Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2020, 12:23   #101
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

A ja wyczytalem, ze dioda moze swiecic sekwencyjnie (zaswieca sie np na 1min, gasnie, po np 5min zaswieca sie np na 30 sek), poniewaz komputer ECU sprawdza poziom napelnienia filtra i potwierdza „gotowosc” do procesu wypalania. Prawda to?
Wyczytalem tez ze pomimo jazdy z wysokimi obrotami trzeba tez nie gasic auta przez ok 30min, aby ECU uznal proces za zakonczony (proces napelnienia filtra mniej, jak 30%).
Co mowicie?

sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2020, 12:52   #102
kikoo2
ford::beginner
 
Imię: Kiko
Zarejestrowany: 15-07-2018
Skąd: Łódzkie
Model: Kuga
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Co za bzdury...najlepiej to nigdy go nie gaś jak w F1
kikoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2020, 13:37   #103
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Uprzejmość "rzondzi".
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2020, 15:18   #104
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

sznikers23 A gdzie to wyczytałeś? Nie wydaje mi się żeby tak było. Tylko u Ciebie tak się dzieje. Obstawiałbym na jakieś uszkodzenie. Sterownik dostaje informację o zapełnieniu filtra i zaczyna proces wypalania, po jakimś czasie coś się dzieje (uszkodzony czujnik, ęknięty kabel, luźna wtyczka) sterownik nie dostaje jakiejś informacji i przerywa proces (nie będzie wypalać filtra bez potrzebnych danych). Po jakimś czasie znów coś się dzieje - kabel, wtyczka, czujnik zaczyna ponownie działać i sterownik znowu próbuje wypalać i tak cały czas. Spróbuj może jakiś tester OBD Bluetooth i Forscan w telefonie - zobacz jak na telefonie Ci się będzie prezentowało. Jeśli masz tak jak ja silnik 136KM to sprawdź PIDy DSLCR (ilość kilometrów od ostatniego ukończonego procesu wypalania) i DSLRT (ilość kilometrów od ostatniej próby procesu wypalania) różnica powinna być do 1 KM. Nie więcej.
Tak mi się wydaje, ale jak się mylę niech ktoś mnie poprawi.
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2020, 16:39   #105
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Z tym, ze tak jezdze juz ok 1.500km i olej nie rozrzedza sie paliwem. Bledu na zegarach zadnego nie wywalilo.
Moze sama dioda jest walnieta?
U mnie historia z tym autem byla taka, ze kupilem Kuge rok temu z nadtopionym DPF-em i byl on wymieniony na nowy (zamiennik). Wczesniej 4x zmienialem olej.

Ostatnio edytowane przez sznikers23 ; 07-06-2020 o 16:45
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2020, 16:57   #106
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Nie mam pojęcia co o tym myśleć. Teraz w samochodach pełno elektroniki i człowiek do końca nie wie co za co odpowiada, jakie czujniki są za sobą powiązane, co na co wpływa. Jakie wersje modelu wypuszczono, jakie poprawki wprowadzono. Niby jeden samochód, jeden model, a wersji mogą być setki. Najważniejsze że z olejem jest ok. Silnik powinien być bezpieczny. Ale "powinien" to takie troszkę hmmmmm. Wiesz o co chodzi ;-)
A gdzie wyczytałeś o tym zapalaniu się i gaszeniu diody? Możesz podać linka albo wkleić ten opis?
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2020, 17:57   #107
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Dotyczy Subaru, ale zasada jest raczej ta sama?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2020, 18:23   #108
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

U mnie świeci ciągle przez około 4-5 minut. Najgorsze jest tylko to ,że zimą wypalał co 500-600 km a teraz co wypalanie to 50 kilometrów szybciej. Dziś znów ....masakra jakaś. Ostatnio 150 kilometrów temu. Jak nie miałem kontrolki to byłem chyba szczęśliwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2020, 18:36   #109
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Ja kontrolke zalozylem, poniewaz, jak pisalem wczesniej, mialem problem z poprzednim DPF-em. Ale faktycznie, juz po wymianie filtra, jak tej diody jeszcze nie mialem, to bylem spokojniejszy: czesto sprawdzalem olej, sprawdzalem chwilowe spalanie paliwa przed zgaszaniem auta i bylo ok.
Teraz, poprzez te wlaczajaca sie czesto diode LED podlaczona pod lusterko zewnetrzne, juz taki spokojny niestety nie jestem.
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2020, 18:56   #110
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Cytat:
dla przypomnienia kontrolka DPF świecąca się światłem ciągłym (wezwanie do wykonania jazdy w trasie) zapala się przy zapełnienie 85% gaśnie przy zbiciu do 56% (co nie oznacza zakończenia procedury aktywnego wypalania) jeśli w tym czasie ją zakończymy też zapisze się jako próba zakończona niepowodzeniem pomimo, że zgasła kontrolka
Cytat:

jeśli w czasie 12 minut nie zbije do poziomu niższego jak 30% procedura aktywnego wypalania DPF-u będzie cały czas aktywna do momentu osiągnięcia poziomu 30% wtedy ECU zakończy procedurę uznając ja za zakończoną pozytywnie
Cytat:
mógł się częściowo stopić, może blokują go jakieś pyły i jego sprawność spadła, możliwe tez jest, że nie może oczyścić się do estymowanych 30% które są istotne o tyle że jest to granica udanego wypalania aktywnego a takowe co jakiś czas ECU musi przeprowadzić jeśli z jakiś powodów tego nie może zrobić odpala uparcie procedurę na okrągło

powodem też może być drobna usterka oprzyrządowania silnika, które nie wyjdzie na sprzęcie ASO a ASO jak pokazał mój przykład inaczej diagnozować nie potrafi
Cytaty z tematu z forum Subaru.

To jest zupełnie co innego niż u nas. Ta kontrolka jest sterowana przez ECU, u nas dioda tylko fizycznie podłączona jest do obciążenia załączanego podczas wypalania.

Poza tym u ketivv i kalix74 też takie działanie diody jest spowodowane jakąś usterką.

Na pewno nie powinieneś porównywać działania ich kontroli i naszej diody - to dwie zupełnie różne rzeczy.

Może u Ciebie jest coś nie tak z zamiennikiem? Może nie współpracuje do końca z sondami? Tam są chyba dwie sondy porównujące ciśnienie przed i za DPF-em, może zamiennik ma inną przepustowość spalin niż oryginał, może ma inną "pojemność" sadzy niż oryginał, może........ cholera wie co tam jeszcze może być ;-)) Ale to są tylko moje domysły LAIKA !!! Tylko jeśli dla wszystkich dioda się świeci ciągle to nie sądzę, że u Ciebie jest OK jak się świeci inaczej.
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.