Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2012, 01:15   #31
bronski1
ford::amateur
 
Avatar bronski1
 
Imię: Sebek
Zarejestrowany: 25-03-2012
Skąd: Bieruń
Model: transit
Silnik: diesel
Rocznik: 1996
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powinien chodzić...
Pompa Bosch ma własna pompę niskiego ciśnienia, Lucas Epic też, a stary CAV Lucas (do 1990 roku) pracował w ogóle bez pompy wstępnej.
Dzięki pompie wstępnej układ paliwowy pracuje ciśnieniowo, a nie podciśnieniowo - co zabezpiecza go podczas pracy przed zapowietrzeniem, ponadto pompa daje stabilne, stałe i natychmiastowe ciśnienie po zakręceniu silnikiem, a jej zaworki pełnią rolę zaworków zwrotnych nie pozwalając na cofanie się paliwa do zbiornika i zapowietrzanie się układu podczas postoju. Generalnie: zwiększa pewność działania układu wtryskowego.
dziękuje za odpowiedź ,niestety u mnie nie chodzi raz wchodzi na obroty raz przez chwile jest normalna praca silnika a po chwili gaz wciśnięty na maksa a obroty 800 i gaśnie najwyraźniej będzie nieunikniona wymiana pompy .A co ciekawe autko pali na dotyk i przed wystąpieniem usterki po zapaleniu zimnego silnika kopcił dość sporo na niebiesko a teraz prawie zero dymka


Ostatnio edytowane przez bronski1 ; 24-07-2012 o 01:57
bronski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2012, 12:15   #32
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

Hmm...miałem identyczne objawy przed wymianą filtra paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2012, 12:23   #33
bronski1
ford::amateur
 
Avatar bronski1
 
Imię: Sebek
Zarejestrowany: 25-03-2012
Skąd: Bieruń
Model: transit
Silnik: diesel
Rocznik: 1996
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

no tak ale ja już nie mam filtra pompa zasilona prosto czystym paliwkiem z bańki a mimo to nie pracuje jak trzeba .za poradą kolegów w bańce jest czyste paliwo odpowiednia ilość miksolu i preparat do czyszczenia wtrysków trzeci dzień tak pracuje i nic nie pomogło.
bronski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2012, 12:38   #34
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

A no faktycznie, nie doczytałem.
A jak wygląda kolektor ssący? Może sławny EGR go zasyfił do tego stopnia, że nie dostaje powietrza. Mi w ten sposób wypaliło dziurę w tłoku.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2012, 08:12   #35
bronski1
ford::amateur
 
Avatar bronski1
 
Imię: Sebek
Zarejestrowany: 25-03-2012
Skąd: Bieruń
Model: transit
Silnik: diesel
Rocznik: 1996
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

dziś zauważyłem że problem z tą pompą wynika z luzu na nastawniku gdy nie chce wejść na obroty to trzeba energicznie poruszać na boki dźwignią nastawnika wtedy wracają prawidłowe obroty i silnik chodzi prawidłowo ,rozbierał ktoś może tą część sam . czy jest możliwość zapowietrzania się tamtędy pompy,
bronski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2012, 10:59   #36
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

Cytat:
Napisał bronski1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jest możliwość zapowietrzania się tamtędy pompy,
No... - jest. Jeżeli tuleje łożyskujące i oring uszczelniajacy są wypracowane - to może tam dostawać się powietrze. Jednak moim zdaniem raczej na postoju, podczas pracy tam wtedy powinno podciekać (w pompie jest nadciśnienie). Ale nie upieram się...

Dobry pompiarz zrobi to bez problemu. Najczęściej mają takie tuleje i oringi w zestawach naprawczych.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2012, 10:43   #37
bronski1
ford::amateur
 
Avatar bronski1
 
Imię: Sebek
Zarejestrowany: 25-03-2012
Skąd: Bieruń
Model: transit
Silnik: diesel
Rocznik: 1996
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

dziś wymieniłem pompę na inną autko chodzi ale na tej nowej(używanej) pompie gorzej zapala i jest troszkę słabszy za to mniej kopci i chodzi równiej i tu pytanie czy może to być wina że ktoś zmniejszył dawkę paliwa tą śrubką z tyłu pompy bo widze było coś tam manipulowane
bronski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2012, 14:10   #38
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

Ustawiłeś statyczny kąt wtrysku?
Spróbuj może dodać mu kopa jak w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2012, 21:58   #39
PiRoman_Transit
ford::beginner
 
Avatar PiRoman_Transit
 
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Transit
Silnik: 2,5 85
Rocznik: 97
Postów: 43
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

No dobrze, przywitałem się tam gdzie trzeba to mogę zacząć marudzić. Problem z Transitem mam. Objawy pasują mi najbardziej do tego topiku i prosiłbym o potwierdzenie lub obalenie tezy mej...

Okoliczności powstania problemu:
Auto ciepłe, stop pod magazynem, rozładunek bambetli i załadunek śmieci. Uruchomienie po kilkunastu minutach i podjazd pod śmietnik całe 100 metrów. Być może się obraził że go chciałem pod śmietnikiem zostawić. W każdym razie zgasiłem go, rozładowałem i jakieś 5 minut później chciałem znów zapuścić motor... rozrusznik kręcił, coś tam kichnął ale już nie zaryroł.

Działania:
Dolałem paliwa gdyż padło podejrzenie na Pracownika, ze zapomniał zatankować, nie pomogło.
Pogmerałem dużą wtyczką na pompie wtryskowej, mało mnie szlag nie trafił, bo podwinęła się tamtejsza uszczelka, nie wiem czy to akurat pomogło bo po którejś tam próbie zapalił, ale kulawo.
Auto do znajomego mechanika (akuratny brak czasu na samodzielne walki), nie jest to specjalista od dizli, ale fordziaż ogólnie. Powiedziałem co i jak i zasugerowałem "przeskoczony" rozrząd. Pod tym kątem oglądał auto.
Mechanik przyspieszył kąt wtrysku na pompie i auto właściwie podjęło współpracę, ale...

Skutki działań:
Uruchamiam motor, pracuje równo i tak jak zawsze. Jedzie normalnie. Zacząłem składać to do kupy. Korzystając z okazji wymieniam termostat i pompę paliwa oraz reanimuję stopień kierowcy, dmuchawę (to osobna historia) i jakieś popalone żarówki i inne duperele. Chęśliwy i ładosny ruszam w drogę... a tu...

Jedzie jak złoto, silnik bzyczy jak stado pszczółek ale zdaża się ze nie wchodzi na obroty i ma mało "szwunku"... Motor gaszę i uruchamiam ponownie i znów jedzie jak złoto 5... 15... 150 km... dopóki nie zejdzie na wolne obroty. wtedy coś się przestawia/wyłącza/rozłącza i nie jedzie... gaszę, zapalam i znów jest ok...

I tu kłeszczyn...
Czy przyczyna może leżeć w tym przycierającym się tłoczku w pompie? Zdaje się że mój jest wyposażony w tą z dekielkiem na 4 śruby, jutro zerknę. Ewentualnie w wadliwej pracy zaworu egr?

Pomóż Drogie Bravo...
PiRoman_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2012, 07:55   #40
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

Cytat:
Napisał PiRoman_Transit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy przyczyna może leżeć w tym przycierającym się tłoczku w pompie?
Raczej nie, ale... wszystko jest możliwe.
Cytat:
Napisał PiRoman_Transit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ewentualnie w wadliwej pracy zaworu egr?
Zdejmujesz wężyk z króćca gruszki EGR-a, wężyk blokujesz np nitem i EGR jest zaślepiony - po problemie.
-----------

Można wiele rzeczy podejrzewać. Najprościej jest zrobić próbę z niezależnym dodatkowym baniakiem paliwa - wieszasz go na szybie pasażera, długą rurką plastikową odpowiedniej średnicy zasilasz bezpośrednio pompę z pominięciem nawet filtra (zachowaj czystość) i jedziesz na próbę. To pozwala na jednoznaczne określenie - czy problem tkwi w pompie czy w układzie zasilania (zbiornik, przewody, pompka podająca, filtr).
Pamiętaj, że powrót paliwa będzie nadal do zbiornika samochodu, więc paliwa będzie szybko ubywać z baniaczka - nie zapowietrz pompy.
Cytat:
Napisał PiRoman_Transit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanik przyspieszył kąt wtrysku na pompie i auto właściwie podjęło współpracę, ale...
No... nie, nie. Statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku ma być taki a nie inny - ustaw go na kołki, tak jak jest to opisane w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post8 - opis jest dla pompy Lucas Epic, ale Boscha ustawia się dokładnie tak samo.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-12-2012 o 08:08
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.