Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2024, 19:31   #1
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Korozja podwozia i ramy

Hej Rangersi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak radzicie sobie z rudę w Waszych autkach ?
Olewacie temat czy jednak robicie jakieś konserwacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli tak to może ktoś poleci coś dobrego ... nie chciał by zapaprać auta jakimś badziewiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Fotka ramy Toyoty z neta dla uwagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2024, 07:20   #2
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Korozja podwozia i ramy

U mnie - cóż, słychać chrupanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW: zwracałem uwagę na problem w ASO, ale okazała się, że „TTTM”. Zapewniali jednak, że to „normalne” w tego typu autach i zanim „przeżre” to minie wiele lat.
Ostatnio rozmawiałem z kolegą, który ma Hiluxa: problem rdzy też u niego występuje a auto ma salonowe.
Osobiście odpuściłem konserwację podwozia, bo taka „prawdziwa” wymagałaby rozebrania auta do „gołej” ramy i wieloetapowego procesu. A jak się dowiedziałem, po produkcji, gotowe auta często stały na deszczu, czy to na parkingu producenta, czy to w porcie i już wtedy było „za późno” na środki zaradcze. Dlatego ograniczam się tylko do szorowania szczotką drucianą widocznych ognisk i smarowania preparatem wiążącym rdzę - zazwyczaj dwa razy do roku podczas rotacji kół.
Patrząc na grubość ramy czy innych elementów, to faktycznie, szybciej padnie silnik czy automat niż rdza pokona Rangera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2024, 09:13   #3
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Korozja podwozia i ramy

Ja się zastanawiam czy choć nie popsikać spawów jakimś RUST-killerem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2024, 11:21   #4
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Korozja podwozia i ramy

Ja używam COO-VAR - działa świetnie, ale dosyć drogi.

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 19-03-2024 o 15:04
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.