Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2020, 20:54   #111
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Ja chyba tą kontrolkę wypieprzę gdzie pieprz rośnie i będę tylko zwracał uwagę na spalanie chwilowe przed zgaszeniem auta. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 17:30   #112
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Metall a co ona Ci przeszkadza? :-) to jest naprawdę dobry sygnalizator trwającego procesu wypalania. Co innego że filtr Ci siada, albo może coś z mieszanką, wtryskami się dzieje. Bo te skracanie wypalania po 50 km za kazdym razem niebezpiecznie wygląda. Ja tak miałem po złym tuningu. Wypalanie mi skoczyło co 250-300 km. I tył wokół rur wydechowych miałem okopcony na czarno. Ale po poprawce wszystko wróciło do normy. Tyl nie okopcony i wypalanie co 550-650 km.

Ostatnio edytowane przez adamjoker ; 08-06-2020 o 18:56
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 19:54   #113
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Rury mam czyściutkie. Myłem niedawno przepływomierz i może musi zacząć liczyć inaczej sterownik silnika. Autko jakby miało większy wigor. Dodatkowo wlałem w piątek na 50 litrów paliwa dodatek STP do czyczszenia DPFa i wczoraj zaczął od razu wypalać. Pojeżdżę teraz i poobserwuję co się pozmienia. Ostatnio też mam klimę włączoną więc może stąd skrócone czasy między wypaleniami.
Zimą wypalała mi co 500-600 km przy takich samych odcinkach jakie dziennie pokonuję do pracy. Komputer podłączałem dziś i jest czyściutko, zero błędów. W teorię o egr do końca nie wierzę bo jak by był uszkodzony albo przycinał się to by był błąd ,a przepuszczający egr co najwyżej o 30-50 km może skrócić czasy między wypaleniami.
Tankuję zawsze na jednej stacji a to też mże być błąd z mojej strony. Przebieg ma 144kkm więc raczej końca życia dpf jeszcze nie przewiduję. Zobaczę jak się będzie wszystko zachowywało po dodaniu tego środka do paliwa. Może uda się mu pomóc bardziej wyczyścić dpf. Diodę oczywiscie ,że zostawię bo przynajmniej wiem co się dzieje i nie zgaszę go podczas wypalania.
metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 17:33   #114
snajp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Czy możne mi ktoś powiedzieć czy w mojej Kudze z 2010 roku będzie działać kontrolka wypalania dpf. Gdzieś czytałem w tym wątku że nie z każdym silnikiem dioda będzie działać.
Mój vin WF0RXXGCDRAY47746
snajp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 20:46   #115
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Cytat:
Napisał snajp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy możne mi ktoś powiedzieć czy w mojej Kudze z 2010 roku będzie działać kontrolka wypalania dpf. Gdzieś czytałem w tym wątku że nie z każdym silnikiem dioda będzie działać.
Mój vin WF0RXXGCDRAY47746
Będzie. Czarny, skrajny przewód we wtyczce od lusterka jest od podgrzewania lusterka .
Wszystko już na ten temat zostało tu napisane i opisane.
EDIT Post nr 99 wszystko ładnie wyjaśnia [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez metall ; 09-06-2020 o 20:49
metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 22:09   #116
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

U mnie niestety - pomimo zainstalowania diody poziom oleju sie ponownie podniosl i wywalilo komunikat „silnik usterka”.
Niestety nie mam juz sil do tego auta.
Nie gasilem auta podczas swiecenia diody, utrzymywalem wysokie obroty i staralem sie trzymac stala predkosc podczas swiecenia diody...
Reszte dopowiedzcie sobie sami ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.((
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 22:16   #117
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Cytat:
Napisał sznikers23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie niestety - pomimo zainstalowania diody poziom oleju sie ponownie podniosl i wywalilo komunikat „silnik usterka”.
Niestety nie mam juz sil do tego auta.
Nie gasilem auta podczas swiecenia diody, utrzymywalem wysokie obroty i staralem sie trzymac stala predkosc podczas swiecenia diody...
Reszte dopowiedzcie sobie sami ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.((
No ale wcześniej pisałeś , że nie podnosi Ci się olej. Ty masz ten nowy zamiennik ?
Chyba Ci zostanie wywalenie tego dziadostwa i wyprogramowanie go......nie wierzę , że to napisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 06:07   #118
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Tak. Mam ten nowy zamiennik.
Sytuacja wyglada teraz tak, ze przed awaria na bagnecie mialem oleju w polowie miarki, a teraz jest w polowie miedzy polowa miarki a max.
Musze przejechac nim ok 500km.
Gdyby nie udaloby mi sie dzis wymienic oleju, to przejazd tych 500km grozi powazniejsza awaria?

Ostatnio edytowane przez sznikers23 ; 10-06-2020 o 06:19
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 07:21   #119
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

A masz ten stary oryginał ? Jeśli tak to może warto go wymyć i doprowadzić do stanu używalności i zamontować go do auta.
Polifty jednak są w tej lepszej sytuacji , że jest piąty wtrysk bezpośrednio do DPFa i przynajmniej olej się nie rozrzedza .
metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 07:37   #120
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Stary oryginal jest zutylizowany, poniewaz byl nadtopiony.
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.