Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2014, 18:10   #1
luclukas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2014
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Brak mocy na wolnych obrotach do 2000obr/min

Witam. Mam problem jak w temacie. Otóż, gdy jadę powoli to auto nie ma przyśpieszenia, brakuje mocy. Dopiero po ok 2000-2500 obr/min auto przyśpiesza. Jak wrzucę np. 2-gi bieg to auto jedzie jedzie jedzie aż do powyższych 2000obr mimo wciśniętego na max pedał gazu. Gdy go wysprzęglę to wpada on na wysokie obroty i już potem jedzie fajnie. Turbina będzie chyba dobra skoro na wysokich obrotach auto jedzie normalnie? Co może być tego przyczyną? Auto odpala bez problemu na wolnych obrotach pracuje równo. Tylko przy ruszaniu brak mu tej mocy. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

luclukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2014, 18:26   #2
18stanley
ford::beginner
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: Bartoszyce
Model: ford focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Brak mocy na wolnych obrotach do 2000obr/min

Być może, że masz nieszczelny układ doładowujący, od turbiny do kolektora dolotowego. U mnie dolot trochę pogwizdywał, itp., potem straciłem moc w silniku, silnik reagował na pedał gazu bardzo wolno, powyżej 2000 obrotów. Nie wiedziałem co mu dolega, mechanik kazał mi wymienić regulator lub czujnik doładowania turbiny. przyczyna okazała bardziej prozaiczna, uległ uszkodzeniu - rozszczelnieniu - łącznik plastikowy przed samym kolektorem dolotowym /taka harmonijka/. Po jej wymianie objawy słabej mocy, słabego silnika i powolnego wchodzenia na obroty ustały.
18stanley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2014, 20:18   #3
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Brak mocy na wolnych obrotach do 2000obr/min

Postaraj się sczytać błędy. Mam coś podobnego i podejrzewam problem z EGR (tak pokazują błędy). Inaczej to wróżenie z fusów.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2014, 12:08   #4
dominlodz
ford::average
 
Avatar dominlodz
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 Duratec 115PS
Rocznik: 2009
Postów: 125
Domyślnie Odp: Brak mocy na wolnych obrotach do 2000obr/min

@paablod - a jaki miałeś błąd ?
ja mam u siebie to samo "egr valve stuck" - to jest z forscan'a
tylko u mnie problem w tym że mam benzyniaka polifta i nie mogę nigdzie pod maską tego EGR'a znaleźć, może jest gdzieś od spodu silnika na zaworze od wydechu ?
dominlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2014, 12:17   #5
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Brak mocy na wolnych obrotach do 2000obr/min

Tutaj jest moje "[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Błędy i zachowanie samochodu ewidentnie wskazują na EGR. Mam podejrzenia, że:
1. Uruchomienie wymuszonego wypalania DPF zabrudziło/uszkodziło? EGR i stąd to wszystko.
2. Zapuszczenie kalibracji EGR Forscanem źle go ustawiło i stąd to wszystko.

Ja mam zaprzyjaźniony warsztat pod Rzeszowem i kwestia diagnostyki przez mechanika musi zostać odłożona do odwiedzin rodziny.
Chyba, że ktoś w W-wie za rozsądne pieniądze może usunąć przyczynę tego stanu rzeczy, to info na PW.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.