Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2020, 16:10   #491
Kalib44
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód stoi w miejscu, na wolnych obrotach. Sprężarka działa cały czas, nie jest rozłączana przez sprzęgło. Zmieniasz sobie siłę nadmuchu, raz na mniejszą, raz na większą, w odstępach powiedzmy 2 minut. Ciśnienie w układzie przy każdej takiej zmianie, albo rośnie (jak zwiększasz nadmuch) albo maleje (jak zmniejszasz nadmuch), oczywiście sprężarka cały czas jest napędzana tą samą prędkością i cały czas działa, sprzęgło jej ani razu nie rozłącza bez względu na Twoje zmiany siły nadmuchu.
Jak mi wytłumaczysz w jaki sposób zmienia się ciśnienie w układzie, kiedy zmieniasz siłę nadmuchu, to dam spokój.
Wytłumacz mi w jaki sposób siłą nadmuchu zmniejszysz lub zwiększysz ciśnienie. Nie pisz herezji. Ciśnienie w układzie będzie rosło jeśli np stoisz w korku i wentylator nie daje rady schłodzić czynnika w skraplaczu lub będzie spadało jeśli układ jest wydajny nie ma problemu odprowadzania ciepła ze skraplacza.

Kalib44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 16:23   #492
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał Kalib44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wytłumacz mi w jaki sposób siłą nadmuchu zmniejszysz lub zwiększysz ciśnienie. Nie pisz herezji. Ciśnienie w układzie będzie rosło jeśli np stoisz w korku i wentylator nie daje rady schłodzić czynnika w skraplaczu lub będzie spadało jeśli układ jest wydajny nie ma problemu odprowadzania ciepła ze skraplacza.
Dalsza rozmowa w takim układzie nie ma sensu. Pogadajcie sobie z jakimś kumatym chłodniarzem od naszego modelu, może jego zdanie do Was dotrze...
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2020, 23:31   #493
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Ooo, widzę, że ktoś pokasował moje ostatnie posty..., ale nieważne... to nawet dobrze, bo musiałbym przeczytać jakieś wypociny przeciwko mojemu ostatniemu postowi...
Ze względu na zupełny brak szacunku i zrozumienia w tym wątku powinienem to olać i nic Wam nie pisać, ale poznajcie moje chamskie serce...

Moja klima wróciła do żywych i tak, jak pisałem wcześniej, sprawna klima, na ustawieniu LOW powoduje, że sprężarka działa bez żadnych przerw, jak ktoś ma inaczej, to powinien szukać usterki. Powodem przerw było ślizgające się sprzęgło, dlatego podczas mocniejszego przyspieszania klima się wyłączała i włączała dopiero, jak obroty silnika spadały. Wystarczyło usunąć podkładkę przy sprzęgiełku klimy i teraz jak zasprzęgli, to trzyma elegancko, dopóki sam nie wyłączę klimy. Wcześniej miałem też problem na postoju, że się załączała i wyłączała, ale to już chyba opisywałem wcześniej, że problemem były mocno zabrudzone chłodnice, zwłaszcza ta od klimy i układ się przegrzewał i co chwilę rozłączał sprzęgło=wyłączał chłodzenie. Teraz nawet w upały, jakie były dzisiaj klima chłodzi rewelacyjnie, bez żadnych przerw. Dla pewności jeździłem kiedyś z podłączonym komputerem, żeby zobaczyć, czy sprężarka się rozłącza, wtedy szybko spada ciśnienie w układzie, i po 15 min jeździe z przyspieszaniem itd. sprężarka nie wyłączyła się ani razu, więc mam pewność, że przyczyna rozłączania została usunięta.
Powodzenia w szukaniu usterek w Waszych przerywających sprężarkach.
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 09:32   #494
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Kolego wiem że MK4 klima ma słabą wydajność. Ja natomiast nie widzę potrzeby ustawić na LO. Mam ustawione auto 21 i jest git.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 10:45   #495
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Masz takie prawo, a sprężarka i tak powinna działać bez przerwy, dopiero gdyby zadana przez Ciebie temperatura została osiągnięta wewnątrz samochodu, to sprężarka powinna przerwać pracę, przynajmniej do momentu, kiedy znowu będziesz miał wyższą, niż zadaną.
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 11:15   #496
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprężarka powinna przerwać pracę, przynajmniej do momentu, kiedy znowu będziesz miał wyższą, niż zadaną.
Czyli jak się ustawi temperaturę na HI, to sprężarka się nie powinna załączać wcale?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 18:30   #497
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Nie wiem, sprawdź sobie. Wszystko zależy pewnie od temperatury wewnątrz auta. Jak będzie w aucie 10 stopni i ustawisz na HI to pewnie będzie działać cały czas, chyba że komputer ma przypisaną jakąś temperaturę do HI i po osiągnięciu jej w kabinie, sprężarka się rozprzęgli i klima przestanie działać, a może nie. Nie sprawdzałem takiej opcji. W tej chwili na dworze chyba trochę za ciepło i auto się mocno nagrzewa w środku żeby to sprawdzić...
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 19:03   #498
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będzie w aucie 10 stopni i ustawisz na HI to pewnie będzie działać cały czas, chyba że komputer ma przypisaną jakąś temperaturę do HI i po osiągnięciu jej w kabinie, sprężarka się rozprzęgli i klima przestanie działać, a może nie.
Hmm. Czyli skoro to sprężarka reguluje tmperaturę wewnątrz auta, to ona ma też funkcję grzania?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 22:33   #499
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Nie wiem. Napisałem już powyżej. Od grzania jest nagrzewnica, a nie sprężarka, to oczywiste..., ale skoro to jest klimatronik, to wszystko jest ze sobą połączone i jak zostaje osiągnięta zadana temperatura, to nadmuch sam się zmniejsza i pewnie moc grzania też, a jak jest włączona klimatyzacja, bo przy grzaniu wcale nie musi, to pewnie też przestaje na jakiś czas działać. Ja nie mam takiej potrzeby, jak masz, to sobie sprawdź, jak to działa wszystko.Nigdzie nie napisałem, że sprężarka ma funkcję grzania, to absurdalne, skąd Ci to przyszło do głowy...? Dla mnie główną funkcją klimatyzacji jest chłodzenie i odparowywanie szyb, jak jest taka potrzeba.
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 05:58   #500
tiga1916
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: Białystok
Model: Focus mk1 Mondeo mk3 2.0 tdci
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 179
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

A to czasem nie jest tak że podczas gwaltowniejszego przyspieszania sprezarka przestaje działać bo sterownik uznaje że ważniejsze jest przyspieszenie a nie klima.
tiga1916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.