Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2018, 07:00   #1
Zuraw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Panowie,

Mialem juz zaczekac z tym tematem ale nie daje mi to spokoju. Dwa tygodnie temu kupilem uzywanego Focusa Mk3 z roku 2014. Ogolnie fajnie i przyjemne auto ale sa juz pierwsze niepokojace (przynajmniej dla mnie) obserwacje co do dzialania pewnych rzeczy.

Wczoraj chcialem sprawdzic poziom oleju i przy okazji zauwazylem bardzo niski poziom chlodziwa - duzo ponizej minimum. Okrecilem korek (swoja droga strasznie ciezko chodzi) i uslyszalem syk. Dodaktowo po tym fakcie poziom plynu troche wzrosl. Dzis oczywisice zrobie dolewke plynu.
Ale co sadzicie o tym nadcisnieniu pod korkiem. Czy to jest normalne? Zaznaczam ze samochod byl zimny - po nocy.

Pozdrawiam,
-M


Ostatnio edytowane przez Zuraw ; 14-03-2018 o 07:01 Powód: brak tekstu
Zuraw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 07:35   #2
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Jesteś pewien, że miałeś nadciśnienie a nie podciśnienie? Sam fakt, że był oznacza przynajmniej, że układ jest szczelny.
A korek chodzi ciężko, bo tam jest mechanizm który zapobiega "wybuchowi" w przy próbie odkręcenia na gorąco.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 07:52   #3
virusford
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Nie chcę być czarodziejem, ale dobrze to nie zwiastuje. Płyn znika a ciśnienie jest w zbiorniczku - u mnie była to uszczelka pod głowicą. Nigdzie innych oznak nie było, nie mieszał się płyn z olejem, nie było żadnych wycieków i nie działo się to gwałtownie - wręcz przeciwnie. Ale coraz częściej musiałem dolewać, aż w końcu nadszedł kres. Polecam udać się do zaufanego magika od silników, zanim będzie za późno i silnik zacznie się grzać.
virusford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 08:35   #4
Zuraw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś pewien, że miałeś nadciśnienie a nie podciśnienie? Sam fakt, że był oznacza przynajmniej, że układ jest szczelny.
A korek chodzi ciężko, bo tam jest mechanizm który zapobiega "wybuchowi" w przy próbie odkręcenia na gorąco.
Ze nadcisnienie to nie jestem pewien. Ale poziom plynu wzrosl po wyrownaniu cisnienie wiec zakladam ze to nadcisnienie.

Cytat:
Napisał virusford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę być czarodziejem, ale dobrze to nie zwiastuje. Płyn znika a ciśnienie jest w zbiorniczku - u mnie była to uszczelka pod głowicą. Nigdzie innych oznak nie było, nie mieszał się płyn z olejem, nie było żadnych wycieków i nie działo się to gwałtownie - wręcz przeciwnie. Ale coraz częściej musiałem dolewać, aż w końcu nadszedł kres. Polecam udać się do zaufanego magika od silników, zanim będzie za późno i silnik zacznie się grzać.
Wlasnie tego boje sie najbardziej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...no zesz f**k taki pech na starcie?
U mnie tez nie ma zadnych oznak mieszania sie plynu z olejem ale wlasnie to cisnienie mnie niepokoi.
Inna sprawa ze dalem troche ciala. Jak kupowalem ten samochod to wczesniej pojechalem na ogledziny do mechanika. I zarowno tam jak i w trakcie ogledzin juz widzilem niski poziom plynu (dokladnie taki sam jak teraz).
Ustalilismy ze sprzedawca ze poziom plynu zostanie uzupelniony ale juz w trakcie odbioru auta zapomnialem sprawdzic czy to zostalo zrobione.
W efekcie tak na prawde na te chiwle nie wiem czy tego plynu nie dolano czy tez tak szybko "wyparowal".
Jednak gdyby to byl tylko problem niedolanego plynu to chyba nie powinno byc tego cisnienia.
Zuraw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 08:42   #5
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

to nie czytałeś nic o mk3 ? błąd
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 09:22   #6
virusford
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Póki nie przegrzewa się silnik - sprawdź poziom na zimnym silniku. Dolej do odpowiedniego poziomu. Jak go odpalisz poczekaj aż się nagrzeje (oczywiście przy odkręconym korku) niech jakaś druga osoba podnosi obroty a ty zobacz czy nie wylewa się ze zbiornika płyn.

Ostatnio edytowane przez virusford ; 14-03-2018 o 09:31
virusford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 13:12   #7
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Ja pier %#(). Rozpisałem się, nacisnalem "wyślij odpowiedź" i zabrakło zasięgu.

Ale..
Nie biadol że uszczelka pod głowica. Sam się kiedyś głupi ja zrobiłem że przy dolewce nie dokrecilem korka i mi cały płyn spierniczyl. Oczywiście wszyscy znajomi że to na 100% uszczelka pod głowica. Więc głową do góry, sprawdź sobie VIN na etisie czy czasami nie czeka Cie akcja serwisowa (która jest gratis) odnośnie układu chłodzenia i wymiany zbiorniczka. Więcej info znajdziesz na forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z tego co się orientuję Ford nawet wymienia głowice jak znajdą że jest coś nie tak.
W międzyczasie uzupełnij płyn na zimno, zaznacz sobie stan, przejdź się kawałek, sprawdź stan jeszcze raz (na zimnym). Później sprawdź po większej ilości km. Na zimno powinien być ciągle ten sam poziom.
I jak wspomniałem, sprawdź w ETIS czy Twój VIN się łapie na akcje.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 13:43   #8
Zuraw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja pier %#(). Rozpisałem się, nacisnalem "wyślij odpowiedź" i zabrakło zasięgu.

Ale..
Nie biadol że uszczelka pod głowica. Sam się kiedyś głupi ja zrobiłem że przy dolewce nie dokrecilem korka i mi cały płyn spierniczyl. Oczywiście wszyscy znajomi że to na 100% uszczelka pod głowica. Więc głową do góry, sprawdź sobie VIN na etisie czy czasami nie czeka Cie akcja serwisowa (która jest gratis) odnośnie układu chłodzenia i wymiany zbiorniczka. Więcej info znajdziesz na forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z tego co się orientuję Ford nawet wymienia głowice jak znajdą że jest coś nie tak.
W międzyczasie uzupełnij płyn na zimno, zaznacz sobie stan, przejdź się kawałek, sprawdź stan jeszcze raz (na zimnym). Później sprawdź po większej ilości km. Na zimno powinien być ciągle ten sam poziom.
I jak wspomniałem, sprawdź w ETIS czy Twój VIN się łapie na akcje.
Edmun..wielkie dzieki za ten wpis. Bede to sprawdzal. A nie wiesz czy to do konkretnych silnikow sie odwoluje? Diesle/Benzyna


Cytat:
Napisał virusford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Póki nie przegrzewa się silnik - sprawdź poziom na zimnym silniku. Dolej do odpowiedniego poziomu. Jak go odpalisz poczekaj aż się nagrzeje (oczywiście przy odkręconym korku) niech jakaś druga osoba podnosi obroty a ty zobacz czy nie wylewa się ze zbiornika płyn.


Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to nie czytałeś nic o mk3 ? błąd
Czytalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A cos konkretnego masz na mysli? Ogolnie byly dobre. Tak w ogole to przepraszam ale nie wspomnialem ze mam silnik 1.6tdCI



Ogolnie - dzieki za rady. Zastosuje sie i dam znac co z tego wyszlo.
Pozdrawiam
Zuraw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 14:18   #9
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Akcja serwisowa Forda dotyczy silników benzynowych 1.6 EcoBoost
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 15:35   #10
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: Nadciśnienie w zbiorniku wyrównawczym - stan zimny

Cytat:
Napisał Zuraw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bede to sprawdzal. A nie wiesz czy to do konkretnych silnikow sie odwoluje? Diesle/Benzyna
Tak jak kolega wyżej, 1.6EcoBoost. Musisz mi wybaczyć, ale nie napisałeś jaki masz silnik stąd mogłem tylko zgadywać. Za przekleństwo oczywiście przepraszam, po prostu nie rozumiem jak w 21-ym wieku wciąż dzieje się tak samo jak 10-20 lat temu że można stracić całe swoje pisanie i nie można tego odtworzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(w przeglądarce komputerowej mam dodatek który temu zapobiega, ale nie na telefonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Dziwi mnie że w dieslowym miałbyś takie problemy (uszczelka pod głowicą) przez uciekający płyn chłodniczy który zazwyczaj męczył 1.6EcoBoost (benzyna turbo) gdzie przy tym konkrentym silniku zdarzały się wycieki płynu ale auto nie było wyposażone w żaden czujnik niskiego poziomu płynu (akcja serwisowa właśnie to rozwiązuje plus jest trochę dodatków jak wspomniałem wcześniej). Ale jak mówiłem, głowa do góry, uszczelka to zawsze czarny koszmar każdego posiadacza samochodu. Dolej, upewnij się że dobrze zakręciłeś i szukaj. Jeśli płyn znika, to gdzieś on musi znikać i tak:
a) leci gdzieś bo jest pęknięty zbiorniczek? szukaj gdzie mokry zbiorniczek
b) leci gdzieś bo rurka pękła? Masz plastikowe czy gumowe? Jeśli plastikowe to chyba w którymś momencie Ford miał akcje serwisową z wymianą na gumowe, warto sprawdzić na etis. Jeśli leci po wężyku, należy odnaleźć gdzie.
c) gdyby była to uszczelka pod głowicą, to płyn leciałby do oleju a olej do płynu. Po odkręceniu korka w zbiorniku wyrównawczym powinno być widoczne że olej jest "obecny" w płynie chłodniczym.

Jeśli płyn znika, to musi gdzieś znikać. On nie jest aż tak "lotny" żeby wyparowywał.

Wg tego co można na internecie znaleźć.
Z rury leci biały dym (choć pamiętaj, że jak padnie turbo to również jest sporo dymu oraz że jest więcej dymu w momencie przepalania DPF)
Poziom oleju podnosi się proporcjonalnie do znikającego płynu chłodniczego
Nierówna praca na wolnych obrotach (jednak nie myl ze zwiększonym spalaniem i mułem kiedy masz podgrzewanie przedniej szyby załączone)

Przy okazji znalazłem coś takiego:
"Jak sprawdzić stan uszczelki pod głowicą?
Jeżeli podejrzewamy, że w naszym samochodzie uszczelka pod głowicą uległa awarii, nie musimy od razu jechać do warsztatu w celu potwierdzenia naszych obaw. W Internecie dostępne są zestawy, które pozwolą nam na weryfikację stanu uszczelki. Zestaw składa się z plastikowej rurki osadzonej w gumowym korku o kształcie stożka oraz 100 ml płynu. Aby dokonać testu należy wlać do rurki ok. 3ml płynu, a następnie umieścić ją w miejsce korka zbiorniczka wyrównawczego. Kolejnym krokiem jest odpalenie samochodu. Należy pamiętać, aby silnik w czasie testu był zimny. Płyn ten w kontakcie z dwutlenkiem węgla zmienia kolor, w zależności czy jest to silnik benzynowy czy wysokoprężny, na zielony lub żółty. Jeżeli po kilku minutach ciecz pozostanie niebieska, oznacza to, że uszczelka spełnia swoją funkcję i nie wymaga naprawy. Jeżeli zaś płyn odbarwi się, musimy jak najszybciej udać się do serwisu."


Ale jak wspomniałem - niektórzy powiedzą od razu "uszelka pod głowicą" gdzie zazwyczaj nie jest to wcale uszczelka.

Nie panikuj, sprawdź co się dzieje i czy się w ogóle dzieje.

Bump:
Cytat:
Napisał Zuraw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bede to sprawdzal. A nie wiesz czy to do konkretnych silnikow sie odwoluje? Diesle/Benzyna
Tak jak kolega wyżej, 1.6EcoBoost. Musisz mi wybaczyć, ale nie napisałeś jaki masz silnik stąd mogłem tylko zgadywać. Za przekleństwo oczywiście przepraszam, po prostu nie rozumiem jak w 21-ym wieku wciąż dzieje się tak samo jak 10-20 lat temu że można stracić całe swoje pisanie i nie można tego odtworzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(w przeglądarce komputerowej mam dodatek który temu zapobiega, ale nie na telefonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Dziwi mnie że w dieslowym miałbyś takie problemy (uszczelka pod głowicą) przez uciekający płyn chłodniczy który zazwyczaj męczył 1.6EcoBoost (benzyna turbo) gdzie przy tym konkrentym silniku zdarzały się wycieki płynu ale auto nie było wyposażone w żaden czujnik niskiego poziomu płynu (akcja serwisowa właśnie to rozwiązuje plus jest trochę dodatków jak wspomniałem wcześniej). Ale jak mówiłem, głowa do góry, uszczelka to zawsze czarny koszmar każdego posiadacza samochodu. Dolej, upewnij się że dobrze zakręciłeś i szukaj. Jeśli płyn znika, to gdzieś on musi znikać i tak:
a) leci gdzieś bo jest pęknięty zbiorniczek? szukaj gdzie mokry zbiorniczek
b) leci gdzieś bo rurka pękła? Masz plastikowe czy gumowe? Jeśli plastikowe to chyba w którymś momencie Ford miał akcje serwisową z wymianą na gumowe, warto sprawdzić na etis. Jeśli leci po wężyku, należy odnaleźć gdzie.
c) gdyby była to uszczelka pod głowicą, to płyn leciałby do oleju a olej do płynu. Po odkręceniu korka w zbiorniku wyrównawczym powinno być widoczne że olej jest "obecny" w płynie chłodniczym.

Jeśli płyn znika, to musi gdzieś znikać. On nie jest aż tak "lotny" żeby wyparowywał.

Wg tego co można na internecie znaleźć.
Z rury leci biały dym (choć pamiętaj, że jak padnie turbo to również jest sporo dymu oraz że jest więcej dymu w momencie przepalania DPF)
Poziom oleju podnosi się proporcjonalnie do znikającego płynu chłodniczego
Nierówna praca na wolnych obrotach (jednak nie myl ze zwiększonym spalaniem i mułem kiedy masz podgrzewanie przedniej szyby załączone)

Przy okazji znalazłem coś takiego:
"Jak sprawdzić stan uszczelki pod głowicą?
Jeżeli podejrzewamy, że w naszym samochodzie uszczelka pod głowicą uległa awarii, nie musimy od razu jechać do warsztatu w celu potwierdzenia naszych obaw. W Internecie dostępne są zestawy, które pozwolą nam na weryfikację stanu uszczelki. Zestaw składa się z plastikowej rurki osadzonej w gumowym korku o kształcie stożka oraz 100 ml płynu. Aby dokonać testu należy wlać do rurki ok. 3ml płynu, a następnie umieścić ją w miejsce korka zbiorniczka wyrównawczego. Kolejnym krokiem jest odpalenie samochodu. Należy pamiętać, aby silnik w czasie testu był zimny. Płyn ten w kontakcie z dwutlenkiem węgla zmienia kolor, w zależności czy jest to silnik benzynowy czy wysokoprężny, na zielony lub żółty. Jeżeli po kilku minutach ciecz pozostanie niebieska, oznacza to, że uszczelka spełnia swoją funkcję i nie wymaga naprawy. Jeżeli zaś płyn odbarwi się, musimy jak najszybciej udać się do serwisu."


Ale jak wspomniałem - niektórzy powiedzą od razu "uszelka pod głowicą" gdzie zazwyczaj nie jest to wcale uszczelka.

Nie panikuj, sprawdź co się dzieje i czy się w ogóle dzieje.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.