Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2018, 18:58   #1
dzolero
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-10-2015
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Mk4 Lift Trend
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Auto nie trzyma obrotów i gaśnie po odpaleniu

Witajcie,

szukałem 2 dni odpowiedzi na moją bolączkę i jeśli temat się powtarza to biorę to na klatę i z góry przepraszam.

Tydzień temu miałem full serwis, wymianę maglownicy, płynu, oleju, filtrów wszystkich jakie są włącznie z kabinowym. Autem od tego czasu w ciągu 4 dni zrobiłem ok 600 km i wszystko chodziło pięknie. Niestety w piątek auto odpalając zgasło. Myśląc że dałem mu za mało gazu odpaliłem ponownie z większymi obrotami i znów zrobiłem ok 30 km tego dnia. Niestety następnego poranka samochodem już nie byłem w stanie wyjechać z garażu. Auto odpala bez problemu za każdym razem, jednak po kilku sekundach mimo dodawania gazu auto pracuje nierówno i ostatecznie gaśnie. Nie widzę żadnej chmury z tyłu auta aby się wydostawała.

Podłączając komputer nie zobaczyłem błędów DTC. Czytając forum zwróciłem uwagę na ciśnienie na listwie rzeczywiste i wymagane. Przy wymaganym 300 bar pokazywał mi on rzeczywisty w zakresie od 140-160 bar po czym gasł całkowicie. Na silniku nie ma żadnych plam ropy, a w przezroczystych wężykach normalnie widzę ropę bez żadnych bąbli. Nie chcąc ryzykować pompy wysokiego ciśnienia czy wtrysków nie podejmuje już dalszych kroków tylko czekam na mechanika aż się odezwie a w piątek akurat mam ważny wyjazd. :/
Przebieg auta 249 000 km, rocznik 2012. Akumulator wymieniony na nowy tej zimy. Wtryski nie były nigdy naprawiane. Kabelek przy pedale gazu sprawdzałem i jest dobrze wpięty. Tankowane tylko paliwo premium (pewnie usłyszę że tym załatwiłem auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Gdybyście mieli jakąś poradę co mogę sam jeszcze wypróbować to będę wdzięczny.

dzolero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2018, 13:27   #2
mati1026
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-09-2017
Skąd: Ksawerów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Auto nie trzyma obrotów i gaśnie po odpaleniu

Cześć,
Mam podobne objawy że czasem po odpaleniu obroty zaczynają falować aż w końcu gaśnie. Z tym że u mnie po dodaniu gazu w czasie falowania uspokaja się i pracuje już normalnie ale ja mam benzynę i nie musi to być to samo co u Ciebie. "Spec" od Forda z Łodzi mówi, przepustnica do czyszczenia, inny mechanik sugerował, że może gdzieś 'lewe powietrze' wpada. Mam zamiar niedługo wyczyścić przepustnicę i sprawdzić czy pomoże.
mati1026 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2018, 14:24   #3
damiank274
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-09-2017
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 87
Domyślnie Odp: Auto nie trzyma obrotów i gaśnie po odpaleniu

Możesz spróbować poruszać wtyczkami przy pompie oraz od czujnika ciśnienia na listwie podczas kiedy obserwujesz na testerze to niskie ciśnienie. Może tam coś nie łączy?
damiank274 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2018, 18:07   #4
dzolero
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-10-2015
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Mk4 Lift Trend
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Auto nie trzyma obrotów i gaśnie po odpaleniu

Wszystkie kable co mogłem to macałem i dopinałem, ale wszystko siedziało sztywno. Po diagnozie okazało się, że podejrzanym jest kończąca się pompa wtryskowa. Wstępnie koszt używanej około 500-600 zł. Po odbiorze podepnę go pod komputer aby porównać parametry czy są stabilne, a że szykuje mi się szybka trasa 1000 km w ten weekend to, jeśli odbiorę samochód, zobaczymy w praniu co to będzie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do przepustnic i innych pochodnych...jak czytałem ile jest przyczyn podobnego zachowania i przestudiowałem schemat paliwowy jak to jest wszystko od siebie zależne to czapki z głów, żeby dojść do prawdziwej przyczyny.

Porada dla niektórych, którą sprzedał mi mechanik kiedy nie wiedziałem jak wyjechać z garażu podziemnego ze stromym podjazdem. Upewnić się czy nie ma wycieków ropy nigdzie, w tym pod plastikową pokrywą, która kryje wtryski. Jeśli jest ok, to rozgrzać auto ok. 2 min na obrotach w granicach 1200-1500 rpm, a obroty powinny się ustabilizować. Powyższa metoda pozwoliła mi podjechać do mechanika w sytuacji gdzie żadna laweta czy hol nie miały szansy mnie wyciągnąć. Zapewne do stosowania jedynie w bardzo awaryjnych przypadkach i na własną odpowiedzialność. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzolero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 13:40   #5
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Auto nie trzyma obrotów i gaśnie po odpaleniu

Cytat:
Napisał dzolero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jednak po kilku sekundach mimo dodawania gazu auto pracuje nierówno i ostatecznie gaśnie. ....
Przy wymaganym 300 bar pokazywał mi on rzeczywisty w zakresie od 140-160 bar po czym gasł całkowicie. ....
Na silniku nie ma żadnych plam ropy, a w przezroczystych wężykach normalnie widzę ropę bez żadnych bąbli.
Jeśli masz wtrysk Delphi to jest bardzo prawdopodobne że zawór IMV na pompie szwankuje i nie reguluje ciśnienia. Czy gaśnięcie dotyczy tylko wolnych obrotów czy gaśnie niezależnie od stopnia wciśnięcia pedału gazu?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 13:54   #6
dzolero
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-10-2015
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Mk4 Lift Trend
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Auto nie trzyma obrotów i gaśnie po odpaleniu

Samochód gasł z obrotami podniesionymi do 1600-2000 rpm, wiec musiałem trochę go wyżej gazować zeby sie uspokoił na tyle aby móc wyjechać z garażu. Wstawiona nowa pompa wyeliminowała objawy. Jak odbiorę auto to dopytam czy mieli okazję się bliżej temu przyjrzeć czy mógł to być zawór.
dzolero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 14:04   #7
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Auto nie trzyma obrotów i gaśnie po odpaleniu

Nie powiedzą ci prawdy jeśli to był zawór bo pompa jest znacznie droższa od zaworu. Zawór IMV Delphi to koszt 250-400 zł

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 05-04-2018 o 14:07
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 16:08   #8
dzolero
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-10-2015
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Mk4 Lift Trend
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Auto nie trzyma obrotów i gaśnie po odpaleniu

To samo mi mechanik powiedział, że zamiast wsadzać nowy zawór do pompy z takim przebiegiem i się pomylić to zaproponował włożyć pompę z o wiele niższym przebiegiem i raz skrócić czas diagnozy i tym samym naprawy - na czym mi zależało. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pompę wziąłem ze sobą więc jeśli podpowiecie jak to sprawdzić poza silnikiem to mogę spróbować. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W każdym bądź razie w zaworze nie było żadnych opiłków ani brudu.

Ostatecznie silnik chodzi i jakby w bonusie auto dostało kopa. Mechanik też potwierdził, że auto się zrobiło żwawsze.

---edycja 04.04.2018---

Sprawdziłem komputerem (FORScan) parametry ciśnienia "FRPD, kPa" (ciśnienie szyny paliwowej - wymagane) oraz "FRP, kPa" (ciśnienie szyny paliwowej - rzeczywiste). Podczas gdy wcześniej było to 300 bar / 140-160 bar, tak teraz na postoju jest to 300 bar / 301 bar i przy dodawaniu gazu ta wartość rzeczywista jest minimalnie wyższa niż podawana w okienku ciśnienia wymaganego.

---edycja 08.04.2018---

Niestety po przejechaniu 500 km i braku jazdy autem przez 2 dni problem powrócił. Dobra wiadomość jest taka, że sposób na rozgrzanie zaworu i pompy działa i pozwala przejechać drugie 500 km. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety auto znowu wraca do mechanika.

---edycja 11.04.2018---

Okazało się, że usterka po odstawieniu samochodu do mechanika już nie wystąpiła. Auto pali od strzała i wszystko gra. Jedynym wyjaśnieniem tej sytuacji może być to, że pompa używana leżała i potrzebowała czasu aby się rozruszać. Lewe powietrze zostało wykluczone całkowicie...eh co ja się z tą czarną Mendą mam...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dzolero ; 11-04-2018 o 19:42
dzolero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2018, 16:39   #9
dzolero
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-10-2015
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Mk4 Lift Trend
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Auto nie trzyma obrotów i gaśnie po odpaleniu

Witajcie ponownie, sorki za nowy post ale muszę wykonać :bump:, żeby nie zakładać nowego wątku.

Temat powrócił z nietrzymaniem obrotów po odpaleniu. Wymieniona pompa wtryskowa trzyma parametry jak trzeba, ale tym razem padł mi EGR, albo czujnik ciśnienia EGR i może Wy coś podpowiecie? Auto czeka na wizytę u mechanika, ale z tego co udało mi się FORScanem wybadać to zależność pomiędzy czujnikiem "EGR_ERR, %" a "RPM". Mianowicie kiedy "EGR_ERR, %"pokazuje wartości procentowe ujemne to obroty momentalnie spadają poniżej 800 obr./min. Ponownie zero błędów DTC.

Na załączonym obrazku zaznaczyłem moment kiedy wszystko zaczyna się dławić.

--2018-05-18--
Niestety okazało się na chwilę obecną, że EGR jest całkiem sprawny. Rozsypała się pompa wysokiego ciśnienia oraz wtryski. Zrobiło się kosztownie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Forscan_EGR.jpg (69.3 KB, 43 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez dzolero ; 18-05-2018 o 21:30
dzolero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.