Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2018, 07:33   #111
SmartS
ford::amateur
 
Imię: Milosz
Zarejestrowany: 30-07-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford fokus mk2
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Witaj miałem to samo i okazało się że wina była po stronie łapy mocującej skrzynie biegów a znajduje się po lewej stronie u mnie dokładnie pod akumulatorem wyjęcie akumulatora i obudowy a potem śruba i dokręcenie wystarczy jeśli nie to wymiana poduszki

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka

SmartS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2018, 12:51   #112
pba0284
ford::beginner
 
Imię: pba
Zarejestrowany: 10-07-2013
Skąd: Poznań / Choszczno
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Cześć! Czy mógłbym prosić o pomoc?

Focus MK3; 1,6 diesel; 115kM

Objawy:
1. delikatny klekot/stukanie z lewej strony na luzie przy WYCIŚNIĘTYM sprzęgle - po wciśnięciu ustaje;
2. chrobotanie (jakby coś metalicznego ocierało) z lewej strony w trakcie jazdy po puszczeniu gazu lecz na biegu, czyli gdy auto zwalnia na biegu (na każdym);
3. metaliczne "dzwonienie" po podniesieniu koła i na biegu (oczywiście silnik zgaszony) którego nie słychać z prawej strony. Poniżej filmiki dla zobrazowania różnicy:
a) koło lewe - na biegu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
b) koło prawe - na biegu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
c) koło lewe - na luzie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
d) koło prawe - na luzie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
4. brak objawów ślizgania sprzęgła;
5. brak objawów "ciężko wchodzą biegi";
6. wszystkie poduszki OK.

Na 99% wymieniona była dwumasa i wysprzęglik (podobno, bo to poprzedni właściciel zrobił) - ok. 2 tyg temu, nie sądze, by dużo km było zrobionych na wymienionym.

W warsztatach padały różne diagnozy - od sprzęgła po skrzynię biegów.

Wg mnie, uszkodzony jest lewy przegub/półoś (lub cokolwiek innego) wychodzącego ze skrzyni do koła. Nie chcę sugerować przed wysłuchaniem filmików, ale wydaje mi się, że z prawego koła dochodzi tylko dźwięk "obijania" o sprężyny sprzęgła, gdy auto jest na biegu, natomiast z lewej strony dodatkowo jakieś "chrobotanie".

Czy ktoś miał podobny problem? Jakieś sugestie, porady? Co jeszcze i jak sprawdzić?


PS. Poprzednie auto - focus mk2, 1,6tdci, 109km, 2006r. Autem zrobiłem 120tys. km, bezawaryjnie! W tej chwili na liczniku 273tys km... I nadal żadnych oznak ew usterek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pba0284 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2018, 14:01   #113
SmartS
ford::amateur
 
Imię: Milosz
Zarejestrowany: 30-07-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford fokus mk2
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

No to czas na półosie niestety


Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka
SmartS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2018, 16:15   #114
Symeop
ford::beginner
 
Avatar Symeop
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 06-03-2018
Skąd: Cieszyn
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratec 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 32
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Ja dodam przykład stuków przy odpalaniu i gaszeniu silnika oraz przy jeździe na niskich obrotach.. w lutym kupiłem focusa 1.6 tdci 109 KM i wszystko działa. Byłem u mechanika, po wizycie zaczęło mi coś walić przy zapaleniu i gaszeniu, oraz przy niskich obrotach czyli wibracji. Chciałem porady mechanika, mówi że dwumasa. Dałem se spokój bo koszt ogromny. Pewnego dnia myjąc samochód również pod maską ręką walnąłem w jakieś rurki przy pod szybiu. Okazało się że jakiś twardy trójnik od tych wężyków walił o karoserię przenosząc głośne stuki do kabiny.
Symeop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2018, 17:20   #115
SmartS
ford::amateur
 
Imię: Milosz
Zarejestrowany: 30-07-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford fokus mk2
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Teraz przy tym aucie komplet sprzęgło docisk plus dwumasa to koszt 1350 zł i 500 zł wymiana

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka
SmartS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 10:49   #116
sneer
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-11-2018
Skąd: Poznan
Model: Ford Focus ST
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Pacjent Focus ST 2017, po spotkaniu (nie za mocnym)lewym rogiem z dzikiem

Panowie poduchy sprawdzone, glowna olejowa wymieniona bo wygladala najbardziej podejrzanie - silnik stoi troche wyzej ale...dalej przy zapalaniu dalej jak by jedno metaliczne stukniecie i zatrzesie silnikiem tak samo i przy gaszeniu. Dodatkowo podloga dalej drga....dwumasa raczej tez nie bo juz spuszczony byl plyn z ukladu sprzegla zeby oszzukac czujnik przy zapalaniu z wcisnietym sprzeglem i objay te same. Uklad wydechowy byl zdemontowany zeby wykluczyc ze problem ma podloze z wydechu....jakiekolwiek inne pomysly...? HELP
sneer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2019, 08:43   #117
Wi$ienek
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-03-2019
Skąd: Stargard
Model: Ficus
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

2,0 tdci (PSA) 136 KM. U mnie słuchać nieregularne stukoty na wolnych obrotach, głośniej wewnątrz auta niż na zewnątrz. Po naciśnięciu sprzęgła nie przestaje. Może to być któraś poduszka?
Wi$ienek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2019, 00:55   #118
kris86k
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-08-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus 5d Platinium X
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 199
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Witam.
Jakie są momenty dokręcania dolnej poduszki w Foce poliftowej 2.0TDCi?

[edit]
Sam sobie odpowiem. Obie 80Nm.
Mam nadzieję, że dobrze odczytałem z angielskiego:
Engine support insulator to transaxle bracket bolt 80Nm
Engine support insulator to front axle crossmember bolts 80Nm

Ostatnio edytowane przez kris86k ; 05-12-2019 o 17:59
kris86k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 11:53   #119
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Wybaczcie odkop, ale wątek dotyczący problemu jest dosyć rozbudowany, także z niego skorzystam.
Przeczytałem wątek, gdyż miałem takie objawy o których piszecie z tym, że mam skrzynie automatyczna 4f27e.
U mnie winowajcą stukow przy odpalaniu/gaszeniu silnika okazało się (chyba, bo dokładnie nie pamiętam) sprzęgło klimatyzacji lub napinacz paska. U mnie w 2.0 duratec element ren znajduje się chyba nad rozrządem. Był spory luz.
Nie mam jak sprawdzić reraz, bo max u mechanika ale chyba trzeci raz przymierzalem się do napisania tej informacji i zawsze uciekało. Jak odbiorę auto to zrobię zdjęcie tej części.

Edit
Dobra, pomyliłem auta i silniki. W Alhambrze 1.9 auy ta część znajdowała się nad rozrządem.

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 30-05-2020 o 14:34
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2021, 11:17   #120
Mariachiiii
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-02-2021
Skąd: Torzym
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Potrzebuję pomocy, szukam szukam i nie mogę dojść do tego, co to może być... Do pomocy nagrałem filmik, może ktoś z tym już się spotkał? Efekt występuje przy wciśniętym sprzęgle przy odpaleniu i gaszeniu auta. Podczas jazdy tylko jeżeli stoję chwilę na światłach, słychać coś podobnego ale ciszej i to nie zawsze. WTF?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mariachiiii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.