Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2021, 12:38   #71
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Talking Czujniki TPMS - niewykrywa co jakiś czas

Mam problem z czujnikami ciśnienia opon TPMS (Mondeo MK5, kombi, benzyna ECO BOOST 1.5 z instalacją gazową PRINSa), samochód z 2017.10).

Od jakiegoś czasu co jakieś 50-100 km (chociaż bywa i że znacznie żadziej) wyskakuje mi info na wyświetlaczu NIEWYKRYTE CZUJNIKI TPMS. Po restarcie przez jakiś czas znowu jest ok (oczywiście cieśninie opon jest w porządku). Zauważyłem że czym cieplej na zewnątrz tym dzieje się to rzadziej i zwykle jak wpadnę w jakąś dziurę (chociaż nie wykluczam, że to zbieg okoliczności).

Byłem u magika, który się niby w tym specjalizuje, ale sam nie wiedział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) może baterie (podobno przez 4 lata mogły się zużyć)?, ale najchętniej by mi je wszystkie wymienił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za drobne 1200. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))

Co może być przyczyną i może w Łodzi ktoś zna kogoś kompetentnego co by zbytnio mnie nie naciągnął?

Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2021, 00:50   #72
memaka
ford::average
 
Avatar memaka
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Polkowice
Model: Ford Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI/ 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 125
Domyślnie Odp: Czujniki TPMS - niewykrywa co jakiś czas

Cytat:
Napisał Franiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale najchętniej by mi je wszystkie wymienił za drobne 1200. )))
Trochę drogo za wymianę baterii, za ok 500 kupisz kpl nowych czujników w sklepie fordowskim + wymiana u "kapciarza". „Circa about” wyjdzie taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był FORD MONDEO MK III TDCI 2.0 130KM (2007) -219000km
memaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2021, 14:17   #73
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Czujniki TPMS - niewykrywa co jakiś czas

Za pewne chodziło o wymianę czujników a nie baterii za 1200 zł.
Ale to i tak drogo. Czujniki za ok. 500 zł (jak wspomniał kolega) da radę w ASO wyrwać.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2021, 16:51   #74
wlkp
ford::average
 
Imię: maniek
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: wlkp
Model: MONDEO MK5 TITANIUM
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016 / SYNC 3
Postów: 97
Domyślnie Odp: Czujniki TPMS - niewykrywa co jakiś czas

107 zł , kupiłem kilka miesięcy temu bo jeden padł ,oryginalny Forda na Alledrogo .Po wymianie problem znikł .
wlkp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2022, 14:48   #75
zbigi
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Focus C-Max / Mondeo Mk5
Silnik: 1798 /2.0 TDCi
Rocznik: 2005 / 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms

Cytat:
Napisał pint Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znajdź moduł IPC
- włącz procedurę konfiguracji modułu IPC i odszukaj pozycję " Tire Pressure Gauge" - jeśli jest w pozycji "Disabled" to zmień na "Enabled"
- zakończ procedurę konfiguracji modułu IPC , zgaś i włącz zapłon
Mam pytanie co zrobić jak w tym momencie procedury nie widzę pozycji "Tire Pressure Guage"?
Czy to oznacza, że mój mondeo nie ma systemu TPMS mierzącego ciśnienie?
W menu komputera pokładowego jest pozycja do zerowania systemu kontroli ciśnienia?
Mam od miesiąca mondeo mk5 z 2015 roku. Osoba poprzednio jeżdżąca tym samochodem nie wie, czy są czujniki ciśnienia w kołach. Używałem ForScana z licencją rozszerzoną i udało mi się nim np. aktywować tempomat i limiter prędkości, więc ForScan uważam za dobrze działający w 100%.
zbigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2022, 08:50   #76
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms

Cytat:
Napisał zbigi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Mam od miesiąca mondeo mk5 z 2015 roku. Osoba poprzednio jeżdżąca tym samochodem nie wie, czy są czujniki ciśnienia w kołach. [...]
Wg wytycznych UE, każde auto od listopada 2014 ma obowiązkowo czujniki w kołach => powinny być
Ew. mozna podać VIN aby sprawdzic specyfikację

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2022, 16:35   #77
zbigi
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Focus C-Max / Mondeo Mk5
Silnik: 1798 /2.0 TDCi
Rocznik: 2005 / 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak napisał kolega @totek2 - wejście w procedurę programowania czujników jest "ręczno-nożne", nie trzeba żadnego softu...
1) Wyłączamy zapłon
2) Naciskamy i puszczamy pedał hamulca
3) 3x dość szybko włączamy i wyłączamy zapłon - ostatni raz zostawiamy na włączonym zapłonie
4) Naciskamy i puszczamy pedał hamulca
5) 3x dość szybko wyłączamy i włączamy zapłon - za ostatnim razem będzie sygnał dźwiękowy klaksonem i informacja o wejściu w tryb programowania czujników.
Próbowałem tej procedury na swoim Mondeo (bieda wersja MY 2015) i po wykonaniu czynności wg pkt 5. rozległ się pojedynczy sygnał klaksonu (chyba powinny być dwa?), a po chwili na wyświetlaczu licznika pojawił się komunikat łamaną polszczyzną o rzekomym odczytywaniu ciśnienia z lewego przedniego koła. Zbliżyłem tzw. maszynkę (EL-50448 z Aliexpress) do wentyla lewego przedniego koła, nacisnąłem przycisk, zapaliła się na tym urządzeniu lampka informująca o transmisji (TX) i nic się nie stało. Komunikat na liczniku się nie zmienił. Był na nim przycisk OK, próbowałem go nacisnąć ale nie zmieniło to zachowania samochodu.
Powtórzyłem tę procedurę na służbowym mondeo (1,5 l Ecoboost MY 2019, ale trochę mniej biedna wersja niż mój prywatny, bo ma Sync3, ale też z tym zwykłym bieda-licznikiem) i zachowanie samochodu było takie samo: tj. nie byłem w stanie aktywować czujników ciśnienia urządzeniem EL-50448. Samochód cały czas czeka na sygnał z pierwszego (przedniego lewego koła). Nie można tej procedury inaczej w żaden sposób zakończyć, tylko przez wyłączenie zapłonu. Wtedy rozlegają się dwa sygnały klaksonu.
Chyba z tą procedurą coś jest nie tak, bo ten służbowy mondeo mierzy ciśnienia i je wyświetla na liczniku (dążę do tego, aby tak samo było w moim prywatnym samochodzie).
Jak pisałem w ForScanie (licencja extended) podłączonym do mojego prywatnego samochodu nie mam żadnej opcji Tire Pressure Guage, w służbowym natomiast - jest.
Czy możecie, koledzy coś podpowiedzieć?

Ostatnio edytowane przez zbigi ; 15-10-2022 o 16:42 Powód: poprawa literówek
zbigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2022, 16:44   #78
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms

Cytat:
Napisał zbigi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Zbliżyłem tzw. maszynkę (EL-50448 z Aliexpress) do wentyla lewego przedniego koła
[...]
programator przykładamy nie do wentyla, tylko do opony - na wysokości gdzie jest czujnik we wnetrzu opony





Tu jest film pkazujący jak to zrobic poprawnie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Prywatnie uzywam takiego programatora jak na filmie i działa

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


a tu Niemiec programuje TPMS w Focusie mk4
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 15-10-2022 o 17:03
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2022, 16:46   #79
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms

Cytat:
Napisał zbigi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie byłem w stanie aktywować czujników ciśnienia urządzeniem EL-50448.
Bo to urządzenie nie służy do programowania czujników w Fordzie Mondeo do Mondeo jest urządzenie o nr. EL-50449 Wystarczy przeczytać kilka zdań tego wątku.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 15-10-2022 o 16:48
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2022, 17:06   #80
zbigi
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Focus C-Max / Mondeo Mk5
Silnik: 1798 /2.0 TDCi
Rocznik: 2005 / 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: system monitorowania ciśnienia opon tpms

Dzięki za wyłapanie mojego błędu i pomocne uwagi.
Rzeczywiście, - już po napisaniu posta - sam zauważyłem, że mam niewłaściwe urządzenie. ElL-50448 podobno nadaje się do Opla, GM, Chevroleta, Hondy i wielu innych, ale nie nadaje się do Forda, do którego powinno być EL-50449.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Już zamówiłem odpowiedni dla Forda EL...

Ostatnio edytowane przez zbigi ; 16-10-2022 o 11:00 Powód: literówki
zbigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.