Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2022, 10:27   #21
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe

Cześć wszystkim,

Posiadam Rangera Limited Biturbo z 2022 roku, odebrany w czerwcu. Generalnie fajna taczka i całkiem sprawnie to jeździ, natomiast gdy zaczął się śnieg i mróz to tak kolorowo już nie jest. Mianowicie chodzi o przyczepność. Wydaje mi się, że fabryczne opony Goodyear Wrangler HP nie są zbyt dobre, o ile na suchym i na deszczu jest okej to na śnieg nie do końca to się sprawdza. Szukam dobrego zamiennika. Dodam, że nie jeżdzę raczej w teren, auto do poruszania się po mieście, drogach szybkiego ruchu.

Widzę, że pojawiły się dobre opinie o Generał Grabber oraz Falken Wildpeak. Które będą lepsze? AKtualnie rozmiar to 265/65R17. Czy jest szansa zamontować np 265/70R17 ? Rozważam jeszcze Yokohama Geolandar.

Zamierzam również nabyć dystanse 25-30mm. Rozważam dystanse Eibach bądź Snakeman 4WD. Dość znaczna różnica w cenie jest jednak. Które ?

I ostatnia sprawa. Jak to jest z tym napędem 4x4 ? Czy rzeczywiście coś się stanie jeśli na czarnej drodze będę jeździł w trybie 4H ? Skoro w instrukcji jest napisane, że można przełączyć go nawet przy prędkości do 110 km/h, to chyba jest to jednak zalecenie a nie nakaz ?

Dzięki!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 18-12-2022 o 11:10
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2022, 08:21   #22
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe

Wranglery HP nie mają homologacji zimowej tylko deklarację producenta o…. możliwościach użycia bieżnika w błocie i śniegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Stąd samo M+S bez 3PMSF.
Co do wspomnianych opon, to sprawdź sobie parametry na etykiecie EU - wybierz te, które dla Ciebie będą lepsze, chociaż przy użytku TYLKO na asfalcie to może lepiej kupić dwa komplety. Wtedy na letnich będziesz ciszej i efektywniej śmigał…
BTW: 265/70 R17 wchodzą bez problemu - znajomy założył i jest OK.
Dystanse: ja założyłem 30mm od Eibach’a bo mam srebrne felgi. Snakeman robi chyba tylko czarne - kwestia wyglądu bo obie firmy robią dobre części. Problemy pojawiają się wtedy, gdy w ramach źle pojętej „oszczędności”, kupujemy chiński złom za grosze.
O napędzie 4x4 masz osobny wątek - poczytaj i wyciągnij wnioski.
BTW: mam identyczny kolor, ale nie wiedziałem, że teraz montują w wersji Limited po 6 czujników parkowania z przodu - u mnie są tylko 4 (bez tego w nadkolu).

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 19-12-2022 o 08:25
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2022, 10:48   #23
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe

Ahh no tak, dziś to zobaczyłem, rzeczywiściście nie mają oznaczenia 3PMSF. Czy twoje odczucia były podobne z tymi oponami, że na śnieg to się nadaje średnio, żeby nie powiedzieć wcale? Nie rozważam dwóch kompletów opon już. Poszedłem w swoich autach w dobrej jakości całoroczne (Vredestein Quatrac Pro z 3PMSF dają naprawdę radę w Q7 i X3). Myśle, że pójdę w Falkeny bądź Yokohama, trochę poczytałem już.

Jeśli czarne robi Snakeman, to wezmę chyba od nich, jako, że mam czarne felgi. Jak odczucia po dołożeniu dystansów ? Prowadzi się lepiej ?
BTW: Rozważasz dołożenie poszerzeń nadkoli ? Masz coś na oku ?

Może od 2022 roku produkcji jest kilka zmian, m.in. więcej czujników ?

Co do 4x4 akurat natknąłem się na twój post i w pełni się z tym zgadzam, i raczej pokrywa się z tym co ja uważam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW, poza wątkiem: Czy rozważałeś może wyciszenie tylnej części kabiny? Jakieś dziwne zawirowania powietrza się tam pojawiają przy prędkościach 120-130 +.
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2022, 16:22   #24
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe

Auto z dystansami (po 30 mm/strona) prowadzi się zdecydowanie lepiej. Jest bardziej stateczne, dobrze trzyma się drogi i jest mniej skore do przechyłów w szybkich zakrętach.
Co do poszerzeń nadkoli: ponad pół roku temu już założyłem, razem z czarnym grillem „FORD” - są takie dedykowane części do Rangera (kupiłem od MGK-Ford-Parts z Alle).
Nie planuje wyciszenia kabiny - jak dla mnie jest OK a delikatny szum generowany przez rury i opony mi nie przeszkadza - ZAWSZE jeżdżę z muzyką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2023, 13:30   #25
konrad1983
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 24-09-2022
Skąd: Chęciny
Model: Ranger
Silnik: Diesel
Rocznik: 2022
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe

2 tygodnie temu przerabiałem temat, kupiłem auta, z salonu wyjechał na wielosezonowych, myślałem że jak napęd na tył to wielkiej różnicy nie będzie. Ściągnęło mnie do rowu, przy wymijaniu. Kupiłem zimówki Cooper weather master. Różnica kolosalna, praktycznie nie używałem napędów. AT mi odradzili.
konrad1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2023, 13:47   #26
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe

Czyli zamierzasz na zimówkach jeździć cały rok czy jaki masz plan, bo ja i taką sytuację również rozważałem.

Ja zdecydowałem się ostatecznie na Yokohama Geolandar G015 z 3PMSF, dodatkowo dystanse 30mm od Snakemana.
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2023, 19:01   #27
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe

Cytat:
Napisał konrad1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AT mi odradzili.
A co było powodem, że odradzali AT?
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 15:47   #28
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe

Zdecydowałem się na opony Yokohama Geolandar G015 i właściwie od razu czuć różnicę na przyczepności, na razie testowane na deszczu. Dużo lepsze niż Wranglery, fabryczne nie mają podejścia, jak kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] już stwierdził. Z niecierpliwością czekam na śnieg.

Dodatkowo przyszły dystanse Snakemana 4WD ale 25mm, bo 30mm nie dostępne aktualnie. Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, w zakręcie idzie stabilniej sporo, mam nadzieję, że to nie efekt placebo.

Na koniec przyszła rura na przód od Steelera. Nierdzewna, z homologacją. Wygląd na plus IMO.

Jeszcze tylko jakieś fajne oklejenie na boki, może zmiana koloru paki, i to by było na tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 05-01-2023 o 16:56
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2023, 08:48   #29
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe

A myślałeś nad dołożeniem poszerzeń nadkoli? Tylne koła odrobinę wystają poza obrys oraz chlapacz i policja może się przyczepić. Co do opon, to Wranglery, u niektórych sprzedawców figurują jako letnie…Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW: do czego jest mocowany „kangur” i w jaki sposób - po 2 śruby?
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2023, 09:01   #30
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe

Tak, poszerzenia nadkoli też są w planach, zastanawiam się nad OE Ford, albo More np., coś polecacie jeszcze w znośnej cenie? Oczywiście może się policja przyczepić, jak będzie złośliwa, ale jest to naprawdę minimalne z tymi 25mm dystansami.

Wszystko jest w zestawie generalnie do montażu, mniej więcej to wygląda w ten sposób jak na zdjęciach niżej, trochę zabawy jest z montażem i z dopasowaniem, aby rura nie dotykała zderzaka, ale da radę. Należy przedni chlapacz tylko zdjąć, bo przeszkadza, ale to nie jest duży problem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.