Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2018, 17:51   #1
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Dziwne gwizdanie zregenerowanej turbiny ze zmienną geometrią 1.6 TDCI 109 koni

Witam.

Kolejny dzień pełen przygód z swoją foczką ( bo dzień bez zagwostki z TDCI to dzień stracony)

Otóż oddałem swoją turbinę po 208 000 przebiegu w pewnej firmie, za dopłatą otrzymałem ZREGENEROWANĄ. Oczywisćie do mojego auta czyli FF FL 2 1.6 TDCI 109 Km

Poniżej link z nagranego dziś filmiku po przejechaniu ok 150 km. (taki sam efekt jest również zaraz po rozruchu na zimnym silniku)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Teraz pytanie ? Czy coś jest nie tak z TURBO ? Mam źle zregenerowany model. Czy może jest coś źle zamontowane ? Wrażenia z jazdy są identyczne jak na starej turbinie, z tym, że ta stara pomino przebiegu 208 tys. KM nie wyła kompetnie nic (jedynie przeciekał już dość mocno olej wew.)

Plus przy tym "nowym" turbo" już dwu krotnie przy przejechaniu ok 1000 Km, zaświecił się chech engine (ten obrys silnika na żółto)
Nie mniej, auto odpala normalnie, ma moc, nie krzytusi się. Poza dziwnym świstem i kontrolną nie ma nic.

Mam gwarancję na tą regenerowaną turbinę 12 mc. Więc doradźcię od czego zacząć, (diagnostyka, od razu zwrot a może coś innego ?)

specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 18:10   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Dziwne gwizdanie zregenerowanej turbiny ze zmienną geometrią 1.6 TDCI 109 koni

Zobacz skąd ten check. Bez tego możemy wróżyć z opiłków w oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 18:11   #3
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: Dziwne gwizdanie zregenerowanej turbiny ze zmienną geometrią 1.6 TDCI 109 koni

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz skąd ten check. Bez tego możemy wróżyć z opiłków w oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak bedę odbierał swoje drugie auto od mechanika, podłącze i zobaczymy.

Nastapi to pewnie za ok 2 tygodnie.
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 11:09   #4
snecma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 12.2010
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dziwne gwizdanie zregenerowanej turbiny ze zmienną geometrią 1.6 TDCI 109 koni

Jeśli wyje to nie ma na co czekać tylko reklamować, lepiej nie będzie.
snecma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 21:06   #5
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: Dziwne gwizdanie zregenerowanej turbiny ze zmienną geometrią 1.6 TDCI 109 koni

Cytat:
Napisał snecma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli wyje to nie ma na co czekać tylko reklamować, lepiej nie będzie.
Chec engine nadal świeci. Dziś podczas wypalania DPF przy wyzszych obrotach coś tam dziwnie przez sekunde chrupało tak cicho. Wiec jak tylko dostane swoje drugie auto zostawiam fokę u mechnanika.
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 22:04   #6
KuRcZaKjaS
ford::average
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 21-01-2017
Skąd: Olsztyn
Model: Focus
Silnik: 1,6 Tdci 109km
Rocznik: 2006
Postów: 84
Domyślnie Odp: Dziwne gwizdanie zregenerowanej turbiny ze zmienną geometrią 1.6 TDCI 109 koni

reklamuj. Ja w swoim też regenerowałem i po 10 tyś zaczeło mi wyć i spadek mocy przy 3tyś obrotów. Diagnoza kawałek świecy sie ukruszył (podobno) i poleciał do turbo i łopatki powykrzywiane. Turbo znowu do roboty na mój koszt bo to uszkodzenie mechaniczne. Tyle dobrze że płaciłem tylko za części.
KuRcZaKjaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 13:22   #7
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: Dziwne gwizdanie zregenerowanej turbiny ze zmienną geometrią 1.6 TDCI 109 koni

W przyszłym tygodniu jadę do turbiniarzy z moim mechanikiem.

Narazie chec engine sam zniknął, gwizdanie pozostało.

Moc jest, wycieków nie ma. Tylko to cholerne gwizdanie jak na filmiku.

Jak będę coś wiedział napisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Turbo ma przejechane od założenia ok 1000 km

edit:

Ford oddany na wymianę turbo.

Za tydzień odbieram samochód, zobaczymy czy na innej zregenerowanej turbinie świst ucichnie.

Ostatnio edytowane przez specol ; 02-09-2018 o 12:05 Powód: nowe okoliczności co do wątku
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 12:13   #8
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: Dziwne gwizdanie zregenerowanej turbiny ze zmienną geometrią 1.6 TDCI 109 koni

Ford odebrany, po wymianie na inną zregenerowaną turbinę.

Jest niebo a ziemia. Może nie super bezszelestnie. Ponieważ zmienione turbo jeszcze trochę pogwizduje jak się doda gazu od ok 1900 obrotów. Ale jest to znośne i podczas jazdy niemal nie słyszalne.

Przejechałem ok 400 km po wymianie T. sprężarki i błędów brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poproszę admininistratora o scalenie postów.
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.