Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2017, 19:32   #1
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Cool Jaki fotelik do nadmuchiwanych pasów

Mam następujący problem. W instrukcji do świeżo co odebranego Mondka z nadmuchiwanymi pasami napisane jest, że jedynym fotelikiem który można stosować jest ROMER BRITAX KIDFIX XP (akurat pasuje do wieku i wagi mojego synka). Wszystko fajnie tylko, że fotelik ten już wycofany z produkcji i obecnie dostępny jest tylko ROMER BRITAX KIDFIX II XP. Pytanie tylko jakie są miedzy nimi różnice. Napisałem do FORDA i ROMERA i.... Ford odsyła do ROMERA (mówi, że tego fotelika nie testował), a ROMER do Forda (ponieważ ani jedna, ani druga wersja tego fotelika nie figuruje w ich specyfikacji)... Nie mając wyjścia kupiłem wersję II i jeżdżę, ale trochę z duszą na ramieniu, bo cholera wie co się stanie jeżeli wystrzelą te pasy...

Ktoś może rozwiązał problem kompatybilności wersji I i II tego fotelika? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 20:12   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jaki fotelik do nadmuchiwanych pasów

a mocujesz ten fotelik tymi pasami czy isofixem?
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 20:17   #3
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jaki fotelik do nadmuchiwanych pasów

To fotelik (jedna i druga wersja) który wykorzystuje zarówno isofix (zamontowanie samego fotelika) jak i pasy (przypiecie dzieciaka). Fotelik nie ma wlasnych pasów.
Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 20:36   #4
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Jaki fotelik do nadmuchiwanych pasów

Cytat:
Napisał Franiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam następujący problem. W instrukcji do świeżo co odebranego Mondka z nadmuchiwanymi pasami napisane jest, że jedynym fotelikiem który można stosować jest ROMER BRITAX KIDFIX XP (akurat pasuje do wieku i wagi mojego synka). Wszystko fajnie tylko, że fotelik ten już wycofany z produkcji i obecnie dostępny jest tylko ROMER BRITAX KIDFIX II XP. Pytanie tylko jakie są miedzy nimi różnice.
Może i wycofany , ale dokupienia jeszcze w wielu sklepach.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ROMER BRITAX KIDFIX XP i ROMER BRITAX KIDFIX II XP konstrukcyjnie to ten sam fotelik , a jedyna różnica to dodatkowy punkt mocowania pasa bezpieczeństwa.
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 20:49   #5
rzepak
ford::average
 
Avatar rzepak
 
Zarejestrowany: 23-09-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 112
Domyślnie Odp: Jaki fotelik do nadmuchiwanych pasów

Fotelik RWF nie byłby lepszym rozwiązaniem? Pomijając oczywistość zalet RWF to w takich fotelikach pasem się przypina sam fotelik a nie dziecko, fotelik ma własne pasy. Córa jeździ w Axkid Rekid i to jest fotelik rwf do 25kg, z tym że i tak Isofix może byc stosowany tylko do 18kg i potem trzeba go przepiąc na pasy. Problemem tu mogłoby być przewiązanie tego nadmuchiwanego pasa przez fotelik, to trzeba by przymierzyć czy się da.

Edit: własnie sobie uświadomiłem że tam pas trzeba spiąc taką klamrą która blokuje go po naciągnięciu, już na zwykłym pasie jest to problemem więc na na takim na pewno sie nie uda

Ostatnio edytowane przez rzepak ; 08-11-2017 o 20:55
rzepak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 22:18   #6
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jaki fotelik do nadmuchiwanych pasów

Cytat:
Napisał rychu.zychu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może i wycofany , ale dokupienia jeszcze w wielu sklepach.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ROMER BRITAX KIDFIX XP i ROMER BRITAX KIDFIX II XP konstrukcyjnie to ten sam fotelik , a jedyna różnica to dodatkowy punkt mocowania pasa bezpieczeństwa.
Już kupiłem II, bo myślałem że to jedyny dostępny. Wątpliwości pojawiły się dopiero później.

Wydaje się, że ten dodatkowy punkt (na dole przy kroczu) nie powinien mieść znaczenia bo tam pas już nie ma poduszki, ale pytanie czy na pewno tak jest, że to jedyna zmiana...
Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.