Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2017, 12:47   #1
szef46
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-01-2016
Skąd: Olsztyn
Model: ford focus c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 85
Exclamation Uciekający prąd

W dniu wczorajszym czekając na żonę na parkingu, chcąc zamknąć okno (elektryczne) straciłem energie w całym aucie, okno zatrzymało się w połowie, żadna lampka, żadna kontrolka nie działała, rozruch z kabli nie udał się bo zaczęły się bardzo nagrzewać, wymontowałem akumulator i z innym kierowcą podjechałem do 3 sklepów gdzie Panowie zmierzyli mi miernikiem prądu akumulator i stwierdzili że jest złamany albo pęknięty nie pamiętam dokładnie. Kupiłem nowy akumulator, wsadziłem i podłączyłem, udało się uruchomić auto, więc zgasiłem i poszedłem skręcać wszystko pod maską. Chce odjeżdżać a w samochodzie sytuacja się powtarza, wszystko zgasło i nic nie działa, odczepiłem klamrę z + i podłączyłem kable rozruchowe bezpośrednio do akumulatora, po 5 minutach kolega który mi pomagał szybko odłączył kable i podłączył +, szybko uruchomiłem samochód i wróciłem do domu nie zatrzymując się aby nie zgasł. cały dzień ładowałem akumulator prostownikiem, w dniu dzisiejszym jadę znowu w trasę, jak wróciłem to prądu z akumulatora ubyło i znowy zaczęło się ładowanie ale kontrolki w samochodzie zachowują się poprawnie, kontrolka akumulatora gaśnie po odpaleniu auta i się nie zapala więc domyślam się że wszystko z alternatorem jest dobrze.

Poradźcie proszę czy mieliście taki przypadek i co może być powodem uciekającego prądu.

szef46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2017, 14:06   #2
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Uciekający prąd

chciales zamknac szybe na odpalonym czy zgaszonym silniku?
moze to wlasnie w drzwiach jest problem,
na poczatek mozesz zdjac gumowa oslone przewodow (widoczna po otwarciu drzwi przy slupku) i rozlaczyc kostke ktora jest w srodku
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2017, 14:31   #3
szef46
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-01-2016
Skąd: Olsztyn
Model: ford focus c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 85
Domyślnie Odp: Uciekający prąd

na zgaszonym silniku,

na prostowniku skala 6 stopniowa, 0 to akumulator naładowany, była wskazówka na 2, zrobiłem jazdę próbną około 10 km, wróciłem do garażu podłączam prostownik, wskazówka spadła na 3, nie używałem ani radia ani okien
szef46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2017, 15:27   #4
scorpion_1982
ford::advanced
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Nowy Sącz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 218
Domyślnie Odp: Uciekający prąd

Gdyby to był podnośnik szyby to bezpiecznik przy takim obciążeniu by poszedł.
Jeśli dochodzi do pęknięć płyt w akumulatorze to jest zwarcie bardzo mocne.
Jakiś przewód masowy styka gdzieś plusa. Musi być spore zwarcie. Szkoda nowego akumulatora podjedź do elektryka sprawdzi miernikiem jakie jest obciążenie na akumulator i będzie szukał przyczyny.
Byle byś nie sprawdzał zwykłym bo on ma do 10A tylko więc go tylko spalisz.
Ewidetne problem z instalacją lub gdzieś zwarcie/rozrusznik/alternator/świece żarowe urządzenia wysokiego poboru. One mają na tyle duży prąd obciążalności że przy dziwnym uszkodzeniu tych urządzeń mogło by się tak dziać.
Szkoda nowego akumulatora jeśli go już nie uszkodziles to zaraz to zrobisz.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
scorpion_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2017, 15:43   #5
szef46
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-01-2016
Skąd: Olsztyn
Model: ford focus c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 85
Domyślnie Odp: Uciekający prąd

mówisz, że nowy akumulator tez zaraz może się rozpieprzyć? kurde nie strasz mnie bo to nie tania rzecz

doładuję akumulator i jadę jutro 15 km zostawiam elektromechanikowi niech on się z tym bawi.
szef46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2017, 11:58   #6
szef46
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-01-2016
Skąd: Olsztyn
Model: ford focus c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 85
Domyślnie Odp: Uciekający prąd

już wszystko naprawione, okazało się, że w starym akumulatorze doszło prawdopodobnie do pęknięcia płytki, doszło do zwarcia i zjarał się cały alternator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szef46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2017, 12:29   #7
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Uciekający prąd

Przeważnie w fordzie jak spierdziela prąd to właśnie przez alternator, często szwankuje inteligentne ładowanie.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.