Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2017, 16:21   #81
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Półosie w każdym Focusie mk3 padają, na pewno nie jest to problem jednostkowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po 60 tys. km raczej pewny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najbardziej wnerwia mnie, że w tym aucie co chwilę coś cieknie....jak nie z półosi to płyn chłodzący, jak nie płyn to olej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK półosie padają, ale jaki ma związek puknięcie przy zmianie biegu np: z 1 na 2 z półosią? Czy to czasem nie jest luz na wybieraku, przesuwce lub na wałku w skrzyni biegów?

raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 17:29   #82
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Prędzej bym powiedział że na mechaniźmie różnicowym, skoro często czytam że po podniesieniu jednej strony samochodu i obracaniu koła w obie strony słychać te stuki.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 17:54   #83
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Półosie są pewne, przynajmniej na polskich drogach, ale stuków nie miałem, choć może to też zależeć od stopnia degradacji, ale ja akurat szukam wycieków co 1000 km przebiegu, więc wykryłem temat szybko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 29-08-2017 o 17:56
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 08:12   #84
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Pierwsze roczniki miały wadliwe uszczelniacze półosi, które przeciekały. U mnie przy 60kkm suchutko i półosiom nic nie dolega, a lekko nie mają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 08:27   #85
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prędzej bym powiedział że na mechaniźmie różnicowym, skoro często czytam że po podniesieniu jednej strony samochodu i obracaniu koła w obie strony słychać te stuki.
Witam

Ten stuk wynika z luzu sumarycznego w ukł.napędowym.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 08:33   #86
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Ten stuk wynika z luzu sumarycznego w ukł.napędowym.

pozdrawiam
U mnie też pojawia się stuk przy wrzucaniu dwójki czasem trójki i zdarza się że lekko słychać jak już puszczę sorzęgło... wyraźnie cichszy i rzadziej się pojawia. W ASO nic nie słyszeli ..

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 11:56   #87
Tom8
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-05-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał Tom8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Moje Mondeo 2014r, 1.6 benzyna. Miałem stuki podczas wrzucania biegów. Oddałem do serwisu i wymienili hydraulikę sprzęgła oraz jakiś trzpień który był pęknięty - czekałem 2 tygodnie wtedy na auto bo część ta jechała z magazynu w DE. W serwisie sami byli zdziwieni że to pękło bo nie mieli jeszcze takiego przypadku. Ponoć to się w ogóle nie psuje - przy ok 30 tys przebiegu.
Po tej wymianie zaczęło bardziej stukać - jakby delikatnie młotkiem pukać przy próbie wrzucenia biegu-wszystkich. Poza tym jeszcze zaczęło haczyć i biegi wchodzą na 2 razy. No i najlepsze że o ile wtedy serwis słyszał wszystko (auto na gwarancji) i coś próbował zrobić to teraz już nawet nie słyszą że coś stuka. Dodam że teraz wali tak że na prawdę trzeba mieć problemy ze słuchem żeby tego nie zanotować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie wziąłem rzeczoznawcę który nie chciał mi uwierzyć że serwis nic nie słyszy. Jestem teraz umówiony do serwisu na zdjęcie skrzyni i sprawdzenie sprzęgła i skrzyni. Tylko tak się zastanawiam jak piszecie teraz o tych półosiach że może to tutaj przyczyna. Tyle że u mnie na postoju to też jest.
Generalnie sprawdzam w tym tygodniu tylko że ta przyjemność ok 3 tyś. Jeśli się okaże że to półośki to wydatek bezcelowy.
Auto zostawiłem w serwisie jeszcze przed końcem gwarancji i stoi u nich już ponad miesiąc także jeszcze sprawa gwarancyjna.
Zastanawiam się teraz czy zwrócić ich uwagę na półośki ale czy to możliwe żeby sami na to nie wpadli??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawa toczy się dalej. Auto zabrałem lawetą do innego serwisu, po postoju przez ok. 3 miesiące w pierwszym serwisie, który twierdził cały czas, że wszystko jest ok i nic nie trzeba robić. Tam już na wejściu stwierdzili, że coś jest nie tak. Kilka dni później, przy rzeczoznawcy, zdjęliśmy skrzynie. Od razu wyszło, że to dwumas (czyli sprawa do naprawy w ramach gwarancji). Mam opis sytuacji zrobiony przez rzeczoznawcę. Drugi serwis też potwierdził, że dwumas uszkodzony i stąd te stuki przy zmianie biegów.
Natomiast, teraz najlepsze. Mimo to, Ford Polska nadal nie widzi problemu, od ponad miesiąca nie daje odpowiedzi czy naprawią czy nie ( w ramach gwarancji ). Auto stoi już prawie 4 miesiące w serwisie. Ogólnie, to twierdzą, że wszystko dobrze działa i nic nie trzeba robić, mimo opinii rzeczoznawcy.
Generalnie, gwarancja w Fordzie widać, że nie działa i robią wszystko, aby odsunąć termin na "po gwarancji", licząc, że potem i tak ktoś pewnie zrezygnuje, bo chyba tak to trzeba rozumieć. Czy to jest normalne działanie Forda? Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w temacie?
Jeśli ktoś ma podobną sytuację z Fordem Polska to zapraszam do kontaktu. Podziałamy z nimi razem.
Tom8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 16:01   #88
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

I jak sprawa sie zakończyła?
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 17:27   #89
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Proszę o informacje
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2019, 18:56   #90
malyszek282
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-10-2018
Skąd: Łódź
Model: Mk4 mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

witam serdecznie mam taki problem odnosnie stukania odgłos dochodzi od strony skrzyni biegów dwu mas wymieniony kompletne sprzegło i nadal coś puka czy na luzie czy na biegu nie ma znaczenia jedynie odgłos znika po wcisnieciu delikatnie biegu bez sprzegła lub jak dodaje troszke gazu to stuki ustaja .Podczas jazdy nie ma tego stukania tylko jak auto stoi na luzie czy może ktoś miał podobne problemy autko to ford mondeo mk4 2013 rok 1.6 disel
malyszek282 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.