Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2015, 17:10   #401
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

koledzy udało mi się uruchomić alarm , dołożyłem brakujący kabelek z GEM do syrenki i przekaźnik. wszystko działa ok ale mam pytanie czy po uzbrojeniu alarmu u was tez miga czerwona ikonka "i" na wyświetlaczu ( zwykłe zegary )?
tak ma być czy coś jest nie tak

koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 19:50   #402
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

tak ma być
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 21:11   #403
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał arttk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak ma być
dziękuję za szybką i konkretna odpowiedź.
nasunęło mi się jednak jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy spotkał się ktoś z rozładowywaniem akumulatora przez alarm ( czytałem o tym na początku wątku) ?
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2015, 11:15   #404
Ciupaska
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-09-2013
Skąd: Południe
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

U mnie niestety nie ma kostki do syrenki z podtrzymaniem - tej za akumulatorem.

Zdjęcia Jima są bardzo wyraźne i pomocne, ale u mnie (2011 FL) nie ma takiej kostki jak trzeba.

Jedyna kostka jaką mam to taka, jak na załączonych zdjęciach - ale nie wiem czy ona w ogóle jest od alarmu - może ktoś z Was ją kojarzy?
A nie chcę jej podpinać "kabelkami" żeby nie spalić czegoś... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy jest możliwe, że może w ogóle nie być właściwej kostki za akumulatorem?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Gaawf1-25.jpg (25.1 KB, 247 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Gaawf2-26.jpg (32.5 KB, 244 wyświetleń)
Ciupaska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2015, 18:34   #405
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Ciupaska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie niestety nie ma kostki do syrenki z podtrzymaniem - tej za akumulatorem.

Zdjęcia Jima są bardzo wyraźne i pomocne, ale u mnie (2011 FL) nie ma takiej kostki jak trzeba.

Jedyna kostka jaką mam to taka, jak na załączonych zdjęciach - ale nie wiem czy ona w ogóle jest od alarmu - może ktoś z Was ją kojarzy?
A nie chcę jej podpinać "kabelkami" żeby nie spalić czegoś... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy jest możliwe, że może w ogóle nie być właściwej kostki za akumulatorem?
mam u siebie identyczną kostkę ale tez nie mam pojęcia od czego ona jest, a wiązke od syrenki można bardzo łatwo sobie dołożyć.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2015, 18:55   #406
HajerŚląsk
ford::average
 
Avatar HajerŚląsk
 
Zarejestrowany: 07-03-2013
Model: FOCUS MK 2 LIFT
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 56
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

dokładał ktoś nieoryginalne czujki i syreny do tego alarmu?
__________________
Strony internetowe, grafika, reklama w sieci - Zapraszam!
HajerŚląsk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2015, 08:57   #407
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Czy do mondeo mk4 będzie pasowała lampka z czujnikami ruchu od Mondeo mk3?
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2015, 14:57   #408
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Nie, są inne czujniki
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2015, 10:06   #409
trzesickipiotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam
Od niedawna jestem posiadaczem S-Maxa 2011 po lifcie w wersji Titanium S.
Zabieram się za temat dołożenia alarmu, bo niestety po oględzinach ubezpieczyciela okazało się, że nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałem zapytać jak w najprostszy sposób sprawdzić czy mam zamek z czujnikiem? Z tego, co widziałem, to kabel i kostka, którą trzeba sprawdzić jest w S-Maxie poprowadzona od dołu, więc nie da jej się w prosty sposób odłączyć i zajrzeć czy są piny w zamku. Trzeba by go odkręcić. Czy będę w stanie zrobić to sam (nie mam większych zdolności mechanicznych)? Obawiam się trochę czy po założeniu spowrotem nie będę miał problemów ze spasowaniem zamka, domykaniem klapy itp. No i pewnie jest tam jeszcze jakaś linka do odłączenia/podłączenia ponownie...

Pozdrawiam,
Piotr
trzesickipiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2015, 18:50   #410
Badziu68
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-02-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus II FL Kombi
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM DPF
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Podobno idzie sprawdzić samym otworzeniem maski, ale oczywiście drugim kluczykiem. Jeżeli będziesz miał zamek z czujnikiem to na zegarach pojawi się komunikat taki sam jak w przypadku otworzenia drzwi.

Samo odkręcenie zamka też nie stanowi żadnego problemu sam tak zrobiłem w swoim focusie tylko 2 śrubki i zamek na wierzchu niestety nie miałem pinów a instalacja normalnie pociągnięta.
Badziu68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.