Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2014, 20:44   #1
Edikp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-03-2014
Model: FOrd
Silnik: Ka
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Auto-start-stop Ford KA

Witam. Czy jezeli przed jazdą wyłącze system AUTO-START-STOP to będzie cały czas wylączony czy przed kolejnym uruchomieniem ponownie sie właczy ASS?

Edikp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2016, 13:24   #2
MariuszDG
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-06-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie System start-stop CHECK

Witam.jestem posiadaczem fordzika od miesiąca. Dzis pojawił sie pierwszy problem. Po odpaleniu w aucie zaświecił sie błąd systemu ASS. Dodam ze auto ostatnio było odpalone 2 tym temu. Co może być powodem ? Gdzie mam szukać przyczyny ? Do tej pory system działał i auto nawet z tym błędem chodzi ok. Czy to może być kwestia niedoloadowanego akumulatora ? Prosze odpowiedz na PW
MariuszDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2016, 15:14   #3
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: System start-stop CHECK

W instrukcji napisano, że w przypadku m.in. niedoładowanego akumulatora system ASS nie zadziała a na wyświetlaczu pojawi się komunikat bądź ikona systemu ASS. Opiusane to masz na str. 61, instrukcje pobierzesz tu -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 12:37   #4
MariuszDG
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-06-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: System start-stop CHECK

Dzięki dziś spróbuje to zrobić. Doładuje akumulator i zobaczę. Gdzie jest gniazdo OBDII w fordziku ?
Na co dzień jeżdżę oplem i nie mam pojęcia na temat fordo-fiata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MariuszDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 19:31   #5
PROD
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 08-01-2017
Model: KA
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Postów: 42
Domyślnie System start-stop jak to powinno działac ?

Witam,
Czy jest skuteczny sposób na wyłącznie tego systemu ? U mnie w Ka z 2011 r. system po każdym włączeniu samochodu trzeba go wyłączyć, wiem że u niektórych jak się raz wyłączy to już tak zostaje. Czy ma ktoś pomysł co z tym zrobić aby go na stale wyłączyć ?
PROD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2017, 20:32   #6
Argus
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Zielonka (Bydgoszcz)
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: System start-stop

W moim 2013 jak się raz naciśnie przycisk wyłączania start-stopa to jest wyłączony na stałe tylko pali się kontrolka. Oczywiście, że mam zawsze wyłączony. Może to kwestia jakiejś zmiany w oprogramowaniu?

Ostatnio edytowane przez Argus ; 05-04-2017 o 20:37
Argus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2017, 11:15   #7
PROD
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 08-01-2017
Model: KA
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Postów: 42
Domyślnie Odp: System start-stop

Cytat:
Napisał Argus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim 2013 jak się raz naciśnie przycisk wyłączania start-stopa to jest wyłączony na stałe tylko pali się kontrolka. Oczywiście, że mam zawsze wyłączony. Może to kwestia jakiejś zmiany w oprogramowaniu?
Wiem że u niektórych tak jest ale u mnie właśnie tak nie ma i nie wiem co z tym zrobić.
PROD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2017, 10:03   #8
Runek
ford::amateur
 
Imię: Iwona
Zarejestrowany: 20-05-2017
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: System start-stop

A sprawdź sobie w MENU. Należę do pokolenia klikaczy (nie czytam instrukcji obsługi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Klikałam sobie po Menu i tam było coś o tym AUTO START-STOP. No i oczywiście wcisnęłam przycisk i już nie muszę go za każdym odpaleniem silnika wyłączać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Runek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 19:07   #9
PROD
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 08-01-2017
Model: KA
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Postów: 42
Domyślnie Odp: System start-stop jak to powinno działac ?

Udało by ci się przypomnieć lub sprawdzić co klikałes ?
PROD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2018, 20:04   #10
tomasz.zietara
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-01-2018
Skąd: Kruszwica
Model: Ford Ka II
Silnik: 1,2
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie kontrolki zaczęły świecić podczas jazdy

Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum.

Posiadam Forda Ka 1,2 rocznik 2011, wczoraj podczas normalnej jazdy zaświeciła się kontrolka poduszki powietrznej, po zgaszeniu i ponowym zapaleniu komputer wyświetla błędy i przez cały czas świecą się kontrolki poduszki powietrznej, systemu start-stop oraz lekko świeci się kontrolka poduszki powietrznej pasażera. Po zgaszeniu silnika jeszcze przez chwilę lekko świeci się kontrolka poduszki powietrznej pasażera oraz niezapiętych pasów.

Byłem u znajomego mechanika, podłączył komputer pod złącze OBD, ale jedyny błąd jaki znalazł to (może niedokładnie tak) "błąd komunikacji sterownika UCH".

Auto jeździ zupełnie tak samo jak przedtem, nie zauważyłem jakichkolwiek problemów poza tym, że nie działa system start-stop, poduszek powietrznych nie sprawdzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mogę dodać, że nie ma również wskazania termometru tylko dwie kreski.

Co mogło spowodować wystąpienie takich błędów?
Proszę o pomoc w temacie.

Dodaję zdjęcia po uruchomieniu auta oraz filmik.

film - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

http://spinty.krusz-lan.pl/ka/1.jpg
http://spinty.krusz-lan.pl/ka/2.jpg
http://spinty.krusz-lan.pl/ka/3.jpg
tomasz.zietara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.