależnie od podejrzeń co do układu paliwowego - to jeżeli nie będą miały one uzasadnienia - trzeba zainteresować się czujnikami synchronizującymi, a zwłaszcza czujnikiem wałka rozrządu. Nie wiem jak w twoim Customie, ale we wczesnych silnikach Puma tdci nie był zapisywany błąd czujnika wałka rozrządu, był pokazywany tylko wtedy, gdy czujnik był zwalony. A jest to czujnik Halla, czyli półprzewodnikowy i jego stan często jest chwiejny - raz działa (błędu nie ma), raz nie (błąd wtedy jest).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-08-2018 o 18:41
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 09:43   #7
Tadeuszm18
ford::amateur
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-04-2020
Skąd: Jaworzyna Śląska
Model: Coustom Tourneo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po krótkiej jeździe, odpala po kilku godzinach

Miałem ten sam problem po moich naprawach prawdopodobnie znalazłem przyczynę usterki po więcej informacji proszę dzwonić pod numer 691437041
Tadeuszm18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 13:55   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po krótkiej jeździe, odpala po kilku godzinach

Cytat:
Napisał Tadeuszm18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po więcej informacji proszę dzwonić pod numer 691437041
A jakie hasło? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 06:55   #9
Koks88
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 01-08-2018
Skąd: Tuszyn
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.2 155KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po krótkiej jeździe, odpala po kilku godzinach

Miałem identyczny problem. Też wymieniłem pompkę w zbiorniku która była już dość słaba ale nic to nie dało. Mi wyskakiwał błąd zbyt niskiego ciśnienia na obwodzie niskiego ciśnienia czy jakoś tak więc nie czepiałem się pompy wysokiego ciśnienia chociaż w pewnej chwili już chciałem nawet ją zmieniać. Oprócz błędu niskiego ciśnienia miałem też inne. U mnie usterka objawiała się zupełnie losowa czasem kilka dni jeździł i nic czasem kilka kilometrów i holowanie. Najczęściej było jednak jak u Ciebie. Kilka warsztatów i nikt nie wiedział co jest grane. Moja rada: trzeba sprawdzić skrzynkę bezpieczników pod maską. Zlokalizować bezpiecznik od wstępnej pompy paliwa tej z baku. Wyjmij go z gniazda weź coś ostrego i dongi miejsce w które wchodzi nóżka bezpiecznika na które podawany jest + z instalacji. Wygląda to jak miedziana blaszka z nacięciem. Tylko tyle i aż tyle. Bezpiecznik jest tak prowadzony w plastikowej obudowie że może siedzieć sztywno a minimalnie czasami nie stykać. Mnie to uratowało przed sprzedażą auta lub zepchnięciem do rowu i podpaleniem bo kilka miesięcy szukałem usterki aż w końcu po raz milionowy sprawdzałem bezpieczniki i akurat w tym danym momencie nie przewodził-fart Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nic Cie to nie kosztuje a spróbować warto. Pamiętaj żeby po zagięciu bezpiecznik wchodził z dużym oporem. Żebyś czół że nóżka rysuje o miedziane złącze. W instrukcji obsługi masz rozpisane bezpieczniki. Pochwal się czy pomogło. Tak dla potomnych bo może ktoś w przyszłości też będzie miał ten problem.

Ostatnio edytowane przez Koks88 ; 29-04-2020 o 07:01
Koks88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2022, 08:13   #10
tomtel
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-09-2012
Skąd: Wrocław
Model: Escape & Edge ST
Silnik: 2.0 Ecoboost Titanium ST / 2.7 ecoboost
Rocznik: 2017 & 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie po krótkiej jeździe, odpala po kilku godzinach

Mam dokladnie ten sam problem w Transit 2.2tdci 2015rok
Czy ktoś już rozwiązał ten problem?


Cytat:
Napisał Tadeuszm18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem ten sam problem po moich naprawach prawdopodobnie znalazłem przyczynę usterki po więcej informacji proszę dzwonić pod numer 691437041
tomtel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.