Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2017, 20:31   #71
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam silnik nie jest jakoś specjalnie awaryjny, ale akurat mikropęknięcia głowicy są bardzo, bardzo, bardzo częste, a więc na 100 % materiał głowicy jest za słaby do doładowanego silnika, wolnossak wytrzymałby, ale nie uturbiony. Powiem więcej - mnóstwo ludzi z takimi mikropęknięciami bardzo długo jeździ i nie mają o tym pojęcia, jednak do czasu.....
Na jeden ze stron int.

"Niezawodność i bardzo dobrą dynamikę zapewnia silnik 1,6 EcoBoost. Podstawowa wersja ma 150 KM i rozpędza auto do 100 km/h w 8,7 s. Mocniejsza dysponuje mocą 182 KM i jest o 0,7 s szybsza. Usterki? Sporadyczne przypadki kłopotów z oprogramowaniem i pękaniem bloku silnika (głównie w mocniejszej odmianie). Większość opinii jest jednak pozytywna"

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka

cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 20:40   #72
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał cytus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystko fajnie tylko nie wiem jak sprawdzic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Pod kołem zębatym z lewej strony patrząc od dolu powinien być otwór i tamtędy wylatuje
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 12:23   #73
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał cytus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to w takim razie jednoznacznie zdiagnozować?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Odpalić i obserwować skąd się sączy, a może być tak, że raz leci a raz nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To się ujawni samo po czasie - porządnie tryśnie gorącym olejem i nawet pożar jest możliwy - w USA były takie przypadki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 16-04-2017 o 12:26
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 12:29   #74
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpalić i obserwować skąd się sączy, a może być tak, że raz leci a raz nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To się ujawni samo po czasie - porządnie tryśnie gorącym olejem i nawet pożar jest możliwy - w USA były takie przypadki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ha ha :-) ....
Dobre :-)
Gaśnica x3 na wyposażeniu od wersji Trend Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2017, 08:37   #75
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

U mnie wymieniono popękany zbiorniczek wyrównawczy - też typowa usterka, ciekawe z czego on jest ? Wyrób plastikopodobny....on raczej nawet nie pęka, a rozchodzi się od spodu, ulega biodegradacji po ok. 4 latach....w zasadzie wszystkie pękają, podobna sprawa jak z uszczelnianiem półosi - usterka prędzej czy później nastąpi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Tomasz1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spotkałem się już z kilkoma sytuacjami gdzie zbiorniczek zwyczajnie pękł. Nie wiem czym to spowodowane ale tak jest.
Pęka, bo jest z gów.nolitu, podobnie jak głowica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 30-05-2017 o 08:47
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2017, 08:50   #76
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

załóżcie z jakiegoś auta 20 letniego, w tamtych autach może ciężarówka po nim przejechać i będzie cały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2017, 08:53   #77
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

U mnie była kałuża w garażu - nagle się pojawiła, już myślałem że uszczelka pod głowicą i wywaliło płyn, ale na szczęście badziewny zbiorniczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2017, 20:13   #78
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Panowie!dzisiaj doznałem lekkiego wku......., pojechałem do kolegi na kanał aby zobaczyć mojego Focusa od spodu. Czasem się poci to był plan wytarcia i do domu, ale jakie było moje zdziwienie jak widać na poniższych zdjęciach mam kropelki płynu chłodniczego na silniku!
Sprawdziliśmy węże i nic nie widać żeby leciało, mało tego w poniedziałek sprawdzałem poziom płynu w zbiorniku i był na max jak zawsze. Dzisiaj poziom płynu w zbiorniku wynosił zero!
Osłona pod silnikiem napita i mokra, uzupełniłem płyn i po zrobieniu 40-50 km nie widzę jakiegoś ubytku większego. Nie wiem o co chodzi i gdzie może lecieć z bloku silnika?
Korek w zbiorniku nie strzela , po odkręceniu poziom płunu nie podnosi się więc to raczej nie uszczelka pod głowicą.
Popatrzcie na załączone zdjęcia.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez raptorf22 ; 10-06-2017 o 22:40
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 10:48   #79
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Sprawdź chłodnice olejowa czy na króćcach nie puszcza.
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 12:24   #80
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź chłodnice olejowa czy na króćcach nie puszcza.
Czyli kwadratowy zasobnik z fakturą żeberek widoczny na drugim zdjęciu bliżej górnej krawędzi zdjęcia?
Posiadacie może schemat instalacji wodnej silnika 1.6 tdci 8V?
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.