Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2012, 22:11   #31
patomi73
ford::amateur
 
Imię: MICHAŁ
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: Mazowsze
Model: Mondeo mkIII
Silnik: tdci2,0 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Witam Wszystkich! Możliwe, że problem z moim Mondkiem pojawił się już wcześniej w FCP, jednak ja mam ten problem od dzisiaj i proszę doświadczonych Kolegów o radę. Mondek miesiąc temu przeszedł przegląd: nowe filtry oleju, paliwa, powietrza i olej. Jednak dzisiaj jeździł tylko pół dnia - pierwsza połowa bez problemów, druga połowa przymusowy postój na parkingu - po zgaszeniu silnika już nie zapalił. W zbiorniku "dobre paliwo" ON VERVA, w akumulatorze dużo energii, rozrusznik kręci... i nic - nie zapala. Na forum wyczytałem, że kłopot może powodować wspomagająca pompa paliwa. Czy uważacie, że ja też powinienem ją wymienić n nową? Czy macie inne wskazówki? Za wszystkie trafne będę wdzięczny. Pozdrowienia dla Wszystkich FORDZIARZY

patomi73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2012, 07:13   #32
Trab78
ford::beginner
 
Imię: Bart
Zarejestrowany: 03-09-2008
Model: Focus II
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Wrzućcie jakiś link do pompki, żebym zobaczył czego szukać. (do 1.8 tdci). Auto nie wchodzi na więcej niż 3 tyś obrotów i muli - coś jakby tryb awaryjny, świeci "usterka układu silnika". Na kompie wyszło za małe ciśnienie paliwa na listwie. Na początek wymieniłem filtr, zgodnie z zaleceniem, ale nie pomogło. po ponownym wyciągnięciu filtra - już tego nowego - okazało się, że jest do połowy pusty (lub pełny jak kto woli). Pomyślałem, że zasysa jakieś powietrze, ale wygląda, że wszystko szczelne. Myślę więc, że to może być owa pompka.
(problem zaczął się na prawie pustym baku i po tym jak przez pomyłkę jakieś 250 km wcześniej wlałem ok 2 l Pb, co oczywiście zalałem dieslem)
Jakieś sugestie panowie?
Trab78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2012, 20:02   #33
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Cytat:
Napisał Trab78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrzućcie jakiś link do pompki, żebym zobaczył czego szukać. (do 1.8 tdci)
kolego ten temat dotyczy mondeo mk3 a nie focusa mk2
a z tego co pamietam to focus nie ma pompki wspomagającej tylko pompe wysokiego ciśnienia
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2013, 16:46   #34
szymm2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-04-2010
Skąd: Wawa
Model: Mondeo
Silnik: 2
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Cytat:
Napisał JarekWRC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie kolegów!

Wybaczcie jesli temat się już pojawil. Od niedawna jestem forumowiczem i wlascicielem Mondka a tu juz pierwsze (powazne ?!) problemy.
Szukalem i sporo czytalem o podobnych przypadkach (swiecaca sprezynka, auto calkowicie nie odpala itp.) lecz moj przypadek wydaje sie byc inny.

Czy może to byc wskazanie na awarię pomocniczej pompy paliwa przy zbiorniku?

Charakterystyka usterki:

Podczas ostatnich mrozów (-20) auto odmowilo mi posluszenstwa. Tego dnia kilka razy wczesniej, dluzej musialem przytrzymac kluczyk w stacyjce zanim odpalilo, aby za ktoryms razem podczas jazdy nagle zaczely spadac obroty (mimo wcisnietego gazu), szarpanie auta aż w końcu zgasło.
Objawy jakby zabrakło paliwa. Po dolaniu paliwa auta nie szlo uruchomic, a jak silnik zaskoczyl to tylko na moment aby obroty znow spadly doprowadzajac do zgasniecia silnika.

Po odstawieniu do mechanika okazalo sie ze w filtrze paliwa nie bylo ropy. Zostal on przy okazji wymieniony a auto zostalo poddane "rozmrażaniu". Jak powiedzial mechanik, paliwo zamarzlo w baku. Zostal dolany srodek przeciw zamarzaniu i o dziwo po "ogrzaniu" auta farelka, auto zapalilo. Pochodzilo tak przez kilka godzin na wolnych obratach (stojac przy garazu) przez co mechanik wykluczyl wadliwe dzialanie pompy. Szczesliwy swego nastepnego dnia odpalilem auto u mechanika, podjechalem na stacje dolac Shell v-power i tak ujechalem jeszcze moze z 1 km aby auto znow dostalo tych samych objawow i zgaslo. Dodam, ze jak zwykle nie szlo go pozniej odpalic.
Historia znow powtorzyla (tym razem mechanikowi) po kolejnym dniu "odmrazania" - jak to nazywal. Auto odpalilo, pochodzilo dluzszy czas po czym po wyjechaniu na miasto, zgaslo po przejechaniu ok 1 km.

Mechanik z uporem maniaka wciska mi ze jest to temat dla elektryka, ze moze jest gdzies, jakies przebicie lub nie ma masy i twierdzi ze z mechanicznego punktu widzenia wszystko jest ok. Na ta chwile auto jest u elektryka i pewnie nastepny znawca sie wypowie, az strach pomyslec co takie, stad tez pytanie do Was.

Moze ktos z was mial podobna historie i moglby cos podpowiedziec. Bede naprawde bardzo wdzieczny, zaoszczedzi to moze odrbine czasu i pieniedzy gdyz jak narazie juz 2 tydz (z uwagi tez na siwieta) auto stoi u mechanika.

Dodam tylko ze auto nie ma immobilaizera (przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo) a co do kontrolek to zachowuja sie calkiem normalnie a przed awaria nie pojawialo sie nic niepokojacego (typu sprezynka itp). Silnik kreci bez zarzutów.

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Jarek
Witam Koleżanki i Kolegów
Ja mam identyczny problem ale posiadam Forda Mondeo MK3 TDCI 130 KM nie wiem co robić. Myślałem że to złe paliwo z orlena więc zalałem paliwo Shell V-Power Diesel. Jeździł ładnie nic się nie działo, aż do dziś ten sam problem zapaliła się sprężynka stracił moc i zgasł. Odczekałem chwilę odpalił ruszyłem i zgasł i tak kilka razy. Dojechałem pod bramę i zgasł nie mogłem odpalić, więc odkręciłem na chwilę klemę plusową z akumulatora i odpalił normalnie. Teraz samochód stoi w garażu i nie wiem co dalej robić Pomocy
szymm2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 22:47   #35
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Cytat:
Napisał szymm2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz samochód stoi w garażu i nie wiem co dalej robić Pomocy
zaprowadzić do mechanika i zobaczyć jakie ma błedy nikt tutaj z fusów nie powróży jak miga sprezynka to jest jakiś błąd tylko jaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 07:48   #36
ozmatox
ford::beginner
 
Avatar ozmatox
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Poznań
Model: [MKIV] Silver X
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Cześć Panowie.
Podepnę się pod temat.
Mam MK3 w benzynie 1.8 2003r od 7 lat i sytuacja wygląda tak że wczoraj jeździłem wszędzie samochód odpalał normalnie a po nocy spędzonej w garażu, dzisiaj rano nie mogłem go zapalić więc tam został.
Zdjąłem kanapę sprawdziłem na przewodzie ziel-pomarańczowy pojawia się +12 podczas przekręcenia stacyjki i znika (prawidłowo) na przewodzie czarnym jest masa. Więc obstawiam pompkę paliwa, może się zawiesiła a może padła. krótko mówiąc co jeszcze mogę sprawdzić przed wymianą pompki???
Czy przycisk inercyjny na lewym boczku kierowcy odciana plusa?

Ostatnio edytowane przez ozmatox ; 02-06-2013 o 08:19
ozmatox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 19:27   #37
janusz72
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 188
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Witam! Myśle że mnie też dopadła ta pompka, ale mam małe wątpliwości, więc czasami auto szrpało , ale dało się jechać, wystarczyło zgaszenie i odpalenie , w sobote szarpał i zgasł! Wziołem na linke i komp, wyszło P0148 ,P0149 i P0164, gostek pokasował błędy i mundek jak żywy! Zaczołem testować pompke koło zbiornika i niestety nie pracowała , rozebrałem ją i okazało się że uszkodzeniu uległ komutator, jest kompletnie wytarty przez szczotki aż do izolatora. Dzisiaj odpaliłem i nie stety pompka nie chodzi, a z samochodem nie ma żadnych problemów, czy możliwe jest że pracuje dobrze z uszkodzoną pompką, jutro odłącze od niej przewody i zrobie test! Załącze fotke uszkodzonego komutatora na wirniku, wystarczył by przeszczep odpowiedzniego komutatora i pompka jak nowa!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie135.jpg (92.4 KB, 87 wyświetleń)
janusz72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 10:29   #38
janusz72
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 188
Wink Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Jestem już po testach, ale nie widze żadnej różnicy jazdy z odłączoną pompą- test na ok 2km. Chce kupić i przełożyć komutator, koszt ok 22zł, wziołem wymiary ale niestety zapomniałem policzyć ile ma wycinków, wydaje mi się że 11 ale nie jestem pewien. Mam prośbe dla tych co zmieniali pompe, czy mogli by rozebrać ja i policzyć wycinki komutatora, bo nie chce znowu wyciągać jej wyciągać! Tak sobie myśle że zwiększone spalanie od ok 1,5 roku moze być związane z tym że ta pompa nie pracowała, do tego wewnątrz niej jest siatkowy filterek, dość mocno zabrudzony był, co ograniczało przepływ paliwa, dlatego mogło być zwiekszone spalanie. Jeśli ktoś mi poda liczbe wycinków komutatora to będe chciał kupić i naprawić pompke , a jak nie to kupie nową , a tą może naprawie w przyszłości dla celów badawczych .
janusz72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 19:25   #39
hircik
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-11-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

witam wszystkich, jako nowy podpinam się pod temat. w moim mongole tdci 130km z 2002 roku cos się niedobrego dzieje. wygląda tak jakby paliwo się cofało i nie odpala, kręci aż się zapala sprężynka i mruga abs. jakis czas temu mi nie odpalił to wystarczyło zalać filtr paliwa i zapalał od razu. przez noc postał i rano znowu to samo. przy okazji wyszło że żadna świeca nie grzeje. czytałem że w tdci nie ma pomocniczej pompki paliwa więc czy mi padła pompa wysokiego ciśnienia? na przewodzie paliwowym na wejściu do filtra złamała mi się ta spinka plastikowa i wymieniłem sobie na wąż gumowy (paliwowy) ale po zalaniu filtra już nie odpalił, teraz ładuję aku bo mi siadł od kręcenia... Jakieś pomysły/sugestie? proszę o pomoc!
hircik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 16:52   #40
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: czy to pompa paliwa?? Proszę o radę

Witam. Pozwolę sobie odświeżyć trochę temat ponieważ mam ,,chyba,, podobny problem choć jakby objawy są nieco inne otóż moja wizyta na kompie u mechanika zakończyła się wykryciem błędów
P1564- żąda zredukowania dawki paliwa
P0149- zgłasza błąd czasu (kąta wyprzedzenia ) podawania dawki paliwa + Jeżeli obecny jest DTC P1564 a silnik stuka wymień zawór elektromagnetyczny regulacji kąta wtrysku

Przed pojechaniem do tego mechaniora auto po zagrzaniu się straciło na mocy a po odczytaniu błędów mechanik twierdzi że przyczyną ich wystąpienia może być właśnie pompa pomocnicza paliwa, skasował błedy i auto stało u niego jeszcze jeden dzień bo robił sprzęgło. Następnego dnia wsiadam jadę jest git ale nie dawała mi spokoju ta pompka więc wjechałem na kanał postukałem ją przeczyściłem styki. Auto jeździło bez zarztu jakieś dwa tygodnie, dzisiaj jak zrobiłem większą trasę objawy powróciły auto lekko poszarpuje i nie ma takiego kopa ale podkreślam tylko gdy silnik się zagrzeje na zimnym idzie ładnie równo i ma moc.

Moje pytanie odnośnie tematu i tej pompki pomocniczej czy pompka powinna dać jakieś oznaki życia po przekręceniu kluczyka w pozycję II bo u mnie nic nie słychać, dopiero jak uruchomię silnik to pompka drży i buczy. No i drugie pytanie czy faktycznie te błędy może powodować ta pompka a jeśli nie to czy da się wymienić ten ,, zawór elektromagnetyczny regulacji kąta wtrysku,,

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.