Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2023, 22:56   #1
ciupa
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 07-04-2021
Skąd: Rakowiec
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Wewnętrzna soczewka nie świeci

Cześć,
Od tygodnia mam poliftowego Edge z USA. Wczoraj odkryłem, że światła drogowe są oparte o zewnętrzne soczewki (zintegrowane ze światłami mijania; zmienia się ich moc świecenia). Te wewnętrzne (jak sądziłem - światła drogowe) w ogóle się nie załączają. Funkcje kalibracji poziomu/doświetlanie działa. Sprawdziłem oznaczenia lamp i są to (zapewne) jakieś zamienniki o symbolach kk7b-13w030-b i kk7b-13w029-b (inne niż być powinny; oryginalne były uszkodzone - też bi-led - i wymienione właśnie ta takie). Czy jest możliwość konfiguracji tych lamp tak aby wewnętrzna soczewka działała jako światło drogowe a zewnętrzna tylko jako mijania? Bo chyba tak właśnie powinny działać te bi-LEDy, tak? A może ktoś już spotkał się z tą wersją i okazuje się, że te wewnętrzna to atrapa a same lampy lipnym zamiennikiem?

ciupa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2023, 10:31   #2
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie Odp: Wewnętrzna soczewka nie świeci

A nie jest to czasem doświetlanie zakrętów?
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2023, 10:41   #3
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Wewnętrzna soczewka nie świeci

Mianem bi-ksenonów czy teraz bi-ledów zwykło się określać soczewkę z ruchomą przesłoną, dzięki temu światła drogowe i mijania są realizowane jednym źródłem światła. Może być dodatkowe źródło światła dla drogowych lub statyczne doświetlanie zakrętów. Oznaczenia na lampach są typowe dla Forda. Wszystko zależy, czy zostało do dobrze złożone, okablowane i zakodowane.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2023, 17:28   #4
ciupa
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 07-04-2021
Skąd: Rakowiec
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wewnętrzna soczewka nie świeci

Doświetlanie zakrętów realizowane jest poprzez zewnętrzne soczewki. Sprawdzone organoleptycznie.
Swoje wątpliwości co do sposobu działania moich lamp powstały po obejrzeniu filmu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Od ok. 3:15, gdzie koleś mówi, że te zewnętrzne to "primary headlamps" a wewnętrzne "high beams"; 4:30 pokazuje, że wewnętrzna "high beam" też świeci. Podobnie tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], ok 2:15 widać, że "High beam" świeci. A u mnie działają tylko zewnętrzne, z różną mocą.
Co do kodowania lamp: to w jakim module szukać ustawień odnośnie tych lamp? BdyCM/BCM jest możliwość zmiany konfiguracji oświetlenia, ale nie znalazłem nic odnośnie konfiguracji "dual head lamps". Może ktoś wie jak załączyć te wewnętrzne soczewki jako światła drogowe?
ciupa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2023, 18:00   #5
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie Odp: Wewnętrzna soczewka nie świeci

Aż byłem sprawdzić i u mnie doświetlanie zakrętów jest realizowane wewnętrzną soczewką. Reszta świateł jest realizowana zewnętrzną soczewką.Wewnętrzna nie zapala się przy włączonych drogowych Mam oświetlenie matrycowe i auto polski salon
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2023, 18:16   #6
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Wewnętrzna soczewka nie świeci

Cytat:
Napisał ciupa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obejrzeniu filmu
To chyba lampy USA, a tam może być wszystko inaczej, inne wymagania prawne i lampy też inne niż EU.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2023, 19:02   #7
ciupa
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 07-04-2021
Skąd: Rakowiec
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wewnętrzna soczewka nie świeci

Na filmach na 100% lampy z USA. Sądziłem, że jak mój Edek jest z USA to te lampy też będą świeciły jak amerykańskie (w zasadzie nawet nie przyszło mi do głowy, że w US mogą działać inaczej niż w EU, w sensie funkcje wewnętrzna/zewnętrzna soczewka). Widać, że się myliłem. W takim razie moje zamienniki nie są a la USA tylko... no właśnie co. Bo wyszukiwanie po numerach jakie mam na lampach to wyszukiwarka prowadzi jedynie do alibaba.com. Naklejek też na nich nie ma, tylko symbol wybity w obudowie... Ponowię pytanie: czy ktoś podpowie jak zmienić kodowanie tak aby sprawdzić czy wewnętrzna soczewka w ogóle działa i ewentualnie uruchomić ją jako dodatkowe drogowe.
ciupa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2023, 19:35   #8
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Wewnętrzna soczewka nie świeci

Kodowania nie znam, może być w BdyCM albo w HCM. Jeszcze pytanie, jak zostało zeuropeizowane, bo pewnie okablowane USA też jest inne niż EU, trzeba najpierw sprawdzić wiązki lamp ze schematem.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2023, 20:30   #9
ciupa
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 07-04-2021
Skąd: Rakowiec
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wewnętrzna soczewka nie świeci

W BdyCM nie znalazłem opcji załączenia wewnętrznej soczewki. Co nie znaczy, że nie ma. "Bawię się" ForScan'em od trzech dni, także jeszcze wiele pozostało do odkrycia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Do HCM nie zaglądałem; nie wiedziałem. Schematów nie mam... Zapytam gościa, który składał i przerabiał, czy piny we wtyczkach były przekładane/modyfikowane itp. Może coś podpowie, rozjaśni.
ciupa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.