Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2008, 10:35   #1
ozmatox
ford::beginner
 
Avatar ozmatox
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Poznań
Model: [MKIV] Silver X
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie [Mk3]Dławi się obroty 1300-1500

Wracając z trasy jakieś 300km do domu, zapaliła mi się kontrolka silnika.Trochę mnie to zaniepokoiło bo nie wiedziałem co to może oznaczać, ale dzięki temu forum dowiedzialem się kilku ważnych rzeczy i trochę się uspokoiłem - stawiam na EGR (recylkurator spalin).Samochód jeździł normalnie nic się nie działo,ale do czasu...
Kilka dni temu zauważyłem,że przy przyspiszaniu szczególnie na 2 biegu - obroty 1300-1500 mondziak się dławi d...d...ddd..ławi i przy 2000 obrotów już jest ok.
Pojechałem do zaprzyjaźnionego elektryka na dignostykę,(w ASO liczą sobie 200PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) która wykazała" liczne błędy EGR" oraz "usterka 3 cilinder" co jak sądziłem może mieć związek ze świecami, których jeszcze nie wymieniałem.Autko ma 97.000, a kupiłem go przy 80.000, ale nigdzie nie widziałem w jego dokumentach serwisowy wzmianki na temat śwymiany świec.
Kupiłem świeczki [(PTR6F-13)najtaniej dostaniecie w MOTORCRAFT dają 30% rabatu] i zabrałem się za wymianę - Ku mojemu zdziwieniu świece, które wykręciłem mają symbol(PTR6D-13G) i pochodzą od silnika 3.0 - niestety po operacji Pacjent...choruje nadal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nic to nie pomogło.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną dławienia się forda?
Na forum znalazłem dwa wątki o podobnej tematyce: (Przyczyny dłaiwenia się)

1."wywalilo uszczelke miedzy kolektorem ssacym a zaworem EGR wymiana zalatwila sprawe."
2."pękła cewka zapłonowa, przepalił się kabel, świeca do wymiany."

Żadna z powyższych usterek u mnie nie występuje.

Czy przyczyną może być zabrudzony zawór EGR?


Ostatnio edytowane przez ozmatox ; 08-09-2011 o 14:11
ozmatox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2008, 10:48   #2
illusion
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2008
Model: ford mondeo mk1
Silnik: 1.8 16v benz/lpg
Rocznik: 1993
Postów: 52
Domyślnie Re: [Mk3]Dławi się obroty 1300-1500

ja w swoim mk1 mam pękniętą cewke i nie wkreca sie wiecej niż 4 tyś. a na benzynie do 2 tyś jak dodaM GAZU TO ZAMULA JAKBY PALIWA NIE MIAŁ A NA WYŻSZYCH JEST OK, TYLE ŻE NIE SĄDZE ŻEBY TO BYŁ W TYM PROBLEM BO JAKBY BYŁA WALNIETA CEWKA TO BY CAŁY CZAS CHRZANIŁA HM. TO DRUGIE JUŻ PRĘDZEJ BO MAJĄ TAM OBROTY COŚ DO POWIEDZENIA POSŁUCHAJ CZY CI TAM NIE SYCZY ALBO NIE ZACIĄGA POWIETRZA
illusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2008, 15:26   #3
ozmatox
ford::beginner
 
Avatar ozmatox
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Poznań
Model: [MKIV] Silver X
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Re: [Mk3]Dławi się obroty 1300-1500

No i po kłopcie.......Właściwa diagnoza uszkodzona cewka... Polecam wszystkim SZROT z częściami do wszystkich Fordów w Poznaniu przy ulicy Malwowej 129 jest to sklep z częściami do forda używanymi [061 867 39 07 lub 503 798 887]podpiąłem u nich cewkę przejechałem się i zapłaciłem 150 PLN ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dość łatwo dało się sprawdzić działanie cewki po prostu po koleji odpinałem przewody wysokiego napięcia i patrzyłem czy iskra przeskakuje, no i na 3 niestety nie przeskakiwała jak należy; jak odłączyłem całkowicie kabel to silnik bardzo kulał - wiadomo 3 "garki" lub garnkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ,a po podłączeniu przewodu dławił się silnik przy niskich obrotach.
Po wymianie cewki wszystko wróciło do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ozmatox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.