Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2004, 23:47   #1
Jacek
Administrator
 
Avatar Jacek
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-02-2004
Skąd: Dolny Śląsk
Model: C-MAX Grand
Silnik: 1,6 EcoBoost 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,172
Domyślnie Stacje paliw - polecam

Zgodnie z zapotrzebowaniem kolegow z forum Mondeo - proszę bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuje taki schemat wiadomosci:
1. Nazwa i adres stacji (lub cos, co potrafi ja dokladnie zlokalizowac)
2. Typ paliwa
3. Dlaczego polecam
4. Model auta (lacznie z silnikiem)
Chyba, ze macie inne pomysly?

__________________
Pozdrawiam
Jacek

[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
[Oryginalne części Ford / Motorcraft / FoMoCo - co, gdzie, jak??]

Świat się stale zmienia, więc słysząc słowa "będzie jak dawniej" nie łudź się - nigdy tak nie będzie...
Jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2004, 21:32   #2
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie Polecam - sprawdzone

Warszawa, olej napędowy:
- Statoil przy Grójeckiej, niedaleko skrzyżowania z Hynka
- PKN Orlen w Konstancinie Jeziornej

Zdecydowanie polecam, nigdy się nie zawiodłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2004, 15:54   #3
Podkowka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2004
Skąd: Warszawa
Postów: 19
Domyślnie

Dobrym miejscem jest Shell - w Warszawie polecam stację w okolicach ronda Babka. Dobre paliwo - nigdy nie bylo problemów. Obsługa jest też na poziomie.
__________________
Podkowka

------------------
FF 1.4 FX Gold
Podkowka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2004, 10:21   #4
combi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2004
Skąd: Toruń
Postów: 24
Domyślnie Stacje paliw - polecam

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Polecam stacje paliw PKN Orlen, nie wszystkie. Tylko te, które są po remoncie kapitalnym, ponieważ znam system pobierania i przechowywania próbek dostarczonego paliwa, sposobu kontroli i nareszcie brak możliwości mieszania prduktów. Do tego należy monitoring każdej nowej stacji, szczególnie w czasie dostaw, jak równięż komputerowy system kontroli wydajności dystrybutorów - jeśli nawet na pomiarze paliwa zostaniemy "oszukani", np. 20 l, dostaniemy 19.95 l, to tę różnicę 0.05 l, komputer zaprzychoduje do stanu w zbiorniku, a sprzedawca nie ma możliwości sobie uzbierać nadwyżki.Kiedyś tolerancja błędu na 20 l była +- 150 g, teraz jest 100 g. Cysterny po oleju napędowym są dokładnie odparowywane, by móc napełnić je innym produktem. A najważniejszą sprawą jest pobieranie i przechowywanie prób, są lakowane, każdy kierowca ma identfikator i ajent też, którym obaj zabezpieczają próby.Nie znają dnia ani godziny kiedy są kontolowani, pod każdym względem, przede wszystkim jakości obsługi i jej kultury.Jeśli mogę radzić, to nie tankować w stacjach "PATRONACKICH" ( CZYTAJ PRYWATNYCH) i tam gdzie jest OPAŁ.Niespodziewane kontrole jakości paliw w PKN są b.częste i wykonują je różne służby takie jak:kontrola skarbowa,policja skarbowa i sam pkn.Jednym słowem widać,że postawili na jakość, a szczególnie jak otworzyli swoją sieć w Niemczech.
Natomiast odczułem gorszą jakość i obsługę na BP, nie powiem nic na Shela, Stat Oil, kiedyś bardzo ceniłem sobie Aral.
Dlaczgo to piszę? Nie reklamuję nikogo, bo nie mam w tym interesu, tylko dzielę się spostrzeżeniami, ale przyznaję że kidyś prowadziłem stację benzynową za czasów PRL i CPN, aż 10 lat i mam kontakty z kolegami ( niektórych kiedyś zatrudzniałem lub ich rodziców ).Również dlatego, że sam mam kłopoty z TDCi, to szczególnie zająłem się tym tematem, tym bardziej że znam zagadnienie.
W związku z tym, że wiem jakich paliw używam, to nie pozwolę FORDOWI by wmawiał mi, iż wszystkiemu winna jest jakość paliwa, ZATAJA się prawdę o nieudanym produkcie!!!!!!
Transit 125 TDCI
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Lechu
combi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2004, 21:32   #5
Przemar
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2004
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 50
Domyślnie

Cenne informacje, tylko jak odroznic staje "patronacka" Orlenu od "normalnej" i remontowana od nieremontowanej ? Kilka miesiecy temu ujednolicono wystroj, ale to sie ogranicza do kilku plastikow. Gdy jezdzilem na benzynie to lubilem tankowac na stajach BP, ktore z reguly byly wtedy dosc czyste i dobrze zaprojektowane przestrzennie. Niestety moja ulubiona stacja przebranzowila sie na Jet'a (nie polecam), ja przenioslem sie do Arala, z ktorego benzyna pod wzgledem osiagow i "na ucho" byla OK, ale po paru miesiacach silnik zaczal sie dziwnie zachowywac na niskich obrotach. Mogl to byc przypadek, ale zrazilem sie do tej stacji, a dziwne zachowania zniknely po zmianie stacji i jednorazowym dolaniu do baku czyszczacego uszlachetniacza paliwa. Teraz tankuje ON glownie w Shellu; nie ma zbyt duzych doswiadczen z dieslem, wiec pozostaje mi tylko miec nadzieje, ze wszystko jest OK. Jezeli ktos ma informacje na temat kanalow dystrybucji i systemu kontroli jakosci poczczegolnych sieci paliwowych, to zachecam do podzielenia sie tymi informacjami. W sumie to nie myslalem, ze pierwszym problemem z TDCI bedzie podejmowanie trudnej decyzji "gdzie, do ch..., mam zatankowac ?".
__________________
TDCI 130/6 5D
Przemar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2004, 06:47   #6
combi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2004
Skąd: Toruń
Postów: 24
Domyślnie Stacje paliw - polecam

Jak pisałem poprzednio podtrzymuję, że PKN Orlen zaczyna przeważać w dobrej opinii na temat jakości ich produktów ( również w kręgu moich znajomych ), a także Schell i StadOil.
Aral był dla mnie najlepszy. Przpominam, że w PKN przkonują mnie tylko stacje po kapitalnym remoncie, w zasadzie są burzone i stawiane na nowo.
Choć kiedyś jadąc przez Mławę, zatankowałem na starej, samochód szedł jak burza.
Przypadkiem wpadła mi gazeta Motor, gdzie była 10-ka stacji dobrych i oni w niej byli.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Lechu
combi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2004, 00:35   #7
axe
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2004
Skąd: Pałuki
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 126
Domyślnie

Sam osobiści przejechalem fordzikami róznymi w kraju. Dawniej bra łem na BP ale ostatnio coś nie taka tam benzynka wg. mnie. Przerzuciłem sie do Statoila i jest super inne auttko.
axe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2004, 06:55   #8
combi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2004
Skąd: Toruń
Postów: 24
Domyślnie Stacje paliw - polecam

Ostatnio też słyszałem od kolegi, że cały czas tankuje na StatOil i nie ma problemów w ogóle. Tylko zastanawia mnie fakt, że i tak wszystkie paliwa pochodzą z Rafinerii Gdańskiej, bo jak jadę do Gdańska od Elbląga, to widzę jak wyjeżdżają tam wszystkie cysterny, także nie wiem już o co chodzi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Lechu
combi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2004, 08:13   #9
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Dokładnie.
Statoil w Warszawie (przynajmniej na ul. Grójeckiej) też ma paliwo z Rafinerii Gdańskiej...
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2004, 08:48   #10
combi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2004
Skąd: Toruń
Postów: 24
Domyślnie Stacje paliw - polecam

Trzeba zadzwonić do Weisa, żeby się dowiedział na czym polega jakość, cena i jakie frakcje
wszystkie firmy kupują z jednego źródła, jedni niby są lepsi od drugich - to jest ciekawe prawda ????????????????
__________________
Lechu
combi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.